• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - uređenje središnjeg zgloba

  • Temu pokrenuo delagano
  • Datum prvog posta

mičić86

Novi član
Tu od
15 Kol 2023
Poruka
11
Dali je isplatnije nova sredina tj. dio di se veže volan i idu klinovi (trnovi) ili dati tokaru da odradi posao? Dali je netko kupovao taj novi dio u masivi i kako se pokazao ili je bolje dati tokaru da proširi rupe ubaci piksne ili šta već treba? Šta se pokazalo isplativije, trajnije, kvalitetnije?
Čini mi se da sam vidio u masivi da dio košta 210€, ali pitanje je kvalitete naspram ex yu dijelova.
I ako netko zna dobrog tokara istra ili eventualno primorsko goranska, da zna obavit takav posao i stoji iza njega?
 

mičić86

Novi član
Tu od
15 Kol 2023
Poruka
11
Imam dosta lufta na tv 523 pa bi to uredio da bude kako treba. Pitanje šta je isplatnije ugradit novu sredinu (ima u masivi) ili dati tokaru da odradi?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,908
Gdje ima lufta? :unsure:
Koja sredina? :unsure:
Vodoravno zakretanje ili lijevo-desno?:unsure:
Lift na sistemu volana?:unsure:
 

mičić86

Novi član
Tu od
15 Kol 2023
Poruka
11
20240413_130334.jpg evo, dijela. Na tom dijelu ima dosta lufta. Traktor se lomi gore/dole na tom dijelu. Probao sam dotezati matice na bolcnama i to bude malo bolje neko vrijeme i onda opet dobije veliki luft.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,908
Kupiš čahure, kupiš bolcne sa maticama i podložne pločice protiv odšerafljivanja i fataj se posla! 😛
Odmah vidi u kakvom su stanju kardani (2 kom) i ležajevi (8 kom)
 

mičić86

Novi član
Tu od
15 Kol 2023
Poruka
11
Caure nisam nigdje vidio da ima kupit, za ostalo znam ima masiva i agroizbira SLO.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,908
Pitaj u Hittneru!
Tamo sam kupovao dijelove za 2 TV.
Kvačila komplet, lamelu, kardani, te zglobove komplet, vratilo piramide zupčanika, jednu lijevu poluosovinu i njezinu čašicu....
Imam jednog TV418 viška!
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Dali je isplatnije nova sredina tj. dio di se veže volan i idu klinovi (trnovi) ili dati tokaru da odradi posao? Dali je netko kupovao taj novi dio u masivi i kako se pokazao ili je bolje dati tokaru da proširi rupe ubaci piksne ili šta već treba? Šta se pokazalo isplativije, trajnije, kvalitetnije?
Čini mi se da sam vidio u masivi da dio košta 210€, ali pitanje je kvalitete naspram ex yu dijelova.
I ako netko zna dobrog tokara istra ili eventualno primorsko goranska, da zna obavit takav posao i stoji iza njega?
Tokaru odnesi da ti to odradi.. i kao sto Lee kaze provjeri kardane i promjeni lezajeve.

Ukoliko zelis poslikam ti kako je kod mene odradjeno...ubacen je jos jedan lezaj pa je dobiveno na kraku pa je jace i cvrsce i nema vise klackanja!!!
 

mičić86

Novi član
Tu od
15 Kol 2023
Poruka
11
Tokaru odnesi da ti to odradi.. i kao sto Lee kaze provjeri kardane i promjeni lezajeve.

Ukoliko zelis poslikam ti kako je kod mene odradjeno...ubacen je jos jedan lezaj pa je dobiveno na kraku pa je jace i cvrsce i nema vise klackanja!!!
Može slika, svaki prijedlog dobro došao.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
NAdam se sutra ti poslikam...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Da he to ovaj u sredini sta horizontalnu os drzi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Ne jer bi postojala mogucnost da zapnjes za nesto...ovo je po meni dovoljno jer je pojacano i produzen krak tako da je smanjena sila....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh