• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada prikolice bez pogona za manje motokultivatore

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pozdrav, evo i ja sam se odlučio za prikolicu bez pogona jer nemam mogućnost uskladiti pogone prikolice sa kardanom kopačice tj ne isplati se, pa sam dovezo susjedovu i malo je obnovio, napravio kočnice, zadnju stranicu i prilagodio prihvat na moju kopačicu.
Pa eto i slika za koje sam rekao da će i bit:

0st0.jpg

lbw1.jpg

1ucd.jpg

99f3.jpg


Eto tu sam stao i sutra slijedi postavljanje prve i zadnje stranice.......
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Svaka cast,samo kad si vec preradjivo stranice,mogo si napraviti da se i bocne otvaraju,
nevidi se bas najbolje,od cega su stranice,od daske?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Da stranice su od daske imao sam ih doma pa sam ih iskoristio a bočne stranice nisu mi potrebne jer ne mislim krcat na nju nesto teško već će mi sluziti za transport do polja i prevoz njenih motika, trimera i sl.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Dobro je ispala prikolica (vjerojatno su kotači od peglice), jednostavno i funkcionalno, za manje potrebe, prijevoz alata i neki sitniji teret. Pogonski kotači fiksni na manjem razmaku (lakše za upravljati), manje će mlatit simo - tamo nego da si ugradio one osovine (one bi došle u obzir da si radio kardansku prikolicu) ali to je onda nešto drugo. Sasvim solidno, minimalno ulaganje dobar rezultat.:8):
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Da ulog je bio samo u kotače a sve ostalo sam imao doma, naravno i dobrog susjeda koji mi je na kraju i poklonio prikolicu... kotače sam dosta suzio makar se može još nekih 25-30cm ali onda bi morao skidati blatobrane a i ovako sam im skinu produžetke. Sad slijedi još proba u kopanju dali će bacat previše zemlju u mene a ako ne onda ostaje sve ovako jer se relativno lako skreće s njom.:cool2:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Sretan Božić svima!!!
Evo jučer sam završio prikolicu do kraja, prezadovoljan sam kako mi je ispala uz minimalna ulaganja i malo volje i truda....
e da još za sve znatiželjne sic je od golf 2

b2p1.jpg


5cz4.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
A di ti je nestao pojas na sjedalu...:icon_scratch:
Mala šala,inače prikolica izgleda dobro...jedino fali mjesto za suvozača...
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja sam vozač i na to sam mislio a sta se tiče suvozača ona će u sanduk....
Staviš dasku na sanduk da legne na bočne stranice i eto ti klupe, naravno daska ima nogicu u sredini da ne pukne i na krajevina sam zacvekao dvije daskice s donje strane daske tako da sjedne između stranica sanduka a da ne ispadne ča
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nije problem kad baba ispadne iz prikolice. Problemi nastaju kad te dostigne...:icon_axe:
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Hvala na pohvalama za prikolicu... evo isprobao sam je na sa vecim teretom cca 500 kg i sve ok ali tada definirivno fali pogon prikolice na zemlji i skliskom.. ali to je bila samo proba jer meni sluzi za lagani transport do maslina i to je sasvim dovljno:cool2:
 

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Lep pozdrav.
Tudi jaz se lani naredi prikolico za muto.
 

Prilozi

  • 20140111_145453 (Small).jpg
    20140111_145453 (Small).jpg
    58.5 KB · Pregleda: 328

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pristojna prikolica, sigurno može nositi tonu.... lijepo odrađeno sviđa mi se
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Pozdrav. Vec duze se spremam za izradu prikolice. Za kupovinu nove ili original nemam para sad. Auto sam kupio.
Interesu je me koji stel,tj osovinu sa kocnicama da uzmem. Necu praviti pogonsku za sad,nego vucnu samo. Sluzice mi za prenos bala sena po ravnu. Eventualno uz breg neka ali tovario bih po jednu balu :D
I kako da napravim onu sapu,pufer ili spojku,kako se zove. Za labina velikog,jel ima neke posebne mere,ja ovde nemam gde da nadjem original pa po njemu da pravim. Svaka pomoc je dobrodosla :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh