• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
To sam mu baš ja htel predložiti.
Kad skupi još malo znanja nek kupi stroj i krene raditi za sebe.
Kod mene je bilo majstora tokara koliko hočeš, mogel si birati. Danas je strojeva koliko hočeš a na prste možeš nabrojiti sposobne da nekaj naprave.
Mogu ja kupiti strug bez problema ,ali imam zelju da pobjegnem iz ove nase banana drzave cekam nostrifikaciju diplome i papire pa abd u Dojčland .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Neznam kak je kod vas s majstorima tvog zanata. Kod nas ja sam siguran da dobar majstor može bez problema zaraditi njemačku plaču doma u garaži.

Ima tu u mojoj okolici jedan mehanicar koji ima tokarski odavno. Upropastil je materijala čudo jedno nebi li istokaril špindlu.
Slučajno je kod njega navratila jedna musterija (stari tokar). Gleda ga i veli mu odi mi složi auto a ja ti bum to napravil. Čovjek doslovno ne vidi, naocale su mu ko pepeljare, ali složil je tu špindlu i maticu bez imalo muke.
A ima i jedan stari tokar 81 godinu ima i još radi sa sinom....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
A kako kazu zvijezde su me pogledale 😂 evo jedna sa brusilice meni najdraža mašina
Dobro je. Ja sam mislil da si neki patuljak, samo za sitnu tokariju :ROFLMAO:
ŠALIM SE!!!
Mogu ja kupiti strug bez problema ,ali imam zelju da pobjegnem iz ove nase banana drzave cekam nostrifikaciju diplome i papire pa abd u Dojčland .
Nemoj tak razmišljati. Nigdje slobode ni ljepote života kao u rodnom kraju. Nije ni jedna zemlja obećana, ali neće ti euri nahraniti dušu, već možda malo ego. Jednog dan kad se, kao starac, vratiš u rodni kraj, pitat ćeš se na što sam potrošil život: djeca mi ne znaju vlastiti jezik, neče čuti za korjene...

Uči, kupi koji stroj, počni raditi pomalo u fušu, kak ti @smilan reče, možda ko koperant za vlastitu firmu...
Majstorskih zanimanja nema, još ih manje bude, a tvoje znanje se bude zlatom plaćalo i u tvojem kraju.

Ne vjerujem da ćeš tamo više naučiti u nekoj proizvodnji nego tu gdje jesi, već budeš samo tjeral normu, skupljal prekovremene i trošil zdravlje...
Razmisli!

Imam susjeda, bravara 30-tih godina. Napravil si je kućicu, otišel u DE, radi i zadovoljan je...veli da ne zna kaj bi sa sobom. Tam nema sadržaja na naš način, pa višak zarađenih novaca troši da bi svatko malo došel doma i išel na ribičiju!!! Čemu onda sve to?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nije jedini tokar na forumu. Ima ih još.
Ima ali on je baš profi, pa i ja sam, al se ne računam, nemogu se računati jer znam samo kline za traktor napraviti, znam navoj sa nareznicom, znam diskove pročistiti od opel askone, znam neku cijev stanjit.Neku rupu probušit i navoj u njoj napravit sa ureznicom. To nemogu računat da sam tokar.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@ZJ lijepo je meni u mom kraju nema ni jedne primjedbe za to ,ali da zivis ovde samo 3 mjeseca vidio bi kakvo je stanje u drzavi.
Jos sad opet funtaju hoce neki rat nesto hoce da se dijele ,***** im mater ja se ne fatam puske nema sanse.Kriminal i korupcija vladaju na svakom ćošku i stranačka namjestanja ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Nemoj misliti da je ovdje puno bolje. Vlast glumi jackove, kao mi smo EU, a ispod toga bijeda i uhljebništvo, baš kak i kod vas.
Ak počne rat (a nadam se da neće), na žalost ni ovdje vjerojatno neće proći bez toga.

