• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Glavno da se nije niš strašno dogodlilo. Mogel se je traktor zapaliti, a onda i tko zna što još.
Ovo se sve da složiti. Možda treba samo novi kabel i uklopni aparat anlasera.
Budući da je akumulator bacil kiselinu van, trebalo bi oprati i njega i traktor i pod od kiseline. Ostalo ima vremena.

Ajde ne pretjerujmo i ne idemo iz krajnosti u krajnost, bolja pomoć mu bude sigurno nego ništa. Isto je i mojem susjedu bila blesava sklopka na štore 404 dok nije traktor se upalio i nekontrolirano počeo ići po dvorištu, a zbog čega ? Zbog 20 eura sklopke?
Nije zbog sklopke nego zbog starog anlasera odnsno uklopnog aparata. :LOL:
Koliko starih traktora ima sklopne. Ja ne znama niti jedan.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,144
Na svoju staru mašineriju sam postavil sklopke i dok ih ugasim isključim sklopku i mirno spavam. Tome me podučio slučaj kada je nekada stari Landini išel sam po dvoru i zaustavil se u zidu od garaže. Nije se zapalil zato kaj smo čuli kaj se dešava i to je bilo po danu.
Dobro posluži i ako kaj varim na traktoru da ne moram skidati kleme sa akumulatora. Preporučil bih svakome.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
@jocc ugradnja takve rastavne sklopke može biti finale, završni čin, ali on još nije ustanovio što je uzrok. Nema pojma gdje bude kupio dijelove za popravak, možda nema rezervni fond EUR a za takva iznenađenja, možda je nedavno imao svoje neodgodive troškove.
Ovo je forum, ali imajmo malo razumijevanja za tuđu nepriliku. Neka nađe uzrok i otkloni ga, popravi štetu, a onda neka radi sve što želi, može i farbati svjetla crnim lakom... Rastavna sklopka je topla voda i malo koristi... Nemoj se sad ljutiti na mene.
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Hvala na odgovorima,a to i mene zanima uzrok zato i pišem ovo sve da čujem druga mišljenja,sreća pa mi se to doma desilo jel ko za vraga u traktoru baš nije bilo ključa a sekunde su bile u pitanju i ode sve u *****,inače akumulator kupljen prošle godine i prije pola godine anlaser servisiran i sjecam se da je "majstor" rekao da nije do automata bilo nego nešto sa anlaserom baš 🤷‍♂️
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
@Kruno2601 samo sad smireno i polako. Unutar anlasera ja prvo sumnjam na automat i izolaciju njegovih kontakata, ona može puknuti i metal dođe na metal to je užasan kraki spoj.
Nego da li ti sam znaš i možeš ispitati ispravnost motora anlasera, bez automata? Da li budeš znao ispitati da li je automat u šlusu ili nije?
Pusti sad lanjski snijeg, to je bilo onda, majstor tu nije ništa kriv.

(Kontakt automata na kojem ti je kabel ne smije šmelcati prema masi, drugi kontakt, šaraf prema briki i elektromotoru može malo iskriti preko namotaja, špule...)
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Ma neznam ti ja niš o tome,moram se najprije dobit malo pa ću zvati nekog majstora,ja bi najrađe sve novo neznam vidit ću
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
OK, smiri se, pa onda kreni tebi najboljim načinom.
Inače dobar je prijedlog od kolega ugradnja rastavne sklopke, ali to ti sam odluči dok spoznaš troškove popravka i svoje trenutne mogućnosti.
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
A nije baš da mi se daje par stotina eura al kaj sad izbora nema ja bi rađe velim novo sve i plus ta sklopka,hvala na odgovorima i pomoći 👍
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
A kakvo je stanje s boš pumpom, da li ona slini gorivo? Susjedu je kapalo gorivo po anlaseru i zbog toga je imao problema, oni inače imaju onaj lim na njemu ako kaplje po anlaseru da se cjedi mimi njega.
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Ma slini već godinama na donjem šarafu ja nemam taj lim originalni nego sam izrezao iz flaše plastične komad i stavio da ne kaplje po anlaseru i sad se ta plastika prva zapalila kad je počela pizdarija
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,966
Sklopka, samo sklopka pa sklopka..,
Ugradi onaj konektor švajs aparata za kabel! (vidio kod jednog, skinuo sa starog aparata). :ppozdrav:
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Pozdrav,opet ja,znači kupljen novi anlaser,akumulator,i kabel i opet isto samo škljoca,u cemu bi mogal problem biti?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Možda je akumulator prazan, ako je dugo stajao u trgovini. Provjeri još jednom kablove i spojeve kabela od minus pola akumulatora s masom.
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
Napon je 12.80 akumulatora,kablovi su spojeni,+ kabel je novi

Dal bi moglo biti do vijenca zamašnjaka da je ostao u tom položaju gdje je mozda ostećen od prije i sad neće novi se uzubiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Vijenac si trebal pogledati kad si anlaser imal dole...
A jel si probal direktno?
 

Kruno2601

Novi član
Tu od
30 Ožu 2022
Poruka
17
A vijenac se vidi da je oštećen ja sad neznam kolko jako je to dal je do toga samo predpostavljam,probal sam direktno paliti i onda se čuje da okrene al ne uzubi se samo vrti,a kad probam normalno čujem da dođe do vijenca i koda zašteka neznam tak mi se čuje?

Neznam da probam na šlepanje da zapali pa ugasim i probam palit da vidom jel do vijenca kad ostane u drugom položaju?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Pozdrav,opet ja,znači kupljen novi anlaser,akumulator,i kabel i opet isto samo škljoca,u cemu bi mogal problem biti?
Eh, eh, eh. Sad zadrži te novo kupljene dijelove, a kupi drugog gazdu i drugi traktor. 😖
 

Najnoviji postovi

Na vrh