• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Profesionalno kunićarstvo

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Pozdrav svima!
Ne znam dali je ovaj forum ugašen, ali da probam.
Najme molio bih za pomoć. Radi se o nasljednim osobinama.
Imam izvrsnog mužjaka i isto takovu ženku.
Ta kombinacija davala mi je u prosjeku po 8 kunića po leglu, koji su sa 30 dana bili težine oko 500-550 gr čime sam ja prezadovoljan.
Ovog proljeća navršili su oko 4 godine starosti i bilo je vrijeme za zamjenu.
Ženke sam nabavio,a mužjaka sam htio iz moje „kombinacije“.
Planirano leglo dalo je samo 2 mlada. Ponovio sam i opet samo 2.
Ostavio sam jednog mužjaka koji prekrasno izgleda, ali me muči onaj broj „2“.
Moj pokojni instruktor je govorio „za rasplod samo iz brojnog legla“.
Eto to je moja dilema dali ostaviti tog mužjaka. Po čemu se on po nasljednim osobinama razlikuje od nekog mužjaka iz prethodnih legala? Isti su im i otac i majka.
Eto da više ne dužim, ako je netko raspoložen molio bih da mi pomogne.
LP exsa
 
D

dariospionjak

Guest
Ovdje možete raspravljati o profesionalnom uzgoju, genetici, pripremama za izložbe i dr. Pošto vidim da ima dosta kunićara koji se bave time otvorio sam temu da se rastereti već postojeća tema Kunićarstvo!

bog svima ,bavim se uzgojom zeceva vec 6 godina i imam problem koji nisam imao do sada ,molio bih pomoc.
ovako imam bijelu zecicu koja ima 8 mjeseci 2.puta se vec kotila,3 put se parila nakon 5 dana okota,nakon18 dana sam pustio na test i nije htjela,dosli su dani pred okot sve normalno kao i ona dva puta,gnijezdo u kotilici znaci sve ok.Evo prolazi vec 10 dana i nista, (13)trinesti dan opet pravi gnijezdo i cupa dlaku dali je to normalno ili nije,to mi se prvi put desava molim pomoc .od tih 13 dana nisam je pustao kod zecka.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Ima li netko kavez za prodati tovio bih 15 panonaca koje imam, kupovina mi nije jasna iz oglasnika , prodaje kavez navede svašta a onda veli ostala gajba samo gornja '''
ko radim od vibro pletiva i cjevi + žica okolo dođe me do 500kn 2X1Metar
koliko se tu realno može uglazbiti tovljenika i kako po dva ! ajde ženke i nekako ali zar se muški netuku i Agrizeyu :(shake):
Volim graditi ali ako je jeftinije i bolje kupio bi rabljeno a dobro samo neznam usporediti ,
Pozdrav :icon_pidu:
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
pomoć, molim (savjet)
imam mužjaka belgijskog orijaša, koji je spolno zrel (star je 2 godine)
prehrana, držanje, ... sve onakko kako bi i trebalo biti, ali ne želi se pariti!
ženka je kalifornijski kunić, (mirna - dobra nije kao naša gruga kunićka agresivka) i kada ju stavim kod njega ona njega "napada" pokazuje mu kako se to radi .... he he, a on ništa
postoji li hrana ili nešto što će mu povećati "potenciju"?
hvala
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
...... kunić ne želi ženku!

i da, ostaviti ih skupa neko vrijeme da se "upoznaju" :(inlove)::icon_pai: dan, dva ili ne?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: ...... kunić ne želi ženku!

bog svima ,bavim se uzgojom zeceva vec 6 godina i imam problem koji nisam imao do sada ,molio bih pomoc.
ovako imam bijelu zecicu koja ima 8 mjeseci 2.puta se vec kotila,3 put se parila nakon 5 dana okota,nakon18 dana sam pustio na test i nije htjela,dosli su dani pred okot sve normalno kao i ona dva puta,gnijezdo u kotilici znaci sve ok.Evo prolazi vec 10 dana i nista, (13)trinesti dan opet pravi gnijezdo i cupa dlaku dali je to normalno ili nije,to mi se prvi put desava molim pomoc .od tih 13 dana nisam je pustao kod zecka.

pomoć, molim (savjet)
imam mužjaka belgijskog orijaša, koji je spolno zrel (star je 2 godine)
prehrana, držanje, ... sve onakko kako bi i trebalo biti, ali ne želi se pariti!
ženka je kalifornijski kunić, (mirna - dobra nije kao naša gruga kunićka agresivka) i kada ju stavim kod njega ona njega "napada" pokazuje mu kako se to radi .... he he, a on ništa
postoji li hrana ili nešto što će mu povećati "potenciju"?
hvala

i da, ostaviti ih skupa neko vrijeme da se "upoznaju" :(inlove)::icon_pai: dan, dva ili ne?

odgovore na takva pitanja dobiti će te u temi "Kunićarstvo"
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: ...... kunić ne želi ženku!

odgovore na takva pitanja dobiti će te u temi "Kunićarstvo"

Bok, prvo imaš jedan problem, a to je veličina kunića(nevvezano za ovu temu)- znači muzijak ne smije nikad biti krupniji od ženke, jer ćeš najvjerojatnije imati problema pri kočenju ženke! Mladi budu prekrupni, pa znaju izići prerano, te ugibaju! Drugo: pogledaj da nije tvoj muzijak slučajno žensko! ;-) ,ili je možda neko vrijeme bio s drugim muzijakom, pa ga je ovaj kastrirao, događa se skoro uvijek ako ostaviš dva muška zajedno! Drugog objašnjenja nema! Pozdrav....
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: ...... kunić ne želi ženku!

Ima još jedna stvar. Ako je star 2 godine i dobro je papao, a vjerovatno je. Onda je ko ja. Dobro pojest i popit, a budale nek se znoje i guraju svoje meso u tuđu guzicu. Posebno to vrijedi za orijaše. Imao sam jako dugo zečeve i najbolja kombinacija za meso je bila mješanka Belgijskog orijaša i zec Kalifornijski. Sa Kalifornijskim ili Novozelandskim se nemre dogodit da bi rađe pivu nego picu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: ...... kunić ne želi ženku!

Ima još jedna stvar. Ako je star 2 godine i dobro je papao, a vjerovatno je. Onda je ko ja. Dobro pojest i popit, a budale nek se znoje i guraju svoje meso u tuđu guzicu.

Ja držim orijaše i orijaske sarce, i nisam još imao takav problem! Tek prije jedno mjesec dana mi moj šarac pokazao znakove impotencije dva puta zaredom pa je završio u salamuri i na dimu! Bio mi je drag, imao je super potomstvo, te je zbog toga i navršio 5 godina! A sa orijašima nisam nikad imao taj problem, baš suprotno - poderu ženki kožu na leđima koliko su sexualno napaljeni! Jedna mi se ženka nije tjerala, a gospodin baš htio sex, pa joj odgrizao komad uha samo da se ženka "podigne"! Silovatelj, i on će pod nož!!!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Htio bi imati kunice ne za meso nego za sebe svoj gust a to su mi njemacki sarci. E sad me zanima korake koje moram poduzeti da bi mozda u buducnosti ih izlagao. Prvo se trebam uclaniti u udrugu,pa nabaviti neka grla koja su tetovirana. Dali znate tko ih ima u hrvatskoj za prodati i tako. Ako ih netko ima neka se javi,moze i neka slika.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Mene zanima ako majka i otac imaju papire dali se onda ako ja zelim cijelo leglo tetovira ili samo oni koji imaju karakteristike te rase ?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Robi što se tiče selekcije kunića za izložbe ,jedan moj frend koji se bavi šarccima za izložbe ima trenutno 10 linija i kaže da od 100 okoćenih kunića mogu proći 2-3 kunića koji mogu ići na izložbe ,pa ako želiš mogu te spojiti sa njime za daljnje upute što i kako...
 
S

Splendid

Guest
jel mi moze netko reci od cega krepaju mladunci stari 4 tjedna ako im ne dajem zelenu i mokru travu hvala unaprijed
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Mene zanima ako majka i otac imaju papire dali se onda ako ja zelim cijelo leglo tetovira ili samo oni koji imaju karakteristike te rase ?

Kunići se tetoviraju sa 3 i više mjeseci. Tetovirati ih može samo sudac za kuniće i on će ti reći što je dobro a što nije.
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
Lijepi pozdrav...
Znam da ova moja tema ne spada u ovaj forum,ali postavit cu pitanje ovdje iskljucivo zbog clanova....naime prije sam pratio forum o kunicarstvu,ali od kada su pocela razno razna prepucavanja,odustao sam....imam sljedeci problem...kunice imam neke tri godine....prosle godine sam nabavio mlada zekice...tri....prije tjedan dana jedna se ozajila....svi mrtvi. Danas ujutro druga,opet svi mrtvi...hvata me depresija,tuga i jad....zasto mi ugibaju kunici ? I jedna i druga zecica su imale prvi okot...Unaprijed hvala.....
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Ako zečica ima kasno prvi okot to jest ako se koti sa 10 mjeseci tada se dešava da okoti mrtve mlade i da ih čak pojede neka te to ne zabrinjava nego ih odmah pripusti i slijedeći okot će biti dobar. Također moraš voditi računa da ti zečice ne budu predebele jer će ti se teže kotiti i naganjati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dario555

Novi član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
1
Imam ženku njemačkog šarca i dosad se je kotila 3 puta i sva 3 puta je zanemarila leglo i nije htjela da se brine o mladima pa ne znam šta bi sa njom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh