• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Flaks / nit za trimer

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Glava autocut 26-2, da li će letvrtasti stihl laks 2,7 izbacivati dobro, da ne lepi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
A koju si glavu dobil s trimerom?

Svaka glava bude zalijepila flaks kad:
- dugo tučeš po jednom mjestu (debela ili gusta trava)
- flaks je kratak i kosiš blizu glave.

Moje skromno iskustvo s glavama Husqvarna T45 i Stihl AutoCut 46-2 govori da ga obje lijepe podjednako.
Jedino su Husqvarnivne glave jednostavnije za rastavljanje i montažu, dok Stihlove imaju bolje ušice.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Nisam dobio već kupio autocut 26-2. Na njoj piše da ide i 2,4 i 2,7 ali sam neđe pročitao da ova četvrtasta 2,7 može lijepit. Šta znači kosit blizu glave, to znači ne gurat skroz nit u travu već 50% ili nešto manje.

A brate mili, kosio bi ja, no ako me otac vidi ima da me se odrekne 😀
Nema šta, sve sam na ovaj forum saznao, falavi ljudi, baš je nekad koristan ovaj internet. Veliko hvala
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,085
Ja sam koristio whisper x I bio mi je perfektan. Ovaj sam isto kupio, ali ga još nisam probao..
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Meni su rekli u prodavnici da sa 2.7 mogu da presecem mladicu debljine prsta sa ovim. Uzeo sam 25m, posto su prodavali na metar. I drugi su mi rekli da preko ovoga nemam sta trazit. Jos ga nisam probao ali verujem da ne lazu!
 

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
10
Ja uporabljam nitku sa kevlarjem, koja je jača, nego one samo iz plastike. Ali više znači dobra glava nego dobra nitka. Ako imas automatsku glavu, gledaj da ima na delu gdje izlazi nitka deo iz željeza pravokutne oblike koji omoguča, da se nitka savije ali ne lomi (obicne glave imajo samo jednu rupicu iz mesinga). Meni se tak glava izkazala vrlo dobro, praktički nikad više ne trgam nitke. A obično su te glave i jednostavne za namotavanje nove nitke, jer nije potrebna demontaža za motanje. Samo se ubaci nitka kroz obe rupe in namota....u minuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh