• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Flaks / nit za trimer

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
I meni se čini da bu trava prestara i za sijeno dok se dečki dogovore oko nuklearne fizike -flaksa :hahah:
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Može li neko da mi objasni koja je razlika između četvrtaste i kvadratne niti za trimer. Vidim sad da Stihl ima kvadratnu i četvrtastu. Zar kvadrat nema isto 4 strane
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Kvadratna…je kvadratna:
kvadratna.jpg


a četvrtasta nije kvadratna, već ima ”jame” u sredini, tak da su bridovi kuta manjeg od 90 stupnjeva:
cf3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Danas sam potrošil jedno 20-tak metri niti poput ove:
whisper-twist.jpg


pa onda jedno 5…6m okrugle 3 ili 3,3Mm

i na kraju sam namotal ovakvu:

core-cut-1.jpg

ova zadnja i okrugla nit se manje lijepe od 4-taste ili one prve na slici (krv mi je popila…).
Kupi neku Villager ili Ozaki nit za probu.
Stihlove i Husqvarnine niti su preskupe, a nisu toliko put bolje ni trajnije.
Ovdje imaš dobar izbor za pogledati, a ujedno vidiš i cijene:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Iz dalje okolice Zagreba.
Bez brige, ima viceva i o nama ;) :ROFLMAO:
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ih, kolika je ta dalja okolina. Još nisam bio u Zg. Burazer bio više puta i svideo mu se, kaže da je čist grad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Bil je čist dok je bil stari gradonačelnik.

70-tak km…
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,808
@Rade79 a odakle si ti, ništa ti ne piše uz avatar (ne mora, jasno mi je, znam ja to) ali možda nekoga to bude zanimalo, dok putuje bivšom državom...
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Pa ne mogu kosit dok ne odem dolje. Još tražim flax, posle ću tražit oprtač, onda da dobro ispitam koja mješavina je najbolja. Mislim da ću do snijega sve ovo obavit tako da se ove godine ne naprežem previše 😀
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
749
Meni se čini da će ti trebati motorka kad se odlučiš kositi pa daj ti odmah pokreni raspravu i oko motorke, lanca i ulja, čisto da si uštediš vrijeme... :D
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
79
Ma meni se čini da ću oklepat kosu pa kosit. Komšo isto ima neku malu nizbrdicu duž imanja koju kosi trimerom. Sećam se da je to košeno kosom usput za po sata do sat. Sad on kad uzme trimer kosi čitavo popodne i to nije radnik ka ja već čovek baš radi.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
222
Prošle godine kosio sa lijevim na slici i bilo je OK.
Danas kosio sa ovim na slici desno, i mogu reći užas.Duplo se brže troši.
 

Prilozi

  • 20240421_162419.jpg
    20240421_162419.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 27
Na vrh