• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Sve to dobar majstor popravi. Pa nije to od papira.

A koliko koštaju nove i isplati ih se popravljati..
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
749
Dobio sam ih bio za dž kad sam tek preselio i nisam imao pojma o ničemu... :D Nije da sam sad puno naučio, ali ide polako. :D
 

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Za voćnjak oko 150 mladih šljiva planiram kupiti dugačke škare kuker pr 80

i male

eventaulno felco 2

nekako mi se čini bolje kad imaju škare dvije oštrice noz na noz kao kod kukera ili se varam...

moze mišljenje
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Pošto sam kupio castellari Giraffe i Asta zanimaju me iskustva ako tko ima u vezi tih škara? Koliko debele grane idu?

Jel treba na šta obratiti pažnju?

Na blef sam ih kupio pa nisam baš nešto načitan o njima.
IMG_20240118_133644.jpg
 
  • Like
Reactions: H&S

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
749
Sredio sam i ove Fiskars, žvaču grane umjesto da režu, uvijek ih neki komadić zaglavi. Probat ću ih namjestiti, ako se uopće mogu. Ne znam je li do lošeg alata ili do prejakog stiska...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Dobre škare ne možeš prejako stisnuti.

Po meni su fiskars i Gardena hobi proizvodi.

Za vocarstvo kuker, felco 31, castellari i Lowe od ručnih škara.

Ostala felco linija je po meni za vinograd

IMG_20240118_210759.jpg IMG_20240118_210756.jpg
 
  • Like
Reactions: H&S

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Slučajno nabasao na forum u potrazi za najboljom kupnjom pa rekoh da se posavjetujem jer vidim da poznajete materiju.
Na poslu radim sa infaco f3015 i relativno sam zadovoljan . U planu je kupnja privatnih škara i sad dolazim do problema dal' past na prosjački štap i uzet nešto u Infaco klasi
Znači :
Zanon Shark ZS-50
Infaco f3020
Pellenc C45
Felco 822

Ima netko iskustva iz prve ruke s kojim od ovih ? Ima mi prijatelj STIHL ASA 85 koje znam da je Felco zapravo radio (više se ne proizvode) pa njih mogu probat . Jel to slično Felcu 822 ?

Ili spasti na nešto bez kabela do 500eur recimo (gledam npr. Lisam tl42 ali ko će se nakon škara od 800g. naučit na 1.3kg🙄). Znači jbno su me razmazile ove koje koristim i sad sam na 100 muka sam sa sobom).
Škare će prvenstveno bit korištene za obrezivanje maslina ali nešto i kod krčenja šume . Kad bi čovjek mogao sve to probati pa da zna na šta baca pare.

Ausonia Athene (jel imao netko možda u ruci ?) mi se činile primamljivo za 700eur ali mislim da za Ausoniju nema ovlaštenog servisa u HR i onda mi je opao entuzijazam.
Jel može neka pametna za druga u nedoumici
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Ima jedan kolega Infaco, a drugi felco i obojica su zadovoljni.

Mi ostali od struje samo po boschu. Nije to ta klasa ali posluži.

Čak neki koji imaju manje površine režu sa kinezima tipa iskra..
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Ma uopće ne sumnjam da su zadovoljni . Ove gore koje sam nabrojao su sve top škare po kvaliteti . Mene ako ću uzet jedne od ove 4 gore navedene zanima isključivo sirova snaga jer u kvalitetu ne sumnjam . Recimo infaco mi jesu super i možda ni nema boljih ali opet često budem razočaran kad neće porezati granu . 45mm piše da može rezati i siguran sam da može lozu ali nisam siguran da mi i 30mm poreže maslinu. Evo sad sam probao smreku od 40-45mm i tek iz 6 pokušaja sam uspio . A bar ova naša smreka u primorju je mekana. Kad ih imam direkt u rukama i nije to neki veliki problem . Malo zarotiram škare i u par puta porežem šta sam zamislio ali mislim si kupit teleskopski štap za njih a kod toga nema tih fora nego reže koliko snage ima tako da bi mi ako neke mogu iz šuba porezati I 3mm više to dosta značilo. Mislim kad su škare više manje iste cijene zašto ne dobit najviše što se može.
Ko što se vidi iz ovog šta pričam ne volim baš pilu koristit ako ne moram . Rad škarama je odmor za dušu 😁
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Ne znam koji model infaca ima kolega. Ali na svoje oči vidio kako 40-50 mm granu iz prve reže
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Definitivno nije isto . Baš me zanima koje drvo su koristili za testing😁
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Masline dan vidio samo na slici i kroz prozor auta tako da ne mogu puno o njima pričati 🤣
 

Pregon

Novi član
Tu od
21 Sij 2024
Poruka
7
Ja sam jabuku ipak vidio uživo🙈 . Čak sam nadobudno i posadio jedan granny Smith (lani ubrao prvu jabuku 😂) i jedan red delicius...
 

Najnoviji postovi

Na vrh