• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada prikolice bez pogona za manje motokultivatore

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Sta mislite o ovome kacnju prikolice za Labin 14ks
ImageUploadedByTapatalk1428518576.405963.jpg ImageUploadedByTapatalk1428518594.919516.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Dobro je i to, izgled dosta robusno, bitno je da se okreće u dva pravca i da nema baš preveliki luft na klinu. Estetika je manje bitna.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Ovaj covjek mi prica da izdrzava i 1000kg na prikolicu. Ja sam ipak narucio jednom majstoru da mi napravi onu sapu. 40e ce me kostati. Plasim se da nepolomim ovaj dio izliveni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Danas prvi put provozao motokultivator sa prikolicom. Posle nedelju dana posla i 260€. Malo me vise kostala nego sto sam planirao. Napravio sam da mogu i za autom da je kacim
ImageUploadedByTapatalk1429035158.101084.jpg ImageUploadedByTapatalk1429035268.723465.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

goldonifc80

Novi član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
1
Narode, obzirom da sam nov na ovom forumu unaprijed se izvinjavam ako sam pogrijesio temu. Naime evo o cemu se radi:
posjedujem goldonifc80 kosacicu sa 8 KS. Okrenuo sam joj ručke i postavio vece točkove (13ke), tako da sam kompletnu masinu odigao od zemlje. Napravio sam priključak i prilagodio vec postojecu auto prikolicu za nju. Sve ide i radi super. Obzirom da je teren na kojem cu da je koristim brdovit, zelio bih da napravim kardansku prikolicu. Ovaj model kosacice ima opciju odvojenog ukljucenja noza, na koji bi ja ako moze postavio vezu sa kardanom i ukljucivao pogon prikolice po potrebi. Interesuje me da li je ovo moguce uopste izvesti, i sta je sve potrebno da se to odradi. jos jednom se izvinjavam ako sam pogresio temu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Točno takvu samogradnju imam ja.

Višenamjensko rudo da šarafe, sjedalo, dvosjed, na skidanje i kočnice ali na principu ručne. Nije mi se dalo kemijati dalje jer ovo zadovoljava moje potrebe.

Nosivost :icon_scratch::icon_scratch: rezevar 1000 litara pun do čepa i dva medveda na sjedalici je više puta dopeljala doma po tvdom putu. Dio puta je po livadi ali je bilo suho.
Po mokrom nema šanse.

Muhač, a zakaj voziš dva medvjeda :(rofl):? to da grebu kad je mokro i MIO ne može?

:cool2::cool2::cool2:

Ja sam to probal kod prijatelja i skoro sam se hbil na laganoj nizbrdici, malo je bilo mokro, kočil malo previše i sve krenulo bočno skup s motokultivatorom....

Na kraju je i medvjed pal dolje :icon_rofl:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kaj mislite dali bi se isplatilo delat prikolice za koltivatore? Danas sam išel gledati lim za svoju prikolicu, za stranice.
Pa mi prijatelj bacil bubu u uho za te prikolice.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Pozdrav
Nabavio sam staru prikolicu za motokultivator pa bi trebalo promjenit gume, sad su montirane neke 6,7 x 14 IMG_20210211_125816.jpg IMG_20210211_125809.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Ak nije pogonska, ugradi prve koje nađeš od 14"
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pa mogu autogume tonu podnijeti sigurno. Ako misliš vući više, nabaviš gume sa oznakom C, tzv. teretne gume, kao za one kineske i korejske kamiončiće.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Onda ugradi gume od kombija C (cargo), ako ih još negdje nađeš.
Ionak ta guma nosi bar 500kg na 150km/h, to znači bar 600...700 na brzinama blizu nule.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Ova felga me asocira na Škodu (ona neka 110?), guma dotrajala i strhnjena.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Prikolica godinama stajala sa praznim gumama pa su skroz ispucane na nekim mjestima. Pa bi volio da ih riješim da sam siguran u njih.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod vulkanizera se gotovo uvijek, a pogotovo u sezoni zamjene ljetnih i zimskih najde solidnih guma za tu namjenu. Prednost dajem zimskima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh