• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Pa ventili bi zveckali, nebi proizvodili tup udarac, a i čulo bi se ispod poklopaca ventila ili sa desne strane motora gde su podizači.
A moguče da koji šteka u vodilici pa ga klip pripali i vrati nazad.
Skini poklopce i provjeri dali štekaju i poštelaj ih.

Sam sklop pogonske osovine i kompresora izgleda ovak.
meni jedino kaj zu pada na pamet su ležajevi. Ja osobno nikad nisam videl da se klipnjača poderala, a veliš i da je kompresor bil isključen, znači ni ne vrti se.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nakon kaj si donji dio motora pretresel preseli se na gornji. Poklopce ventila dole i vidjeti kaj je sa ventilima.
Ako tam ništ ne najdeš seliš se na kompresor.
Ako ni tam ništ ne najdeš čekaš da počne jače zvukove proizvoditi ili da se samo ukaže
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Hvala na savjetu, najprije bih vratio karter i usuo novo ulje. Na koliko kg se zatežu šarafi na karteru ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Prvo ti njega pregledaj odozgo. Ako bu trebalo rastavljati kompresor trebalo bu prednji poklopac skidati i opet bu ti karter stvaral probleme ili buš brtvu podrapal.
A i ako buš rastavljal kompresor i ako ti je prvi put postoji velika vjerojatnost da ti bu šaraf koji služi kao utvrđivač vilice opal u karter i opet si na početku.
Šarafi na karteru se stežu na osječaj
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Sad sam skinuo cilindar kompresora i kada sam skidao bolcn sa klipa klipnjaca je skliznula sa male radilice pa sad ne znam kako se vraća klipnjaca na malu radilicu

Da li samo postavim nazad ?
 

Prilozi

  • 20230717_200319.jpg
    20230717_200319.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 15

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Igra mačke i miša, pomalo upeljavaš i kad malo uhvati cimaš.... onda ti preskoči u drugu stranu pa ponoviš radnju.
Samo bez nervoze, ušlo bu to.
Lakše ti bu kad uzubiš kanđu ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je mrtva trka , stavi električno ko i na auto.
baš sam u portrazi , ima kaj na legeru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Kaj, električni kompresor?
Ima u Lidlu, mislim da je sad na akciji onaj 12V
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Uspio sam vratiti,trajalo je samo 5 minuta, a mislio sam da će duže trajati. 😄
 

Prilozi

  • 20230717_204107.jpg
    20230717_204107.jpg
    44 KB · Pregleda: 15

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz
Na Zetoru 4911 imam problem sa mjenjačem. Svaki put kada hoću da ubacim u neku brzinu uvijek teško ide i svaki put moram da ga cibnem naprijed/nazad da bih uspio ušaltati... Onda ponekad kada je pušteno kvačilo i stisnem ga i sačekam svaki put 2-3 sekunde i onda kada hoću da ušaltam krči i neće da uđe... Takođe sam primjetio da kad naglo stisnem kočnicu nešto lupi jako u predjelu mjenjača ?
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Poklopac dole i pogled u mjenjač vezano za lupanje.
Za teško ubacivanje i krčanje pogledati kaj je sa kočnicom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Moguče. Skini poklopac i puno toga ti bude jasnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh