• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naslijeđena zemlja u Lici

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ma kaka borovnica. Te gluposti su proslost. Blizu pozege u jednom selu tajkuncina,ne tajkun je posadio mislim 8 h borovnice. Ko prvo nema ti ko brat ko drugo nemas di plasirat tolko. Ko trece tih 8 h borovnica i 12 h maruna je posadito sam zbog igri veliki brojki. Smilje,lavanda,borovnice,pa one bobice goji su samo prolazni hitovi bili. Zbog smilja ljudi ostali bez kuca i odnkeli gace na stapu.
Pojasni malo kako su ljudi ostali bez kuća, da i mi nebi nasjeli.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,897
Nebi htio filozofirati,al zbog udaljenosti bojim se da si dosta ograničen sa uzgojem.
Ako fulaš koji dan kada voće krene dozrijevati,moguće da te divlje životinje preduhitre i pojedu trud.
Ako moraš obaviti kakav tretman zbog bolesti,mogao bi opet kasniti.
Nisi u nekoj poziciji da ti bude lako,ali uz nekakva odricanja,mogao bi nešto i napraviti..sve ovisi koliko si spreman i što si spreman riskirati...sretno
 

samsung1488

Novi član
Tu od
25 Sij 2023
Poruka
14
Ma ne filozofiraš, dobro kažeš, ali šteta bi mi bilo da se zemlja ne iskoristi za nesto pametno, a trenutno ne znam kako.. hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,608
Pojasni malo kako su ljudi ostali bez kuća, da i mi nebi nasjeli.
Sjeti sto su ljudi radili po dalmaciji i hercegovini. Bio sam sa frendom ima hoho godina u hercegovini. Kad ono 2 Fenda 936 sa drobilicama pripremaju teren za sadnju smilja. Ljudi po uzimali kredite za destilerije,pripremu kad na kraju patka. Smilje postalo bezvrjedno. Kredit nemos vratit i ajde dosla maca na vratanca.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
743
Kao što je netko gore napisao, ali ozbiljno. OPG, prijava poticaja, neka bude i kao pašnjak. Dat lokalcu da obrađuje. Vjerojatno bi i bile ovce. Dobiš koliko dobiš i to je isplativo. Sve ostalo kao hobi i velika zanimacija DA! Ali ne znam što može bez svakodnevnog rada. Nasadi lješnjaka, oraha... Jedino to meni pada na pamet. Ovo "fino" voće poput malina, kupina... Ne baš. Treba bit tamo, a ako se ne može, nije i neće bit isplativo. Ovisno kakva je zemlja, odnosno teren, možda posijat djetelinu i kosit za sijeno. Imaš sijeno, imaš pašnjak za poticaj. Ne treba delat oko toga. :ppozdrav: Osobno bih ja sebi drmao po krumpiru, ali za njega moraš u određeno vrijeme vegetacije bit tamo svaki dan bez iznimki. Također divlje svinje vole umjetno gnojivo pa ga znaju pojest čim ga posadiš. Ako ih ima, treba i pastir. I tako dalje i tako dalje.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Sjeti sto su ljudi radili po dalmaciji i hercegovini. Bio sam sa frendom ima hoho godina u hercegovini. Kad ono 2 Fenda 936 sa drobilicama pripremaju teren za sadnju smilja. Ljudi po uzimali kredite za destilerije,pripremu kad na kraju patka. Smilje postalo bezvrjedno. Kredit nemos vratit i ajde dosla maca na vratanca.
Žao mi je tih ljudi, njima je to trebala biti glavna djelatnost.
U ovom konkretnom slučaju kolegi bi ta zemlja bila dodatna djelatnost ako sam dobro shvatio.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,270
Osobno budem i dalje tiho jer imam dosta slabi želudac da mi to prekuha. Ne mogu shvatiti da nekome forum može služiti samo za zanimaciju kao dokonoj kućanici vibrator. Ova borba mi djeluje kao da se potkornjak zavlekel u crnogoričnu šumu i pomalo izjeda živo tkivo. Žao mi je foruma jer se tu nekada moglo dobiti puno korisnih informacija, ali više to nije tako jer je dosta prijašnjih članova odustalo od sudjelovanja na njemu. Možda je vlasniku bitnije koliki je broj lajkova i poruka od same kvalitete, ali nije na meni da o tome sudim. Tko sam ja?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,575
Ljudi moji da li je to moguće da na poljoprivrednom forumu dijeli savjete onaj tko nema zasijanu ni jednu gredicu luka i još je tome najglasniji i to u svim temama?????
To ti se danas zove konzultant! 😉😁
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,291
Ako nije tajna koji dio like,pa ako može čak i selo,jer bitna ti je razlika koji dio ,dali je to sjeverno oko Brinja,srednji dio Gospić ili južni dio Gračac
 

Najnoviji postovi

Na vrh