• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za trave i travne smjese

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ok..budem sutra...ja imam za 21 red ali imam 19 redi na sijacici nemogu nigdje naci jos ta 2 reda...isto i ako nađem svi traže puno novaca...:)
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Oo ljepo ljepo čestitam na kupnji :D
Jesi probao već nešto sijati?
Sijačica čist dobro izgleda ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Budem drugi tjedan zob probal... Da vidimo kak sije :mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

toma84 kaže:
Budem drugi tjedan zob probal... Da vidimo kak sije :mrgreen:
Jel to ista ko i moja?
nigdje ne vidim zupčanike za štelanje..
Kak ti je naštelana za zob???
I koliko siješ na ral?
hvala :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

A koja je tvoja?
Štela se sa lijeve strane od 1-4 i desne strane od 0-90
Ne znam još nisam probao sijat, ovaj tjedan ću imat pokusno sijanje
Na ral sijem inače oko 100-120kg zobi
molim :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Pogledaj sedmu i osmu stranicu u ovoj temi,tamo je slika..
Koliko imaš redova?
Zar nije to puno 100-120 kila na ral?
Ajde molim te kad budeš sijao zob,onda mi poslikaj kak ti stoje zubčanici,ono A,B,C , 1,2,3... i tamo na šuberu 1,2,3..
:D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

19 redova, a ni puno ak siješ svoje sijeme. Tvoja je stariji tip i nemam ja abc, s lijeve strane mi je skala od 1-4 kaj otvaraš ispod ježeva protok, a s desne strane je skala od 0-90 di reguliraš brzinu vrtnje ježeva. Šuberi se otvore skroz svaki sam ručno. Još je otraga na sredini tri položaja za regulaciju ježeva ljevo-desno
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Pozdrav momci...
Imam jednu veliku dilemu, pišem neki projekat oko nabavke sijačica pa me zanima za šta bi se vi prije odlučili OLT 17 reda ili IMT 634.773 17 reda u pitanju nije koliko koja košta imam cijene jer mi je čovjek već napravio ponude nego to sa kojom mogu sijati više kultura, žito, trave, djeteline itd a da ne pravi mnogo komplikacija, molim vas za vaša lična mišljenja. U pitanju je nabavka novih mašina.
 
B

Bobo

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

IMT sijacica 17 redi je ova sa varijatorom i ta sije jako jako precizno, tu greske nema. Stariji tipovi 15 i 23 reda su mogle sijati sve zivo i nezivo, al na jutro 8kg i ni kila manje.

OLT je "fina" sijacica, i puno mi ljudi prica da ne moze sijati zob ako nije sjemenska roba, da ju muce sitnice, dok IMT guta sve zivo i nezivo. OLT ima male tockove, i glatke gume, pa nekad hoce po blatu il proklizavati, il kupiti na sebe, a tockovi idu po posijanom, pa moze kod plice sjetve pokupiti i sjeme na tockove. Rijetko se sije po takvim uvjetima, ali kad se mora, IMT ni s tim nema problema...

One novije OLT sijacice sto imaju veliki spremnik za sjeme ne znam kako rade, samo sam jednu u zivo vidio takvu, a one "letece tanjure" ima jako puno ljudi ovdje i svi su uglavnom zadovoljni.

Imam IMT sijacicu stariji tip 15 redi i jako sam s njom zadovoljan, jako je precizna, a kad bih novu kupovao, gledao bi prije IMT nego OLT.

Cekaj i nekoga tko je imao vise susreta s OLT sijacicama, da se javi.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Mogu potvrditi ono što je bobo rekao,da OLT može sijati samo sjemensku robu,drugačije se štopa...
A za IMT neznam,nisam se susretao sa njom...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ne kupuj olt, neće sijat ni sjemensku zob... Ja sam je se riješio i uzeo ovu gore Hassiu, preporod nakon OLt-a, nema štopanja i lijepo radi. Za IMT ne znam kjako sije ali preporučam obavezno neku ravnu tipa va moja i kaj imaju drugi forumaši
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Gledao sam slike ove IMT-ove kažu da je po licenci Hassia-e tako sam negdje pročitao, inače imao sam u opciji i IMT 634.17 ali ona nema varijator i sjetvene ploče bar tako piše u prospektu. Inače po ovoj ponudjenoj cijeni IMT je jeftiniji za 1000KM mislim da ću se ipak za nju odlučiti pošto sam se za kukuruz već odlučio za OLT jeste dosta skuplji ali je i bolji. Ima li još neko kakvih iskustava?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na kraju je ipak kupljena ISARIA i kod mene.
Tražili smo neku od 3m,ali nije bi bio baš neki velik izbor,pa se nadam da če nas ova poslužiti par godina..

3m,uljna getriba,23reda+2 reda koji se mogu naknadno stavit,automatsko zatvaranje redova,automatski markiri,signalizacija.
19086054.jpg

19086053.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sta te navelo na kupnju isarie? cijena? ne kazem da nisu dobre, samo nisu bas popularne. barem ne u mom kraju.
imas zeleni traktor, zelenu drljacu i sada kupis plavo crvenu sijacicu :blackeye
jel sada i lift na redu?

u svakom slucaju neka ona dobro sluzi i sto dulje. tj dok ju ne odlucis mjenjati necim u boji trakotra/drljace :weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
sta te navelo na kupnju isarie? cijena? ne kazem da nisu dobre, samo nisu bas popularne. barem ne u mom kraju.
imas zeleni traktor, zelenu drljacu i sada kupis plavo crvenu sijacicu :blackeye
jel sada i lift na redu?

u svakom slucaju neka ona dobro sluzi i sto dulje. tj dok ju ne odlucis mjenjati necim u boji trakotra/drljace :weedman:

Ma nisam previše gledao kontrast boja,to je isto kao i kod tebe crveni traktor i RD,a onda zelena sijačica:p

A kaj se tiče izbora,nije bio baš velik izbor,a koliko sam pratio niko nije baš nigdje napisao da bi ISARIA bila loša sijačica,uostalom pokazat če se ona na dijelu:p

E lift, on je još u "zraku",ništa s toga bar za sad.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobro, ovo za boju moje sijacice si u pravu. 1:1 :lol:
koliko sam vidio, tko ih ima na forumu uglavnom ih hvali. a na kraju krajeva, svaka je dobra dok je ispravna. kada se pocne kvariti, nevalja ni jedna..

za lift samo pratiti njuskalo dok neki ne naleti povoljno. sve se to da pripasat gore ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dobro, ovo za boju moje sijacice si u pravu. 1:1 :lol:
koliko sam vidio, tko ih ima na forumu uglavnom ih hvali. a na kraju krajeva, svaka je dobra dok je ispravna. kada se pocne kvariti, nevalja ni jedna..

za lift samo pratiti njuskalo dok neki ne naleti povoljno. sve se to da pripasat gore ;)

Bitno da mi točnu količinu sjemena sije,boju lako riješim,ako treba sva če bit zelena:finga:

A lift nije problem,problem je u "mom šefu":weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma da je meni i žuta boja samo da može sve sijati bez zaštopavanja,ja još uvijek muku mučim sa starom oltovom ali i ta nočna mora bude prestala,iskreno neznam kako koja od dostupnih polovnih sijaćica sije ali Bogec ima neku stariju Isariju i sije djetelinu na deku:rolleyess:
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Pozdrav svima.
Imam sijacicu Nordsten Lift-o-matic.Medjutim nemam tabelu sa sjetvenim normama i to
nastimat bez te tabele je umjetnost.Pa bih zamolio ako neko ima tabelu da mi to slika i posalje.
hvala unaprijed..
 

Najnoviji postovi

Na vrh