• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ograda u voćnjacima

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
morati ću i ja preko skele, nije me bilo 10 godina u dubici, jel nas još ružno gledaju tamo, taj put mi se nije svidjelo
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
morati ću i ja preko skele, nije me bilo 10 godina u dubici, jel nas još ružno gledaju tamo, taj put mi se nije svidjelo

Prijatelju ni ja nisam još od 91 prešo preko južne i istoćne grane jer sam skoro glavu tamo ostavio.Vremena se mjenjaju mislim da više toga nema oni trebaju novac a skidam im kapu znaju Nas privuči cijenom iako sam veliki domoljub i PDV plačam našoj državi,ovo je postalo neizdrživo skupo i vrijeme je mjenjanja odluke.:cry:
 
P

PileR

Guest
morati ću i ja preko skele, nije me bilo 10 godina u dubici, jel nas još ružno gledaju tamo, taj put mi se nije svidjelo

Ma niš te nitko nepita, naših tablica more. Dečko je veoma ljubazan (živio u Sisku). Nacionalizam zero points. PDV nije dobio ni Dodik, a ni ovi naši :butthead:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
betonski VS bagremovi

Pozdrav, da čujem vaše mišljenje što se tiče stupova, naime planiram sam radit stupce i računam nekih cca 10 kn za betonski a možda bi se našli i bagremovi za tu cijenu
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Pozdrav, da čujem vaše mišljenje što se tiče stupova, naime planiram sam radit stupce i računam nekih cca 10 kn za betonski a možda bi se našli i bagremovi za tu cijenu
raspitaj se po baranjskim selima,ja sam u Suzi kupio polovne iz beljskih vinograda po 15 kn,2,5 m prenapregnuti beton
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Oko 6 do 6,5 KM odnosno 3 do 3.30 evra. U zavisnosti od cijena građevinskom materijala.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Krenule srne i oglodale mi desetak većih jabuka, nisu do kraja ali onako negdje više negdje manje, inače meni je najbolji učinak dalo treptajuće svjetlo koje sam znao postaviti u voćnjaku pa ih je to valjda plašilo, moram to stavit sutra dok nije veća šteta.
 
B

branko 1

Guest
Oko 6 do 6,5 KM odnosno 3 do 3.30 evra. U zavisnosti od cijena građevinskom materijala.

U devetom mjesecu kupio betonske stupove u Našicama firma AMB.
Po stupu plaćao 27 kn (3,6 eura) u cijeni bio i dovoz cca 50 km te istovar kranom na voćnjak.Stupovi visine 2,20 m.
Kako sam u sustavu PDV-a još sam dobio povrat poreza 25% tako da me je stup izašao 2,7 eura.

Ne znam koliko je isplativo sam raditi stupove, ispada kada ih drugi naprave da još i zaradiš :lol::lol::lol:!!!!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
U devetom mjesecu kupio betonske stupove u Našicama firma AMB.
Po stupu plaćao 27 kn (3,6 eura) u cijeni bio i dovoz cca 50 km te istovar kranom na voćnjak.Stupovi visine 2,20 m.
Kako sam u sustavu PDV-a još sam dobio povrat poreza 25% tako da me je stup izašao 2,7 eura.

Ne znam koliko je isplativo sam raditi stupove, ispada kada ih drugi naprave da još i zaradiš :lol::lol::lol:!!!!

Ne znam da si baš zaradio,koliko plaćaš državi za davanja,pa onda na kraju godine prijava poreza,sračunaj malo.
 
B

branko 1

Guest
U principu ne plaćam doprinose državi iz razloga što sam zaposlen u drugom poduzeću a opg mi je dodatni posao.
Odličio sam se ubaciti u sustav pdv-a iz razloga što imam povrat (pdv) na sva ulaganja kojih u samome početku ima podosta, a kada voćnjak bude u rodu svakako dolazi vrijeme da će se morati plaćati porez na dobit.

No bez obzira riječ je o stupovima koji sa pdv-om koštaju 3,6 eura, a ako ih sam radiš koštaju 3,3 eura i još moraš kupiti (raditi) kalupe.
Htio sam naglasiti da je pre mala razlika u cijeni u odnosu na rad.

Što se tiće pdv-a kome kako najbolje odgovara ne želim nikome ništa nametati !
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ali nisu jednaki stupovi moji su 2.70 cm,koje sam ja pravio i bez problema možeš staviti na njih i protugradnu.
Ostale sam kupio ajd da brže ogradim pa sam požalio koliko to malo i materijala i željeza u sebi ima, žali bože novaca,samo molim Boga da nitko ne preskaće puknuli bi od jakosti.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
No bez obzira riječ je o stupovima koji sa pdv-om koštaju 3,6 eura, a ako ih sam radiš koštaju 3,3 eura i još moraš kupiti (raditi) kalupe.
Htio sam naglasiti da je pre mala razlika u cijeni u odnosu na rad.
!

Jesta jeftiniji, ali kakav si kvalitet dobio. Ja sam se lično uvjerio ajde da kažemo kupovne stubove, poznate betonare da ne navodim ime. Komšija koji je kupio prije mene stubove, dok je ograđivao jednom prilikom slučajno se spotake i udari kolicima u stub, a on puče ko ledenica. Kad samo izvadili stub imali smo šta i da vidimo. Unutar stuba imaju samo dve malo naborane žice i to 4 mm. Dok sam ja u svoje stavljao građevinsko rebrasto 8 mm, mljevena seperacija i marka betona 300. Njegovi su bili samo ljepše uglađeni i ništa više, a plaćao ih je 5 evra (2 m). Zato odlučih da sam sebi pravim ide brzo i jednostavno.
 
B

branko 1

Guest
Kako sam početnik opčenito u voćarstvu, a i vremena nisam baš imao.Bilo mi je bitno da ogradim prije zime pa su u obzir dolazili samo kupovni stupovi i to što jeftiniji.
Iskreno se nadam da su stupovi koje sam kupio kvalitetni ali to će vrijeme pokazati.
U svakom slučaju hvala na modelu izrade stupova i specifikaciji cijene možda bude zatrebalo ukoliko voćnjak budem proširivao a stupovi koje sam kupio se pokažu lošima !
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Molim za savjet!
Zasadio sam oko 30ak vocki, uglavnom sljive, bademi i tresnje. Problem su mi ovce koje se nalaze u blizini, pa bi vocku morao jednu po jednu ograditi.
Do sada sam to radio sa 4 metalne šipke visine 1.50m i nakon zabijanja omotao sa pocincanom mrezom. Na to gubim dosta vremena (omotavanje, pa onda vezivanje zicom i sl.) a uskoro cu posaditi jos 30-50 vocki i interesira me koji je po vama najjednostavniji i najbrzi nacin da zastitim svaku vocku posebno? Razmisljao sam o upotrebi najlonske mreze al ona bi brzo popucala na soli, suncu i vjetru

Hvala!

Pozdrav!
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Pozdrav,

planiram si ograditi nešto više od 1 ha voćnjaka. E sad u nedoumici sam, dali da koristim drvene impregnirane stupove - lakša je manipulacija sa njima i lakše se sve skupa postavlja ili da idem na neku drugu varijantu kao npr. betonski.

Našao sam da pavin prodaje drvene impregnirane, ali oko 44 kn sa pdv-om jedan stup, što je po meni malo pre skupo. E sad stvarno ne znam, molio bi preporuke. Betonski su jeftiniji, ali idu na gušće pa opet dođe na isto.
I koje razmake preporučate za koje vrste stupova. Puno hvala na pomoći.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Betonski na 2,5m zakon. Takođe ako imaš vremena napravi sam betonske. Odeš kod limara da ti napravi kalupe, ubaciš po dve željezne šipke i to je to. Ja sam sam sebi pravio, dođe stub od 2 metra nešto manje od 2,5 eura. Bila zima lijevao sam u plasteniku. Evo i slika kalupa (ja sam napeavio 9 komada).





 

Najnoviji postovi

Na vrh