Znaš onu Biblijsku: živi i radi kao da ćeš živjeti 100 godina, a budi spreman kao da ti je sutra poći (na onaj svijet).
Drži se toga, radi, živi, imaj obitelj...pobjeći uvijek stigneš.
A čekati u psihozi da se nešto dogodi upropastit će ti život. Razmišljaj pozitivno.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
@ZJ lijepo je meni u mom kraju nema ni jedne primjedbe za to ,ali da zivis ovde samo 3 mjeseca vidio bi kakvo je stanje u drzavi.
Jos sad opet funtaju hoce neki rat nesto hoce da se dijele ,***** im mater ja se ne fatam puske nema sanse.Kriminal i korupcija vladaju na svakom ćošku i stranačka namjestanja ....
Ako već planiraš otići gledaj si Švedsku ili Dansku.
Ako baš moraš ako je tako loše.
Ali mi vjerujemo u tebe i u tvoj rad i nadamo se da nećeš morat.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
@Kupljenec skandinavija je nama nedostižna jer smo zadnja rupa na svirali ,previseee tesko doci gore.Ali zato se ide SLO , AUT, GER za te zemlje nema problema.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,216
Ima ali on je baš profi, pa i ja sam, al se ne računam, nemogu se računati jer znam samo kline za traktor napraviti, znam navoj sa nareznicom, znam diskove pročistiti od opel askone, znam neku cijev stanjit.Neku rupu probušit i navoj u njoj napravit sa ureznicom. To nemogu računat da sam tokar.
Najbitnije je da znaš ono glavno -bušiti rupe, drži se toga, pusti ostalo...... ;)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,386
@ZJ lijepo je meni u mom kraju nema ni jedne primjedbe za to ,ali da zivis ovde samo 3 mjeseca vidio bi kakvo je stanje u drzavi.
Jos sad opet funtaju hoce neki rat nesto hoce da se dijele ,***** im mater ja se ne fatam puske nema sanse.Kriminal i korupcija vladaju na svakom ćošku i stranačka namjestanja ....
Gledaj nije da te nešto učim il dijelim savet već samo neko razmišljanje. Meni je tokarija odnosno mašinstvo treće zanimanje i svaštara. Ali uzeti to malo ozbiljnije radit ima tu posla pogotovo ako si negde bliži nekih firmi. A vremenom će se ponešto i praviti i izbacivao kao proizvod. Dođu ideje same i poslovi. Još kad ljudi vide kvalitet onda je to ono. Evo recimo ovo je otišlo danas iz moje garaže sa remenjem ovo je treći u ovoj godini.ovaj na prvoj slici početkom ljeta. IMG_20210606_123123.jpg IMG_20210321_152911.jpg 20211009_192806.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
...skandinavija je nama nedostižna jer smo zadnja rupa na svirali...
Nije točno, ne brini. Znam nekoliko tvojih zemljaka, Muslimana koji rade u Danskoj i Norveškoj.
Ljude koji znaju i hoće raditi primit će bilo gdje. Napravi dobar životopis na engleskom,
uz njega priloži slike, pa i video nekih svojih radova i očekuj poziv prije nego se nadaš.
Bez brige, tamo ljude ne ocjenjuju uhljebi, već stručni ljudi.
Ovo ti je moj savjet za uspjeh, ako to želiš. Čak ti mogu pomoći s prijevodom i izradom životopisa...
ALI i dalje stojim kod onog prije napisanog!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,386
Na svi prostorima bivše juge ko je krenuo u neki mali posao il biznis bolje prolazi nego u inostranstvu. Ali i dodatna zanimanja daju taj plus. Tako da se iz dodatnog zanimanja lako pređe u ozbiljan posao.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,046
Davno tamo, je jedna ekipa iz sisačke željezare otišla u Berlin (tokari, glodači, varioci). Jedan od njih je nešto znao njemački i sa šefom i poslovođom u toj firmi (Borsig) razmještali radnike po strojevima, a prema želji radnika. Nakon što su ljudi dodijeljeni strojevima njemu je ostao karusel 4,5 metara. Nije sa nadao tome, ali je pričao da je to bio najbolji posao. Centriranje je dugo trajalo, ali kad krene obrada....čak je povremeno radio na malom stroju dok se karusel okretao.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Karusel je zajeban, hoće uhvatit onoga koji mu dođe preblizu i onda RedBull-daje ti krila....
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
2016 su nasi iz firme isli u Srbiju MIN Niš da kupuju neke masine. I pricao im covjek da je nedavno prije njih covjek radio treću smjenu na borverku ,bio sam na masini. Kad su dosli ujutro ,strašan prizor, uhvatila ga pinola i ubila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh