• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
A dobro. Jabuke još nekako i mogu uspjeti kod vas.

Ali mislim da bi maslinama malo smetalo - 15 stupnjeva 😂
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Jel ima di tema o maslinama? Posto idem saditi sad u 3 mj mali maslenik
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Ako sam našao ja valjda si i ti do sada
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Imam Infaco f3015 i f3020, do sada nikada nisam naišao na granu koju ne mogu odrezati iz prve (lijeska F3015) a F3020 su još jače i brže
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Da nemaš ti ugrađen Maxi kit kad nisi naišao na granu koju ne poreže iz prve 😁
Kako god bilo hvala na info da su nove jače 👍
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
IMG_20240216_195600691.jpg
Evo da se pohvalim na kraju kupio iz druge ruke preko eBaya Zanon Shark ZS50 jer mi se cijena činila prihvatljivom a 1700eur za INFACO f3020 si nisam u glavi mogao opravdati 🙈
Za sad je sve što mogu reći da u odnosu na f3015 medium s kojim radim na poslu definitivno "trza" više i bome teže su podosta (piše na stranici 1000g ali moja vaga kaže i 1100). Treba vidjeti koliko će me to smetat na duže staze . Snage ne fali to mogu reć sa sigurnošću (probat ću u praksi usporedno sa infacom i zanonom istu debljinu rezati ali ne bi me iznenadilo da je zanon i jači (sto bi i trebao bit po specifikacijama ) ). Problem je kod debljih grana što je oštrica prekratka pa jednostavno isklizne grana van iz otvora . Pretpostavljam da i infaco ima sličnu dužinu noža u Standard verziji ali kako sam ja od početka naučen na Medium ovo mi je malo čudno. Dakle ovako na prvu infaco definitivno rafiniraniji proizvod i da moram platit 1500eur za nobi Shark ne bi ga uzeo ako mogu za 150eur više dobit Infaco f3020 ali za 620 uvjeren sam da nisam pogriješio (osim ako baš ne krepa na prvoj pravoj probi u šumi (vjerojatno tek slijedeći vikend) . Alat djeluje stvarno malo korišten i ako baterija bude držala cijeli dan ja prezadovoljan kupnjom.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
ovisi koliko koristis skare...ja sam uzeo bosch pro pruner...nekih 220€ sa 2 baterije...ja sam zadovoljan..tezina sa baterijom je oko 1kg...mislim da to amaterski mozes orezivat jer sigurno neces s njima.rezat cijeli dan...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Ja s bosch pro pruner orezujem cijeli dan. Nisu toliko teške.

Nisu ni ostale nešto lakše. Probao sam svašta po sajmovima.

Infaco, makita, zannon. Gdje je baterija na pojasu ili na leđima. Te su jedino lakše, ali opet imaš kabl koji ih spaja.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
Ja sam isto s bosch zadovoljan...mozda su neke profesionalne puno skuplje nesto lakse ali sigurno se sve krecu tezinom oko 1 kg tako da je bosch sigurno ok odabir...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Ima par voćara u udruzi puno skuplje što je u njima baterija. I imaju neke prednosti. Težina je skoro ista.

Ali skuplje imaju puno veću brzinu zatvaranja škara. Puno se više otvaraju, režu 35-40 mm grane od prve. I imaju za namjestiti više opcija maksimalnog otvaranja kako bi bile još brže.

Ima kolega 15 ha voćnjaka i kaže da su bosch super samo su mu pre spore.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
ovisi koliko koristis skare...ja sam uzeo bosch pro pruner...nekih 220€ sa 2 baterije...ja sam zadovoljan..tezina sa baterijom je oko 1kg...mislim da to amaterski mozes orezivat jer sigurno neces s njima.rezat cijeli dan...
Gdje si je uzeo?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
Medjimurka bs...jos je neki popust bio na redovnu cijenu...skare i dvije baterije...
Sad su nazalost trenutno skuplje...pogledaj online, mozda se nade jeftinije...

Skare
 

Najnoviji postovi

Na vrh