• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naslijeđena zemlja u Lici

samsung1488

Novi član
Tu od
25 Sij 2023
Poruka
14
Pozdrav ljudi! Kao što sam naslov kaže ostavljena mi je zemlja u Lici veličine hektra, hektra i pol cca. Pošto sam nov u ovome, može li mi netko dati savjet što se najviše isplati uzgajati (ako se išta isplati), s time da nebi tamo mogao biti svih 7 dana u tjednu i nemam previše mehanizacije.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Otvori opg, predaj zahtjev za poticaj.Dobit ćeš nekih 4000 kuna a zemlju daš nekom lokalcu da obrađuje, možda te i počasti s nekim janjcom ili kojom vrećom krumpira.To ti je najisplativiji način da se baviš poljoprivredom.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja većinom sadim voćke. Ne znam koliki je poticaj za hektar miješanog voćnjaka? Vidim da se mora otvoriti opg a da li ja tada trebam nešto uplaćivati ili dobijem novce bez ikakve uplate samo na osnovu toga što imam zemlju i voćnjak?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Najtočnije ti bude znal napisat prijatelj @DARIJUS jer on jedini koji nekaj proizvodi, i točno zna u milimetar kak i kaj se ispalti, ili ne ispalti. 🙂🍺🍷😉
Ja bi jednu vrstu posadil za probu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
eto, ja bi preporučil (jer vidim da naginješ u smjeru malina) da posadiš kupine...puno više proizvoda se može napraviti iz kupina, a i svježe se dobro prodaju...i gledano geografski, vole rasti na višim predjelima...
od kupina radiš vino, liker, sok...
maline su ti puno više kenjkave... ;) ...ali možeš za nadopunu asortimana popikat i njih, i aroniju i borovnice i gođi bobice, i drenak i bazgu...pa imaš cijelu paletu proizvoda...
ne zahtjeva svakodnevan rad, osim kad je kampanja berbe, pa mislim da bi to bil jedan dobar hobi...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
eto, ja bi preporučil (jer vidim da naginješ u smjeru malina) da posadiš kupine...puno više proizvoda se može napraviti iz kupina, a i svježe se dobro prodaju
Ne bi se baš složio,malina ide puno bolje od kupina,imam rođaka malinara pa znam,samo ne znam da li bi joj odgovarala lička klima
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Maline i lješnjake svi sade, tak da bolje borovnica američka 🙂
Ma kaka borovnica. Te gluposti su proslost. Blizu pozege u jednom selu tajkuncina,ne tajkun je posadio mislim 8 h borovnice. Ko prvo nema ti ko brat ko drugo nemas di plasirat tolko. Ko trece tih 8 h borovnica i 12 h maruna je posadito sam zbog igri veliki brojki. Smilje,lavanda,borovnice,pa one bobice goji su samo prolazni hitovi bili. Zbog smilja ljudi ostali bez kuca i odnkeli gace na stapu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,144
Ma ljudi moji, nisam se mislio javljati, ali moram jer je to jače od mene.
Ljudi moji da li je to moguće da na poljoprivrednom forumu dijeli savjete onaj tko nema zasijanu ni jednu gredicu luka i još je tome najglasniji i to u svim temama?????
Kuda plovi ovaj brod ljudi moji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh