• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam jedno pitanje.Naime imam problem sa kopačicom MIO Standard 350.Danas dok sam frezao vrt prestala mi je vući.Znači mjenjač je ostao u brzini a ona je prestala vući.Provijerio sma remen i kuplung oni su u redu i vrti se onaj dio remenice od getribe i mjenjač ide u brzinu ali ne vuče.Ugasio sam je i probao pogurati noževi su zablokirani te se nemože niti gurati pa sam ju morao odnjeti.Zanima me dali je netko od vas imao sličan problem i radi čega se to dogodilo,inače nisma mehaničar pa se ne kužim baš u te stvari.Hvala svima :(handshake)::drink:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Imao sam taj slučaj na MIO Hondi 620.
Zablokirao mjenjač, vilica prve i rikverca poderana bila i jedan zubčanik stradao.
Moglo je biti i puno gore.
Dali je i tebi roštalo u mjenjaču prije nego ti se ovo desilo?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pa malo je hrzalo da i onda je samo stala.Mislio sam da je možda remen ošo al otvorio sam kučište i vidio da se remenice vrte uredno.Jel to znači da je getriba gotova i da mi treba nova kopačice ili? :icon_toilet:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Ako si otvorio mjenjač onda bi lako mogao vidjeti što je riknulo.
Ovako po opisanome vjerojatno je pukla (ili pomaknula se opruga) koja zateže lanac. U tom slučaju zbog labavosti lanca, lanac preskače. Ako je to onda cca 120,00 kn lanac + cca 20,00 kn opruga + rastavljanje + slaganje i možeš ići dalje sa radovima.

A možda nije ni lanac stradao, nego samo opruga !
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Nisam još raskapao ništa na njoj..Budem još vidio kad raskopam kaj se događa.Jedino kaj znam da bum uspio raskopat a dal bum uspio složit e to već nisam siguran :D :icon_thumright::(angel)::icon_rolleyes: Hvala svima na odgovorima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Kojim svima ? Samo je jedan post (odgovor) na tvoj eventualno postojeći kvar ! :(talk):
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima evo raskopao sam kopačicu skoro do šarafa.Jedino se getriba drži još na dihtungu.Kak da ju otvorim bez da mi poispadaju van dijelovi i da ne napravim neku štetu?Bdw unutra se čuje da nešto ronda kao da u flašicu ubacite kamenčić pa ide gore dolje. Hvala svima :(y):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Malo preleti po temi MIO standard F-400, tamo sam dosta pisao o tome, mjenjači su isti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Sretan Božić svim forumašima.Evo ovako otvorio sam getribu i vidio sam da je lanac ispao jer se onaj metalni dio(ja to zovem osigurač)izvadio pa se lanac izvadio iz zupčanika i pukla je ona oprugica mislim da je to španer lanca.Mislilio sam da je puno gore.Zanimam me dali znate gdje se mogu nabaviti dijelovi za ovu kopačicu ili moram zvat u Osijek?.Također i novi dihtung trebam. :icon_pidu:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Probaj agro-dom u Zg, ali preporučujem Eurometal Osijek(bivši Mio Standard) imaju original djelove sigurno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Eko, niš strašno, cca 10 eura za šuštu i gvernicion.:(happy):
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Španer nisam naručivao nego smo napravili od metalnog dijela brisača za auto pa je ovaj još malo i tvrđi,sad još samo dihtung.Zanima me dali je netko od vas radio dihtung sam doma?I još nešto,kako da provjerim dali mjenjač i ostalo sve radi kako treba prije nego stavim brtvu i hermetiku?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Bolje da staviš originalnu oprugu (košta ne više od 30 kn), brtvu napraviš ako imaš materijala za to.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na savjetu skoro da mi je žao ovu oprugu baciti jer je napravljena skoro isto kao i ova jedino je nešto tvrđi materijal od originalne.Od kakvog materijala se radi brtva?.Ja sam mislio možda od jačeg papira tipa karton možda ili je bolje kupiti original nego kemijati pa da ne zaribam još nešto :icon_smile:?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pokušao sam sastviti poklopac getribe ali nemogu ga stisnuti do kraja ngdje mi šteka.Kad sam pogledao dali je sve složeno svi ležajevi i zupčanici mi izgledaju OK ali neznam zašto neće sjesti kako treba?Dali se to i nekome od vas događalo dok ste popravljali motokultivator?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Nešto nisi stavio kako treba, možda onaj zupčanik na vratilu praznog hoda (krivo si ga okrenuo), ili možda ti zapinju utvrđivači brzina.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Mislite na onaj mali zupčanik sa gumicom?One štangice od mjenjača jedva se gibaju.(predpostavljam da je to utvrđivač)Jednu tu štangicu sam izvadio van pa mi je kuglica ispala a opruga se neda izvadit.nagurao sam oprugu u rupicu i stavio kuglicu sad nisma ziher dal jel to drži :(blush): .Iskreno cijeli dan se s tim zafrkavam već sam popi....o.Već mi je došlo da sve bacim u smeće :icon_hang:. Jel imate kakvu sliku ili video kako to složit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Ako imaš neki zupčanik sa gumicom, onda ja stvarno ne bi znao ! :icon_scratch:
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Mislio sam na zubčanik na koji dođe mala gumica.Jel imate kakve slike možda kako bi to odprilike trebalo složiti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh