• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ograda u voćnjacima

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Puno hvala na pomoći i slikama. E sad imam pitanje za betonske stupove još, ako bi njih koristio je li ih dovoljno samo nabit u zemlju ili je potrebno i cementirati ih u rupi
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Dovoljno je nabiti u zemlju i staviš još sa strane dva kemene koja nabiješ čekućem. Jedino čošnjake zabetoniraš.
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Da li bi mreza za baliranje mogla da posluzi kao ograda umesto pletene zice tj. da li bi izdrzala godinu-dve dok se ne stavi pletene zica?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
TATKODVD Koju si armaturnu šipku stavljo jel dovoljna rebrasta 8 mm

Nema potrebe za 8mm eventalno za čosnjak. Komsija radio sa 4mm i stoje ko tambura. Sasvim je dovoljno 6m. Može i jedna od mreže, ali ostavis na sredini krstove.
 
Posljednje uređivanje:

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
Može preporuka neke trgovine za žičano pletivo. Lokacija sz Hr. Trebam oko 1.25X35m za ograditi vrt. Našao sam na njuškalu neku jeftinu trgovinu u Bosni, ali mi je to neisplativo.
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Nema potrebe za 8mm eventalno za čosnjak. Komsija radio sa 4mm i stoje ko tambura. Sasvim je dovoljno 6m. Može i jedna od mreže, ali ostavis na sredini krstove.

Ne razume da li se ovaj odgovor dnosi na moje pitanje ili je greskom citiran?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Greškom citiran, isparavio sam. Bio sam u žurbi kad sam pisao.
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Da li bi mreza za baliranje mogla da posluzi kao ograda umesto pletene zice tj. da li bi izdrzala godinu-dve dok se ne stavi pletene zica?

Zar niko ne zna odgovor na moje pitanje?
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Da li bi mreza za baliranje mogla da posluzi kao ograda umesto pletene zice tj. da li bi izdrzala godinu-dve dok se ne stavi pletene zica?

Da pokusam jos jednom, da li neko zna odgovor na ovo pitanje?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
jel to ona mrežica koja drži bale dok cijelu zimu stoje u polju?
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Pozdrav, evo mene sa još jedniom pitanjem :) Ugl nabavio sam stupvoe od 2,5 m, sad me zanima dali je dovoljno 75 cm u zemlju ići ili treba dublje (mislili smo na toj dubini i okolo pijesak staviti i možda cementnim mlijekom zaliti) i dali je bolje pošto su veći stupovi uzimati farmer žicu pošto je lakša radi stabilnosti ili ipak pletenu. I može li kroz farmer žicu zec proči ili je bolja solucija pletena onda. Hvala :)
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Sasvim dovoljno je i 70 cm, jos ako ubacis 3-4 lopate betona to je to.
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
nadam se da će bit kakav odgovor iako je tema stara.... trebam nabaviti stupove za ogradu oko voćnjaka... visina 2 do 2.5m... gledam one pocinčane C profile, cijena je oko 10-15€ po komadu, a s obzirom da mi treba oko 150kom, jel mi možete preporučiti nešto možda jeftinije od toga? Po mogućnosti da nije plastika i da nije obično željezo jer ograda ide uz javni put pa da baš ne bude ruglo kad izbije hrđa :)

hvala
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Armirano-betonski, višestruko jeftiniji ali i višestruko teži ?
koliko vidim, par eur jeftinije, ali totalno nezgrapno za postavljanje i mislim da bi vizualno daleko više nagrdio neko neki C profil ili stup....
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Sve zajedno 60 metara ograde ko da je igračka.

Jelenska divljač...

Bili lovci. Kažu pošalji pismeno pa ćemo sastaviti komisiju 😂.

Jel pisao kad tko? Šta treba navesti ili samo treba navesti da je bila šteta pa će onda oni sastaviti zapisnik?

IMG_20230216_122646.jpg IMG_20230216_122451.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Reče davno jedan američki političar (ne sjećam se koji):
Ako želiš nekaj zataškati, osnuj komisiju
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
Evo čekam komisiju... Ali razmišljam nešto.

Znači jel itko o probao staviti ogradu da je dolje red bodljikave žice pa onda ograda?

Da nije ograda u kontaktu sa zemljom?

I tako zec prođe kakvu god ogradu napraviš, a ovo mi se čini lakše za kositi i održavati..
 

Najnoviji postovi

Na vrh