• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za trave i travne smjese

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ja isto imam Hassiu,mislim da je nešto preko 2 metra.
Mislim da na njoj piše drillautomat!!!
Šanana,ako mi možeš reč kako trebaju stajat zupčanici za sijanje zobi!!
hvala
evo kako izgleda:
dsc00567a.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ovo je par godina mlađi model od moje, jel imaš 15 redova, ak je, ondaje vjerojatno isto 2,25m
ja sijem zob na istom položaju zubčanika ki i za pšenicu i ječam, samo čini mi se da zobi idenešto manje na ral nego ovog, a to se lako poštela na ručicama A,B,C...1-8
ovak bez slike ti nemgu ništ objasnit, jer ima 3 položaja prijenosa zubčanika
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ima 19 redova,koliko je onda široka???
A,B,C...1-8
- e baš me to zanima,kak bi trebalo stajat za zob???
Mogu to danas poslikat te zupčanike...
 
B

BANMAN

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

..fala do neba..
..moja ima oznaku 2.25 - 17 (redova)..vidio sam tvoju na slici - izgleda mi isto, premda mi izgleda isto kao i od Dine..
..vidi mi te tabelice, sijao bi djetelinu i djetelinsko travnu smjesu, to je skroz sitno..
..pozdrav..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

@ dino
Kolio ide zobi na ral???
Moram to znati da bi ti rekao kak da ju poštelaš

@ banman
ma nema problema, poslikat ću ti sad za ove praznike tabele, al sve je to na njemački,,,ja ništ ne sijem po njima, već sam si sam normirao neke kulture
recimo lucernu sijem na oznaci "C3" šuber 0, i to je nekih cca 15 kg na ral
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

@ dino
Kolio ide zobi na ral???
Moram to znati da bi ti rekao kak da ju poštelaš
A šta ti ja znam,ajde mi reci za 80 kila po rali!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Jel nije malo premalo 80 kg na ral?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ŠANANA kaže:
Jel nije malo premalo 80 kg na ral?
neznam,ja mislim da sijem 80,a svi mi govore da je to puno,da će mi bit tanka slama,da če mi legnit zob bla bla...
E sad ona je nekako naštelana,a sad dal to valja,neznam baš... :oops:
Dal bi mi ti mogo reč ŠANANA po ovim slikama,koliko sad sijem kilograma na ral??
Dal je dobro poštelana?
I kak bi točno trebale ič ručice da najbolje sije zob i samo ZOB!
dsc00587tx.jpg

dsc00586zx.jpg

hvala :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

na prvoj slici si znači na C4...to je po meni previše poštelano, ja mislim da sam sijal na B3-B4...al pošto neznam u kojem su ti položaju pogonski zupčanici, a to igra ulogu isto, jer ak se polako vrti mehanizam za izbacivanje, normalno da moraš pojačat na ručicama...a što se tiće druge slike, taj glavni šuber je meni na 1 kod sjetve zobi, a pošto je tebi na 7 držim do toga da su ti zupčanici krivo složeni za sjetvu zobi, njih mi poslikaj isto pa ču ti znati više reći...jer ak su oni složeni da sporo okreču mehanizam normalno da si ju moral jako otvoriti jer sjeme polako izbaciva van, al to tak nije dobro
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ajoj lega,to je kod mene sve zatvoreno i sve zaštičeno limovima,neznam kak da ti to poslikam...
Ništa drugo ti ne preostaje nego da se zaletiš jedan dan do mene (dok još nisam sve posijo,da vidimo rezultate našeg rada) :D .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ma mora se taj lim dati skinuti....uglavnom...budem videl kak bum zišel s novcima, ak bude za benzin doletim idući tjedan k tebi jedan dan...pa onda ti sve detaljno objasnim... :mrgreen:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ŠANANA kaže:
ma mora se taj lim dati skinuti....uglavnom...budem videl kak bum zišel s novcima, ak bude za benzin doletim idući tjedan k tebi jedan dan...pa onda ti sve detaljno objasnim... :mrgreen:
Ja iduči tjedan,čim prođe Uskrs i ovi svetci i dok se oranica malo posuši ja idem u njivu,jer trebam to posijat dok još nema škole. :D
ok,tnx,nadam se da se vidimo... :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ak dolazim, obavezno se čujemo dan prije...pa čemo ju uštimat :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Koje su sijačice bolje, sa diskovima ili ulagačima. Da li se ulagači štopaju?

Hvala!
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Bolje su ti sa diskovima ali su i skuplje ,a sa ulagačima neštopaju ako su dobri svi federi i ako su ulagači dobro postavljeni...ja imam na amazoni ulagače i ništa neštopa kada ideš direkt po oranju ali kada potanjuraš onda malo štopa...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Sa diskovima nisam radio ali meni su ove sa ulagačima što sad imam super.
po oranici sam tanjuro,još je bio prohod sjetvospremačem i evo posijo sam preko 15 rali zobi i nije mi se ni jedanput zaštopalo...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Još jedno pitanje, Di se mogu nabavit i pšo kojoj cijeni plastike koje se umeću u spremnik tako da sijačiva može sijat travu? Inače riječ je o Amazone D7 250
 
B

bosanac

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Kupio sam mehanicku sejalicu IMT 15 redi.Pa me interesuje da li se sa njom moze sejati djetelina 3kg.po dunumu? I kako se podesava posto nemam nikakvo uputsvo i ona tablica sto je bila na njoj otkinuta je? Pa molim ove iskusne da mi pomognu. HVALA!
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Kolega ja imam te plastike u sijacici za sijanje trava...a sumnjam bas da ces to naci polovno negdje ...moje su bile u njoj i to smo slucajno naletili na nju dok je jos bila na kamionu ...mozes pokusati ali sumnjam da ces naci polovne jedino mozda nove da si kupis ali nezz kolko bi to kostalo....:)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Zlatko123 kaže:
Kolega ja imam te plastike u sijacici za sijanje trava...a sumnjam bas da ces to naci polovno negdje ...moje su bile u njoj i to smo slucajno naletili na nju dok je jos bila na kamionu ...mozes pokusati ali sumnjam da ces naci polovne jedino mozda nove da si kupis ali nezz kolko bi to kostalo....:)

Pital u lateranu, ko suho zlato, rekli mi u lateranu 2000kn za 19redi, ak su me dobro skužili... Možeš mi slikat jednu pa stavit da vidim kak izgleda to otprilike???
 

Najnoviji postovi

Na vrh