• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Ja znam dok je susjed imal golube onda je kupoval neki sitni tak crveni kukuruz za njih. Da im je od ovog standardnog kukuruza zrno preveliko pa da ga ne mogu progutati.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,707
Općenito je neko pravilo kako se u kultivaciju može ići nakon 8 dana.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,180
Iza zemljišnih herbicida po meni i do 3 tjedna ne treba kultivirati jer se razbija herbicidni film.

Počeli sa prskanjem, odradili cca 10 rali sa adengom
 

Prilozi

  • IMG_20240512_093100.jpg
    IMG_20240512_093100.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 60

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
109
Koja količina adenga na hektar, 0,44l?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
109
Nevjerovatno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,707
Biti će kiše idućih dana. Ja sam prošle godine špricao Adengom kada je kukuruz bio između 4 i 5 listova i ponikla trava i svu je travu skurio.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,052
Slažem se sa DID IVOM,i kod mene odradi vrhunski
Ja idem rađe špricat kad je suho da ne izgazim,jer nakon gaženja (po mokrom)bude zemlja ko beton
Kolkiko sam ja upoznat,adengo radi kontaktno i zemljišno pa ga volim tako i koristit,a koliko sam čitao ,nakon što je nanesen može čekati kišu i do 20 tak dana,
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,306
Planirao ja odradit spricanje, ali je kisa pala vec danas. Nije bila takva prognoza. I sad gledam slijedecih par dan stalno neka kisa. Bumo vidli kad bum mogel u polje.
@bane1978 slazem se da bolje odradit po suhom nego mokro gazit. Definitvno se napravi beton pa je kultivaciju jako tesko odradit.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,052
Ja sam svoje odradio u nedelju,jest da je nedjelja,ali mogu je slavit i u ponedjeljak,utorak...,bitno je da sam svoje odradio,
Kod mene je kultivacija tim gora što teren visi,pa odrađujem sa malim pasquali(zglobni,jer jedino s njim i mogu,sa traktorom nema šanse
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
619
Nisi ni trebao pisati da je 9911, njega se prepoznaje uvijek u polju po tome, to je samo njegov obrambeni mehanizam da što prije prebrodi stres
 

Najnoviji postovi

Na vrh