• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Flaks / nit za trimer

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
Molim preporuku za flaks.
Do sada sam imao neki debeli naranđasti s kojim nisam bio oduševljen, vrlo često se raspukao na krajevima.
Trimer je motorni, Einhell 1.5 kW.

I dodatno ako netko zna objasniti razliku između profila flaksa (okrugli, četvrtasti, zvjezdasti, zavinuti..)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,595
Meni se kao najbolja pokazala Hq Core Cut, koristio sam nekoliko, neću reći da bolja ne postoji, samo ja sam najzadovoljniji sa ovom. Sada sam uzeo jedan paket Opti Penta ali još nisam probao Nit Husqvarna 3,3mm x 120m CoreCut - Trgovina i usluge Blažević

Navodno da ti četvrtasti bolje režu, čak možda bih se i sa time složio, kad sam kupio Fightera (7,2ks 🤭) sa njim sam dobio paket neke četvrtaste i super je kosila malu i gustu travu, čim je malo veća trava odmah flaks puca.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,925
@Ghost je li taj 3,3mm flaks prejak za moju Einhell flaksericu?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,595
Ne znam, ja ga koristim sad sa ovim trimerom, na OM koji je 3,3 ks sam koristio 2,7 mm, ali imaš ih od 2 mm pa na dalje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,753
Pozdrav,
na trimeru uglavnom piše za koji je maksimalni promjer flaksa. 1,5 kw nije za sve velike promjere flaksa. Isto tako "vodilice" na glavi. Ja unazad par godina kupujem u Pevexu onaj tzv. Hard. Meni je super izdržljiv. Do pred koji dan sam koristio firkant profil / četvrtasti, ali sad sam kupio okrugli presjek. Zašto? Mislim da se okrugli najmanje lovi međusobno unutar glave, ali to je moje mišljenje. Ja malo flaksam, uglavnom sve kosimo, a s flaksericom povremeno čistim nedostupne rubove uz beton, zato uzimam Hard...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,012
Oregon okrugli dupli. Sličan kao i husqvarna core cut.

I husqvarna whisper x su mi se pokazali ok.. I onaj ozaki iz trgo agencije mi je ok.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,573
Ja koristim Hq Whisper,pokazao mi se dosta dobar
20240415_114436.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,667
Molim preporuku za flaks...
Trimer je motorni, Einhell 1.5 kW.
Za tu snagu ja ne bi išel s debljim od 2,7mm.
Radil sam i s 3mm (na trimeru podjednake snage), ali previše snage potroši na vrtnu, pa je učinak lošiji nego s 2,7mm.
I dodatno ako netko zna objasniti razliku između profila flaksa (okrugli, četvrtasti, zvjezdasti, zavinuti..)
Onaj s oštri(ji)m bridovima bi trebal bolje kositi...ali je veći otpor zraka, a ujedno je osnova faksa tanja. Uz to, 4-bridni prilično jače troši ušice na glavi.
Kosim ili s nekim okruglim ili 5-stranim Hq.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Sa ovim flaksaju profesionalci.
Uređuju pružni pojas.
 

Prilozi

  • IMG_20240412_085650.jpg
    IMG_20240412_085650.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20240412_085016.jpg
    IMG_20240412_085016.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 49

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Ja sam trenutno na husqvarninom optiround 2.4 i 3.0, to je najobicniji okrugli. Probao sam i villager ali se lipi i dosta puca na drvenastoj travi. Cetvrtani flaks bolje sijece ali je osjetljiviji na kamen i beton pa vise puca od okruglog
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Za sad mi je ovaj najbolji, ima unutra tanku metalnu nit i jako je izdržljiv
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-15-20-31-07-314_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-15-20-31-07-314_com.android.chrome.jpg
    17 KB · Pregleda: 41

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
741
Oregon okrugli dupli. Sličan kao i husqvarna core cut.

I husqvarna whisper x su mi se pokazali ok.. I onaj ozaki iz trgo agencije mi je ok.
Na ovaj misliš?


Kupio sam ga prije koji mjesec, ali nisam još isprobao, nikako potrošiti postojeći flaks.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
Ma ja to za sebe kosim tako da mi cijena nije toliko bitna, neću potrošt bog zna kolilo. A je li dobar i koji da uzmem za fs250, 2.2ks. Oće li glava da ga izbacuje. Meni jedan prodavac rekao da je on samo malo tiši, mada taj prodavac za šta sam se god uvati veli mi šta će ti to. Ka da ga gazda loše plaća pa da ga ošteti 😀
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
Sad gledam i kod nas nje nema. Kakve su one šestougaone i nazubljene
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,753
Skupe, jako skupe, dobre 🤔 nisam siguran @Rade79 pa daj počni malo kositi, ugasi Internet, trava te bude prerasla, još malo i gotov si 😈😜🤣
 

Najnoviji postovi

Na vrh