• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,371
I ja sinoć gledao i nemogu skontao, jedino ako to nije neki alat opterećeni. A opet vrti i kojim postupkom su proračunali da se 4kut uklopi na 6kut u početku i na kraju rezanja ili gnječenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Zanimljiv način: alat ima tvrdo i oštro čelo, a postavljen je pod malim kutem od uzdužne osi, pa čelo grize rupu samo s jedne strane.
Kak se vrti, pomalo štosa brid po brid.

Mislil sam si je nekak tak…a poslije sam i našel objašnjenje:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,371
Ugao da. Onako gledajući nema šanse da se uoči. A kako stoji mora biti osa, da nije exs u alatu.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Pravljeni alat za imbus šarafe (6-tica imbus) u mojoj firmi , hidraulicni cilindar,i samo upresuje sestougao,samo ne shvatam zbog cega obrtaji na snimku.... naravno prije ovoga je bila vec rupa i samo na vec postojecu rupu upresauje sestougao. 20240229_211546.jpg 20240229_211139.jpg
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Zanimljivo,ali dosta sporije nego ovaj fazon sto sam ja uslikao,za 8 sati preko 1500 sarafa se moze utisnuti (serijska proizvodnja preko 15 hiljada u jednoj narudzbi), ali zanimljiv nacin rada ove glodalice.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
A da, ima i "swiss machine" serijska proizvodnja, na balkanskom tokarski automati. Kolega sa posla je imao ulov. Tišljar UNC 125 tokarski, klasika. Po meni, fenomenalan stroj za hobista. Ima masu, ima zubcanike za lijevi navoj, zbilja jako dobar stroj. 1200 eura... Boze dragi. Bagatela.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
Ima kod mene na poslu utiskivač šesterokuta za tokarski, mogu poslikati ako kome treba.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Paaa i mi bi možda htjeli na takvom raditi
Prima firma ko je spreman za male novce delati

..na fuš kojeg moreš na njemu napraviti ;)
Nema tu fuša, i ne radi se više, kaj mi ni trebalo prodao, ostalo vitlo, vadilica krumpira, malčer, ostalo prodao,,, samo posao, pa ko nebi radio na tome


Ima svoju brusilicu, glodalicu i duboko bušenje do fi 95x2000
 

Najnoviji postovi

Na vrh