• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
92
Motor koji je bio otvaran i rađeno na njemu ono što je nabrojeno, ne bi trebao tako izgledati, pogotovo brtva reduktora?
OK dobro kaj ne štima sa izgledom motora i brtvom reduktora(ipak nisam mehaničar pa ne kužim)???.
Za ugradnju takvog motora treba ti još remenica, međuploča, vezni lim, graničnici remena i još dodatno ti motori obično nemaju uljni pročistač zraka. I naravno treba samo to sve skupa zavidat gore.
Slažem se u potpunosti.
Da na kraju onda konačno rezimiramo,kaj vi kao iskusni mehaničar predlažete s obzirom na sve ove probleme koji su spomenuti u svezi navedene kopačice.Dali se to po vašem mišljenju isplati servisirati dalje,tjerati ju dok se ne rasapadne pa kupiti neku drugu ili imate neki treći prijedlog???.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
A evo ga i to schematski prikaz karburatora , tako da se ga može pobrojati koliko ima sastavnih dijelova.
Ali to je karburator 8A15,5/186 ili 8A15,5/202 i ti se karburator koriste Tomos Fuoribordo. Sasvim drugi tip naspram 192,204,205.

Druga slikica je zanimljivija jer je skriven!😍🥳🤩
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Druga je radi uljnog filtera...
Evo @brgud e, ova samo za tebe :hahah: :ppozdrav:
k2.jpg
Siguran sam da je ovaj pravi, ali našem kolegi forumašu je to svejedno...
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
92
To je taj famozni .😍
Imam poslovni prijedlog za vas. Mijenjamo se, vi meni original složeni frgazer a ja vama ovaj "nabrijani" pa ga možete proučavati i diviti se 😁🧐😂. (Zekam se naravno). Ponavljam pitanje .Dali se to po vašem mišljenju isplati servisirati dalje,tjerati ju dok se ne rasapadne pa kupiti neku drugu ili imate neki treći prijedlog???.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
Brtva reduktora izgleda kao da ga je krava sažvakala!
A ne, nisam mec...anico, niti blizu te struke.🥴

Hvala na ponudi extream karb. Imam ih cijelu hrpu, ali ipak takvog nemam niti jednoga. To bi jedino bilo da nadopunim kolekciju krame. Jedino ga staviti u vitrinu kao najgori koji sam ikad vidio.😖

Što se tiče mog savjeta za osposobljavanje mtk, ne mogu baš nešto puno pametno reći. Da vidim direktno kpl na licu mjesta onda bi mogao detaljnije ocijeniti.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
92
Brtva reduktora izgleda kao da ga je krava sažvakala!
A ne, nisam mec...anico, niti blizu te struke.🥴

Hvala na ponudi extream karb. Imam ih cijelu hrpu, ali ipak takvog nemam niti jednoga. To bi jedino bilo da nadopunim kolekciju krame. Jedino ga staviti u vitrinu kao najgori koji sam ikad vidio.😖

Što se tiče mog savjeta za osposobljavanje mtk, ne mogu baš nešto puno pametno reći. Da vidim direktno kpl na licu mjesta onda bi mogao detaljnije ocijeniti.
Čini mi se da kod vas i estetika igra važnu ulogu :confused:, meni je bitno da ta Brtva drži i da ne pušta ulje a kak izgleda manje mi je bitno.
Kaj se tiče unikat multipower karburatora vi bi to hitili u kramu umjesto u vitrinu pa da se pohvalite s njim ili da ga još malo doradite pa ga ugradite na neku bijesnu mrcinu(samo oprez da makinu ne rasturi 🤕🤣).
Iskreno ja bi vam pokazal kopačicu al neznam kak sa srcem stojite? 😁🤔
Šalu na stranu koliko bi po vašoj procjeni koštalo popravak mašine znači karb, filter ulja regulator gasa i ako još nešto treba?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
Moglo bi biti dobro kad bi neki članovi koji su tu spominjali da ima za kupiti novi karburator , da to podkrijepe nekim činjenicama npr. gdje se može kupiti i po kojoj cijeni, koji točno tip karburatora. To bi bilo zaista dobro da i ostali kojima bi takve informacije dobro došle.
Treba naći karburator, vidjeti u kakovom je sta nju i da li je uopće upotrebljiv, ako ga je netko vidio ili zna neku provjerenu informaciju, slobodno nek je podijeli. Filter ulja ti nije potreban, jer je upitno "da li ga je ikada bilo u reduktoru".🫣
A filtro aria con olio je cca 30 eura, redukcija zraka 2,00 eura , guma filter - karb. 7,00 eura.
Regulator gasa (kao jedna cjelina ) ne postoji, nego više zasebnih dijelova koji sačinjavaju regulator gasa. Djelovi regulatora gasa su: luputa (leptir), čaura leptira, poluga leptira, limena vodilica leptira sa graničnicima, poluga leptira gasa, spiralna opruga, podloška spiralne opruge, podloška za štelnje regulatora gasa, to je valjda sve.😵 Četri zadnja elementa su ujedno i dijelovi karburatora.
Polovica nabrojenih dijelova nema za kupiti (novih), treba ih naći - stvoriti , jer bez svi dijelova koje sam nadrobio nema regulacije gasa. Ako pak ugradiš neki drugi karburator (koji nema ) mogućnost spajanja sa regulatorom, motor će raditi predobro, ali je onda upitno koliko dugo.
Za početak nađeš dijelove regultora gasa , u međuvremenu dok ih nađeš, već će netko doći do inf. za novi karb. Kad to skupiš onda idemo dalje.🤖
 
  • Like
Reactions: ZKL

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
233
E moj Brgude!
Nije ti teško pisati eseje o najjednostavnijoj Tomosovoj mašini, ali ti je teško malo "guglati".
Ima puno trgovina sa Tomos dijelovima koji imaju ili mogu nabaviti.
Treba nazvati i pitati.
Bingove ili njihove dijelove se može naručiti i iz Njemačke, a to dosta ekipe i radi pogotvo za rijetke biljke tipa Bing 21.

ZKL!
Kreni ovim redom, a ako nemaju guglaj i traži dalje:
www.njuskalo.hr
tomos-filter-zraka-kopacicu-kosilicu-oglas-16688166
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
Jedva sam našao sve dijelove regulatora gasa, sve je tu a ima i viška i to jedna opruga i osovina sa leptirom.

IMG_20230626_201211[1].jpg
Nekoliko osovina koje su u prilično lošem stanju, ove dvi kraće su od čoka.


IMG_20230626_201632[1].jpg

Koji bi razlog mogao biti da ovaj motor malo gleda u lijevo?:rolleyes:
IMG_20230626_202118[1].jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ma jednog dana ćemo mi taj svemirski tomos/ umo/bing usavršiti......
Evo za početak jedan mali doprinos.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZKL

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,627
Obadva navedena argumenta su vrlo moguća , sa velikom mogućnošću da se tako nešto i "inbati" (dogodi). Ali ovdje to nije slučaj.;)
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
92
Moglo bi biti dobro kad bi neki članovi koji su tu spominjali da ima za kupiti novi karburator , da to podkrijepe nekim činjenicama npr. gdje se može kupiti i po kojoj cijeni, koji točno tip karburatora. To bi bilo zaista dobro da i ostali kojima bi takve informacije dobro došle.
Treba naći karburator, vidjeti u kakovom je sta nju i da li je uopće upotrebljiv, ako ga je netko vidio ili zna neku provjerenu informaciju, slobodno nek je podijeli. Filter ulja ti nije potreban, jer je upitno "da li ga je ikada bilo u reduktoru".🫣
A filtro aria con olio je cca 30 eura, redukcija zraka 2,00 eura , guma filter - karb. 7,00 eura.
Regulator gasa (kao jedna cjelina ) ne postoji, nego više zasebnih dijelova koji sačinjavaju regulator gasa. Djelovi regulatora gasa su: luputa (leptir), čaura leptira, poluga leptira, limena vodilica leptira sa graničnicima, poluga leptira gasa, spiralna opruga, podloška spiralne opruge, podloška za štelnje regulatora gasa, to je valjda sve.😵 Četri zadnja elementa su ujedno i dijelovi karburatora.
Polovica nabrojenih dijelova nema za kupiti (novih), treba ih naći - stvoriti , jer bez svi dijelova koje sam nadrobio nema regulacije gasa. Ako pak ugradiš neki drugi karburator (koji nema ) mogućnost spajanja sa regulatorom, motor će raditi predobro, ali je onda upitno koliko dugo.
Za početak nađeš dijelove regultora gasa , u međuvremenu dok ih nađeš, već će netko doći do inf. za novi karb. Kad to skupiš onda idemo dalje.🤖
Kaj se tiče rabljenih karburatora nisam baš siguran da bih sa sigurnošću mogao utvrditi da je sto posto ispravan ajde za dijelove bih još možda mogao provjeriti ako usporedim sa slikama vašim i shemom., tak da možda ako negdje postoji novi bih gledao da uzmem,svoj stari ne znam dal bi se moglo iskoristiti za dijelove neke, također još mi treba regulator gasa koji ste spomenuli a za njega i sami velite da nema dijelova komplet. Budem probao napraviti kak ste mi savjetovali da prvo pronađem dijelove regultora pa da nastavimo. Imam negdje par dijelova pa mogu poslikati kad uhvatim vremena pa da vidimo kaj još fali.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh