• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Profesionalno kunićarstvo

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Dali imaš samo nju ili još kunića? Ako ti je sama onda može biti da joj prostor u kojem se nalazi ne odgovara. Možda je nešto plaši ili tako nešto ako imaš još zečica i samo se ona ne koti tada sa njom u lonac.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ne znam za RH, ali u njemačkoj se moraju tetovirati dok su još kod majke, i moraju se svi tetovirati, SVI, prvo muzijaci, a potom ženke, nevažno da li su izložbeni primjerci ili za klanje i smije ih tetovirati samo službeni majstor od udruge u kojoj je vlasnik majke!! I da bi ih mogao izlagati moraš biti član te iste udruge u kojoj su kunići uvedeni u knjige i čiju tetovažu nose u desnom uhu! Ili trebaš posjedovati potvrdu o kupnji i prijenosu vlasništva u novu udrugu, a to je toliko skupo da skoro nitko to ne radi! Tetoviranje je u BRD puno bolje riješeno i skoro je nemoguće podvaliti prevaru, jer su sva kljesta za tetoviranje "baždarena" i može ih kupiti samo udruga!! Ja sebi uvijek kupim skupog i automatski kvalitetnog muzijaka u njemačkoj i nemam problema! Nema podvaljivanja kao kod nas, nažalost! Kod nas kupis psa sa lažnim papirima i liječničkom potvrdom o zdravlju životinje, pa kako onda ne očekivati isto kod kunića gdje nitko ništa ne provjerava, ili ako to rade, kupiš sudca za 1000 kuna!!
 

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Dali netko od vas izlaže kunice?

pozdrav da se javim malo na prof...kunićarstvo reci Robi šta te zanima oko izlaganja...sa pojedincima se nebih složio da se tetovira sve i svašta mislim na tetoviranjima u udruzi,svaki kunić je uveden u knjigu tetovatora tako da se zna o njemu nevidim problem jer nosi broj udruge i iza tog kunića neko mora stajati,može neko privat tetovirat šta hoće ima klješta za kupit čak i za napravit doma...neke rase i boje se vide odmah dali je za tet.ili ne al neki tek kasnije dođu kao izložbeni primjerak kunić se drugačije razvije ili na bolje ili lošije:(nod)::(devil):,još nešta i u njemačkoj ima kupit svega i svašta i tetoviranih i ne tetoviranih...L.P.:icon_weed:
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
Izložba....

Ima li netko nekakav raspored izložbi kunića ?

Lokacija i datum....

Hvala....
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Pozz. jako me interesira hibrid hycom i već dugo pokusavam kupiti nekoliko grla ali je problem sto nitko nece da salje busom ili preko nekog sofera itd. u mojoj blizini(split i okolica) nitko ne uzgaja hycome pa ako je netko voljan pomoci bio bih jako zahvalan. Ja dugo uzgajam kuniće za meso i svi su mješanci i dosta sam zadovoljan prirastom i brojem legla ali me jako zaintigriralo sve sto sam pročitao o hycom kunićima pa ako netko uzgaja moze iz iskustva da i potvrdi ili pak demantira sve te puste rijeci hvale.
 

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
poštovani.....vidim da forum nije aktivan,ali ipak da pokušam. Da li netko prodaje HYCOLE ?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
poštovani.....vidim da forum nije aktivan,ali ipak da pokušam. Da li netko prodaje HYCOLE ?

ova tema nije baš aktivna,tema kuničarstvo je itekako aktivna
na njuškalu imaš hycoma za prodaju

pozz.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Već am o tome pisao ali da ti kažem ukratko da je važno koju liniju tj. generaciju za uzgoj nabaviš. Što su dalje od onih prvih sa instituta to su im sve slabije uzgojne karakteristike. Ista stvar kao i bijeli piceki.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Mene zanima kad se izlazu kunici i izlozba traje koliko sam skuzio tri dana,dali ja trebam sva tri dana biti tamo ili kako? Ili se oni ostave tamo prvi dan i dodje se po njih treci dan? To mi malo nije jasno.c
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prvo moraš biti član neke od Udruga uzgajatelja sitnih životinja , najbolje blizu svog mjeta , sekcija kunićarstvo. Tamo ćeš dobiti sve relevantne upute. Ja dok sam izlagao prije dvadesetak godina moralo se ispuniti prijavnica sa podacima o vlasniku i o eksponatu , donjeti rodovnica , vet. potvrda i životinje na ocjenivanje dan ranje. Poslije preuzimanja organizatora on se brine za nu. Nezgodno je za one koji recimo putuju tristo km za biti sva tri dana , a u principu moraš doći zadnji dan po njih i na eventualnu dodjelu nagrada . Tko ima volje i love može se time bavit samo uvijek postoji rizik kao u svemu da ti se životinje zaraze , da te pravedni suci oštete isl. Puno para malo muzike da bi nešto dokazao nekome a sebi najmanje. Po meni onaj tko ima nešto vrhunsko taj to ne izlaže nego čuva.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Bio sam zvao udrugu i uclanio sam se u nju. Trebali bi imati neki sastanak oko 10mj,pa cemo vidjeti u kojem ce smijeru to ici sve skupa.
Ja sad imam sarce koji nisu tetovirani a iskreno neznam nikoga tko ima. Dali netko od vas je clan neke udruge?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Netetovirani ti sto se izlozbe tice, ne znace nista..svaka udruga ima svojeg tetovatora, koji ti dolazi tetovirat mlade kunice, inace ti nemogubiti ocjenjeni.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Kad ide sad koja izložba? Dali bi netko mogao ovdje stavljati izlozbe kad jesu cisto da se zna,jer bi mozda otisli a neznamo gdje i kad je?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Imas na stranici saveza udruga uzgajatelja malih zivotinja izlozbeni kalendar. Tj. nemas jos, jer izlozbe krenu od 11. mjeseca pa tamo do kraja prvog. Prati na stranici pa ces na vrijeme sve znati. Mislim da ti je prva u Bjelovaru krajem 9. mjeseca, izlozba mladog uzgoja 2017.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ma znam Toto da ima,ali mislim da nebi bilo lose ovdje napisati,jer vjerujem da bi mnogi otisli ako je u njihovoj blizini samo neznaju.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Screenshot_2017-08-22-07-02-53.png
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam bio na Špancirfestu pa sam i posjetio tu izlozbu. Bila je u malom satoru i onako ok za djecu da pogledaju malo zivotinjica.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo malo da se zagrijemo u ovo zimsko vrijeme.
Rezultati tova panon bijelih i hajkoma.
Kunići okoćeni 07. 11. 2017.
Panon sa 2mj. - muški od 2.10 do 2, 40kg ženke od 1.70-2.00kg
sa 3 mj. - muški od 3.20 do 3,500kg ženke od 3.20-3.400 jedna imala 2.700ali sa sto dana već 3.10kg

Hajkom
Muški 2mj. 2.50

3mj-3.30 kg
Svi kunići sad već imaju preko 4 kg . Uginuća nema.
Ishrana; Kuniće sam hranio sa privatno rađenoj smjesi po privatnoj recepturi u firmi Valpovka. Od podataka mogu reči da smjesa ima 16posto proteina al je sastav bitno drukčiji od klasične . Vreča od dvadeset kila košta sedamdeset kuna i nema je u slobodnoj prodaji. Utrošak je čedrdeset kila na dvanaest kunića sa time da su nakon dva mjeseca dobivali na smjesu još oko dvadeset posto ječma ,suncokreta i kukuruza. Normalno hranjenje po volji i sijena i čiste vode po volji. Do sad nisam imao ovakve rezultate a što je najvažnije bez gubitaka , a zato i pišem ovo. Kuničima koji su odrasli treba u pogonu oko 14dkg ove smjese dnevno . Smjesa sadrži i lijek.
Ne mislim ulaziti u nikakve daljnje rasprave i prepucavanja.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo malo da se zagrijemo u ovo zimsko vrijeme.
Rezultati tova panon bijelih i hajkoma.
Kunići okoćeni 07. 11. 2017.
Panon sa 2mj. - muški od 2.10 do 2, 40kg ženke od 1.70-2.00kg
sa 3 mj. - muški od 3.20 do 3,500kg ženke od 3.20-3.400 jedna imala 2.700ali sa sto dana već 3.10kg

Hajkom
Muški 2mj. 2.50

3mj-3.30 kg
Svi kunići sad već imaju preko 4 kg . Uginuća nema.
Ishrana; Kuniće sam hranio sa privatno rađenoj smjesi po privatnoj recepturi u firmi Valpovka. Od podataka mogu reči da smjesa ima 16posto proteina al je sastav bitno drukčiji od klasične . Vreča od dvadeset kila košta sedamdeset kuna i nema je u slobodnoj prodaji. Utrošak je čedrdeset kila na dvanaest kunića sa time da su nakon dva mjeseca dobivali na smjesu još oko dvadeset posto ječma ,suncokreta i kukuruza. Normalno hranjenje po volji i sijena i čiste vode po volji. Do sad nisam imao ovakve rezultate a što je najvažnije bez gubitaka , a zato i pišem ovo. Kuničima koji su odrasli treba u pogonu oko 14dkg ove smjese dnevno . Smjesa sadrži i lijek.
Ne mislim ulaziti u nikakve daljnje rasprave i prepucavanja.

Kako je to moguće??
To ti nama pričaš bajke?
P.S. ma zaj...am se! SVAKA ČAST! to je stvarno dobar rezultat! Dobro da si ovaj izvještaj napisao ovdje jer bi ti inače pod temu "kunićarstvo" kolege "oči povadile" i uvjeravali te da lažeš....
Pozdrav
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako nekog zanima zamjena nek se javi PP. Imam mužjaka i ženku za zamjenit radi promjene krvi , jer su brat i sestra . Kunići su stari četiri i pol mjeseca , preko četiri kile , potpuno zdravi i mogu uskoro na parenje . Radi se o čistokrvnm panonskim kunićima . Mijenjam oboje ili pojedinačno isključivo za čisrikrvne panonske .
 

Najnoviji postovi

Na vrh