• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Profesionalno kunićarstvo

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Da, ja je nisam nigdje vidio, niti imao, pa ne mogu nešto reći o njoj, ali sam odlučio priječi na čistokrvne kalifornijske pa nisam bio baš zainteresiran za zamjenu..
 
D

DUKS II

Guest
teško je sa rasom koju uvezeš . ali zamjena je teško jer mislim da treba biti realan da jedan uzgajivač teško može držati sam ali treba ustrajati i stalno donositi svježu krv i samo raditi i to je to uspijeh dolazi sa vremenom .
 
D

DUKS II

Guest
evo ljudi novog kunića za raspravu u ovom profi djelu .
neznam dali se je iko od vas vidio ili držao u uzgoju bradatog kunića .
Osobno sam ga samo posmatrao već neki dvije godine ali ga nisam uzeo radi prostora kojeg sam inače u deficitu pa ne mogu si priuštiti ništa novog u svojemu kunićarniku .

Zato ajmo malo o tom kuniću makar preko foruma .
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ja nisam nikada ni cuo za njega, ak imate koju sliku stavite da vidim. Sto se prostora tice, to je kod mene uvijek problem koliko god boxeva imao, brzo se napune i nikad ih dosta :D
 
D

DUKS II

Guest
bradati20kunic487.jpg

cache2410925174.jpg

020607n173rahmen25kb.jpg

280504bb4wochen.jpg

060211rudi35kb.jpg

060211rudi.jpg

geschwisterliebe.jpg

undeinzelgc3a4ngern.jpg



ovo su slike ud dva uzgajivača iz austrije od njih sam dobio slike i adrese tako da imam nekakve informacije u vezi kunića meni su zanimljivi i nadasve neobični :axe:
 
D

DUKS II

Guest
Standard

Evo par standarda za ovu pasminu


Njemački (BDK) standardni opis
(2007 version)

Ljestvica:
Najviša ocjena:
Prvi Veličina - Težina .......................................... 20 bodova
Drugi Oblik tijela .......................................... 20 bodova
Treći Pala .......................................... 10 bodova
4. Glava i uši .......................................... 10 bodova
5. Bartbehaarung .......................................... 20 bodova
6. Gornja i donja boja .......................................... 10 bodova
7. Zdravlje i njega .......................................... 10 bodova
moguće ukupno bodova 100 bodova

Prvi Veličina - Masa
Težina Ocjena:
6.000 do 4,500 4,490 - 4,250 4.240 do 4,000 kg
20 19 18 bodova
Upaljač životinje nisu sposobne nagradu. Životinje preko 6.000 kg zahtijevati isključenje.
Drugi Oblik tijela
Tijelo je valjkasto, prednje i stražnje jednake širine. Zdjelica je zaobljen stražnji. Noge su snažne i srednje duljine. U zeca, malog, dobro obliku podbradak je dozvoljen.
Treći Krzno
Krzno Dlaka je 3 - 3,5 cm i srednje opremljen jedinstvenom Begrannung. Uši su dobro odlakane.
4. Glava i uši
Više dlaka je gusta i jaka glava koja se pojavljuje bez vidljivog vrata skup na tijelu. Glava nije okrugla ili nespretno, ali prilično usko, duguljasto - trokutasta. Uši su uspravno u obliku slova V nositi. Dlakave uši prilagode i na oblik tijela.
5. Bartbehaarung
Životinje su duge kose na glave, ramena i zdjelice. The Bartbehaarung ima duljinu od oko 7 cm. To je angoraähnlich redu. Nije sklona filcanja.
bokovi i duge dlake stand out od ostatka tamnog krzna.
6. Gornja i donja boja
To je blago crvenkaste boje palube divlje siva (crna jarebica). Varijacije na crvene ili tamnije tipa su moguće, siva zec vrsta preferira. Oko boja je smeđa. Ispod boja e obuhvaća oko 2/3 dužine kose i od čistog tamno plavo-sive boje, kandže su tamne boje rog.
7. Zdravlje i njega
Izložba o fitnessu i dobre skrbi. Ne Felt - obrubljen nokti - čiste seksualne ugla. Životinje su često intenzivno uzgajane u skupinama (humano), male ogrebotine i rane ugriz ne liječi kako bi se izbjeglo i stoga neće biti kažnjeni
Mali problem:
Lagano odstupanje svih mjerenja, mala brada, osjećao lakši, male bijele mrlje ili zavoje na nogama.

Ozbiljni nedostaci:
Značajno razlikuju od vrste životinja, veliki podvoljka, jako začinjena sijede kose, potpuno nedostaje Bart.BDK
LTB Standardbescheibung pdf download




Austrijski standardni opis


Ljestvica:
Prvi Oblik tijela i tip 20
drugi Težina 10
treći Krzno 20
četvrti Glava i uši 15
peti Beard, griva i Flankenbehaarung 15
šestoga Boja 15
7. Zdravlje i njega 5
Ukupno 100 bodova


Prvi Oblik tijela i tip:
Tijelo je lagano izdužena od naprijed prema natrag jednake širine, glatke linije tijela
i dobro zaobljenim stražnjim četvrtima sa značenjem. Prsa u potpunosti razvijen, vrat je kratak s jakim vrat,
ramena dobro mišićave i dobro zatvoriti. Prednje noge su jake i srednje duge,
stražnje noge su paralelne u tijelu. Srna je malo tanak graditi, jer u protivnom
mužjak i ženka zeca neprimjetan. Srna je moguće wammenfrei.

Drugi Težina
Standardna težina 4,25 kg, minimalna težina 3,25 kg, maksimalna težina 5,25 kg.
Težina Ocjena:
od 3,25 od 3,45 od 3,65 od 3,85 od 4,05 s 4,25 na 5,00 bis 5,25 kg
5 6 7 8 9 10 9 bodova

Treći Dlaka:
Dlaka kose u stražnjem području odgovara i po dužini i strukture na
kosu normalno zeca. To je srednje duljine, gusta u poddlakom, sa dobrim stalan
Begrannung.

4. Glava i uši:
Što duže kose pojavljuje jaka glava nije vidljiva kontrakcija blizu trupa.
Uši su jake strukture i dobro postavljeni, idealna duljina uha je 12,5 na 13,5 cm.

5. Beard, griva i Flankenbehaarung:
Čeljusti (brada), gornja polovica čela i ušiju pristup području imaju duži kaput. Vratu, ramenima i prsima (griva) su duge kose, kao što je područje rubova ramena do cvijeta. Životinje s kontinuiranim Flankenbehaarung biti željena. Stražnje noge mogu imati nešto duže kose. Beard i grivu, a Flankenbehaarung grudima imaju više strukturu kose, što je sitnije od vanjskog sloja angoraähnlicher, blago valovita struktura i ima duljinu od oko 7cm.


6. Boja:
Priznate boje su udarci divlje siva, siva i tamno siva zec. Za boji zahtjeva za palube-, srednji-i sub boje opće odredbe uređuju. Na čelu su bijele do krem ​​boje agouti oznake jasno i dobro prodaje tamnim oznakama, tako da ukupni kontrast glava. The agouti oznake na trbuh su bijeli, ovisno o boji utjecaja, krem ​​ili sivkast. Svi Long-dlake su područja u odnosu na boji i crno-bijeli tamno. Donji dio trbuha je plava boja, boja očiju smeđa boja i kandže tamno rog boje.
7. Zdravlje i njega:
Kao općim pravilima.

Mali problem:
Veći podbradak kod ženskih kunića, dugih tankih nogu, loše glave, tankog ili naborani uši, od ideala na minimalnu ili maksimalnu duljinu različitih ušiju, nešto izraženiji bradu ili griva, prekinuo Flankenbehaarung i obilje punu glavu kose koja pokriva oči, vrlo tamna glava , jednostavno provođenje preko boje, malo šarena cvijeća top, svijetle salvete, male promjene u srednje ili niže ovisno o boji od boje utjecaja, nešto svjetla ili nečistu iz boja, uha čupercima na uređaj.

Ozbiljni nedostaci:
Pretjerano podbradak kod ženskih kunića i dužine klipa ispod 11,5 ili iznad 14,5 cm, nedostatak brade, nedostatak griva nedostaje Flankenbehaarung, jaka bijela prednost pred boje, potpuno crni cvjetni vrh, bijeli pod bojom, bez prijelazni boje, potpuna odsutnost bolovi u boji i pun nedostatak oznaka, osim propisane
boje očiju ili bezbojnih dvije kandže.



Europski standard opis
Ghent BART Kunići - Standard Europe (Projekt) je sada dostupna kao službene verzije EE.
obrada Dieter Plumanns (EE-EE-podjela predsjednik i Standardi odbora)

Ocjena skala
prvi Vrsta, oblik tijela i izgradnja 20 bodova
2. Težina: 10 bodova
3. Kose kaput 20 bodova
4. Kose teksture 15 bodova
5. Ljepila kvalitete 15 bodova
6. Boja 15 bodova
7. Njega stanje 5 bodova prvi Vrsta, oblik tijela i izgradnje , tip je duguljasto, valjkastog oblika - ne grubo. Tijelo je čvrsta, s dobro razvijenim prsima, prednjim i stražnjim jednake širine. Ramena područje je čvrsto i nepropusno. Gornja linija je blago zakrivljena, a završava s punim, dobro zaobljenim stražnjim četvrtima sa značenjem. Stražnje noge su pričvršćeni za tijelo. Prednji i stražnji su iste širine. ne predugo, cvijet je dobro proveo na stražnjem dijelu tijela. glave nije prejaka, ali vrlo tipično za pasminu, ne ugurati u sa nosa, profil linija čini s čela i nosa. Čelo i brkovi igre su široki, sa dobro razvijenim obrazima. Snažne noge su srednje duljine. Glava i tijelo kunića je općenito malo finije nego Ramler. U prednjem pogledu na glavi tvori trokutasti oblik. Uši su uspravne i jaki, oni su stabilni u tkivo iznad i dobro zaobljena. Uho je duljina 5.11 do 5,13 cm. mala, dobro obliku podbradak je dozvoljen za mlade i Althäsin. Light Error: Pogledajte "Općenito". Nadalje, male odstupanja od tipa. svjetla geramstes nos. . Nešto uži i / ili uske njuške Nedostaci: Pogledajte "Općenito". Osobito snažno odstupa od vrste tijela i slabe noge. Geramstes nos. Prelazi minimalnu ili maksimalnu duljinu ušima. drugi Težina: Težina stol za ocjenu kg 3,50 3,75 4,25 na 5,00 težine maksimalnu ocjenu 8 9 10 normalnu težinu od 4250 kg. Minimalna težina 3.500 kg. Maksimalna težina 5.000 kg 3. DLAKA: Posebnost ove pasmine su četiri različite kožne strukture: Zaštitna dlaka na leđima su normalne dlake (3 do 3,5 cm). donja prsa, i trbuh su normalne kose malo duže u prepone. uši bez uha čupercima, čelu i nosna kost, a staze su prilično kratke kose. . (Kratko Normalna kosa) Najduža dlaka je ispod bokovima na prednjim nogama (ramena) i zadnjeg dijela tijela (noge), gdje 7-8 cm postiže. slično duga kosa struktura oko 6 dužina cm kose, se nalazi na vratu, ramenima ;. obrazi i iznad prsa, ovo je griva za uho korijena su šiške (bangs vrsta).




:axe:
 
H

Hrvach

Guest
Fora izgledaju, šteta kaj je naša zemlja u neku ruku zaostala u kunićarstvu i sto drugih stvari. Nego, kaj bi bilo Bartbehaarung , nešto vezano uz dlaku je, jel to boja dlake ili palež?
 
D

DUKS II

Guest
Sretan Uskrs svim kršćanima a onima koji ga ne slave svejedno sve najbolje od srca želim DUKS II


Nijemi jasno što je bio problem oko dlake jer koliko znam da nije bilo problema vezano za dlaku e sada palež mi je dvosmislen kod ovog kunića jer on nema palež koliko mi je poznato , dugačka dlaka u krznu je tamnija ali nema paleža ona je ujednačene boje .
Ova dvojca od kojih sam zamolio par slika nikad mi nisu ništa rekli o problemu vezanom o krznu baš ću ih pitati pa budem postavio na forum
 
H

Hrvach

Guest
Ovo Bartbehaarung je jedina naprevedena riječ pa me zanimalo njeno značenje.
 
D

DUKS II

Guest
koliko je meni poznato da se radi o dugačkoj dlaki po tijelu i njena kompaktnost i gustoća
 
H

Hrvach

Guest
Ee hvala, nisam znao pa reko bolje da pitam nego živim u neznanju :D
 
D

DUKS II

Guest
orijaš

ajmo malo o Orijašima . Znam da nas ima mnogo sa uzgojem orijaša . Mogli bi malo opširnije o vrsti i bojama
 
H

Hrvach

Guest
Prije sam držao orijaše u smeđoj i čeličnoj boji. Jednom riječi-prezahtjevni su za ono kaj se dobije od njih. Dosta osjetljivi,relativno loše majke... Nisam bio nešto zadovoljan s njima.
 
D

DUKS II

Guest
Inače orijaši ne kote puno koliko znam ali su jako zahtjevni što se tiče smještaja i uzgojem ali to je samo za zahtjevne uzgajivače koji imaju dovoljno znanja i upornosti ali i veliki izazov za početnike .
 
D

DUKS II

Guest
daj stavite koje slikice orijaša koje uzgajate nije valjda da nema nitko ko uzgaja kuniće Orijaše bilo koje rase koliko sam pročitao na forumu ima najviše kunića orijaša , šaraca a sad nitko ništa ne piše pa mi nije jasno o čemu se radi ja bi mogao napisati puno iz seminara za sudce i iz knjiga o kunićima ali nevidim čara ako se samo dvojca dopisuju a mnogi samo pročitaju a uzgajaju ih a ni riječi o njima

Puno Hvala svima koji čitaju i zamolba NAPIŠITE NEŠTO da bi vam netko pomogao ili podjelio svoje iskustvo:heart::finga:
 
H

Hrvach

Guest
Ja nemam slike od svojih starih orijaša koje sam držao. Istina je da dosta ljudi ima orijaše ali se sve više prebacuju na srednje pasmine.
 
D

DUKS II

Guest
Ma neka napišu o kojoj pasmini žele razgovarati i krenimo više sa novim spoznajama a ne samo šutiti i isti komentirati a privatni poruka more pomozi ili dali znaš ko ima ili nešto deseto ova tema je napravljena baš za diskusije koje idu do kraja koliko znam ali eto valjda nitko nezanima ništa o kunićima a u drugoj temi diskusije bez komentara nikad kraja
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ja sam imao orijasa, uginuo je od starosti u 7 godini zivota, bio sam prezadovooljan s njime :)

Evo ovo je slika njegovih zadnjih dana http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hpho...39486913280_1427495598_32379893_8057705_n.jpg kad je otisao u penziju dobio je svu slobodu pa je tako slobodno skakutao dvoristem :)

Duks daj napisi nesto o francuskim ovnolikim, ja sam ih nabavio jer ih moji obozavaju, sad sam imao malo problema s njima, 2 muzjaka su mi se razbolila. Jedan je iznad njuskice poceo gubit dlaku, veterinar nije bio siguran sta je to, tako da je dobio protiv parazita, gljivica i antibiotike i ide na bolje, dok mi je drugi dobio apscese na zadnjim butinama (nakupina gnoja ispod koze). On je vec 11 dana na antibioticima i ne ide na bolje, vec su mu se napravila 4 apscesa, odvojen je od ostalih kunica i veterinar kaze da su male sanse da ce se izvuc i da je uzrok tome vjerovatno slabiji imunitet toga kunica? Sad ako imas neki dobar savijet rado cu ga poslusat. Jos da napomenem da im se cisti najmanje 2 puta dnevno, jedu zob, jecam, suncokret, pelete, kukuruz, suhu lucernu i obicno sijeno, dobivaju i vitamine redovito tako da mislim da imaju stvarno dobre uvijete zivota...

I evo slika moje nove curice, meni najdraza pasmina :)

http://www.njuskalo.hr/image-big/ostali-kucni-ljubimci/becki-plavi-kunic-slika-13068395.jpg

slika je s njuskala od covijeka od kojeg sam je kupio da ne ispadne da kradem slike :)
 
D

DUKS II

Guest
Ljudi isprika bio sam daleko od kuće pa nisam imao komp pa nisam mogao napisati ništa u vezi Ovnolikog kunića .

Evo došlo je vrijeme da se malo piše malo o njima .

Ovnoliki kunić nastao je 1860-1870 godine u Avignonu ( Francuska ) te se počinje širiti Europom te oko 1933 godine nastao Ovnoliki Njemački , u našim krajevima se također proširi ovnoliki te ga kod nas zovu njemčki ovnoliki . Odrasli kunić dosegne masu oko 6 kg . Zbijenoga tijela je , jakih nogu , širokih prsa i leđa . Tipična obilježja su mu izbačena nosna kost na glavi i obješene uši , slične ovnu po čemu je pasmina i dobila ime . Ženka se razlikuje od mužjaka jedino po nježnijoj glavi i malom podbratku . Uši ne smiju dodirivati zemlju a raspon im je u ispruženom stanju 42-50cm . Ženka obično koti 4-12 malih po leglu ali nisu baš dobre majke jedno vrijeme se smatralo da imaju najukusnije meso . Kod izložbenih kunića uši moraju da imaju što veću dužinu i što veću širinu krunica koja se pojavljuje mora biti što lijepša čelo što šire tj. što masivnije radi dojma krupne glave .


Zasad toliko a mogao bi uzgajivači ove rase me malo ispraviti ako griješim ili me dopuniti

:finga::finga::finga::rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh