• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Svaki tokar ili majstor koji razumije značenje radijusa bude ga ostavil. Svi ostali ne razumiju.
I auti imaju konus, a i konusni ležaj ima sa nalježuče strane radijus...
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Debljina pločice ti je označena zelenim crtama. Lijepo se vidi do kud lager dosjeda, ne možeš pogriješiti ako bude milimetar ili dva dulja.
Unutarnji promjer izmjeriš, a vanjski za milimetar manji od promjera označenog crvenom strelicom.

A i sad kad imaš sve širom lako izmjeriš mjere ležajeva koje trebaš.


Slažem se, u konkretnom slučaju je problem kaj na netu knjiga o tome nema pa mora mozak u pogon.
Koje crtice i strelice, nema nigdje, ali očito se ludo zabavljate sa mojom temom. Kad završite nađem drugu da vam ne bu dosadno.:rolleyes:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,270
Hmmmm..... mislim da ti nakon ovoga broj postova za pomoć bude bitno smanjen.....puno bi više postigao sa riječju hvala ili sličnom. Oprosti na ovome, ali to sam morao napisati radi članova koji se trude svima pomoći i stvarno su po tome gospoda poput majstora Muhe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Koje crtice i strelice, nema nigdje, ali očito se ludo zabavljate sa mojom temom. Kad završite nađem drugu da vam ne bu dosadno.:rolleyes:
Ja se duboko izvinjavam kaj sam u žaru borbe sa tvojim problemom pozabil sliku staviti.
Da si mi malo bliže došel bi ti sa prstom pokazati...... ako zbog ničeg drugog onda zbog profilne slike (y)

Debljina pločice ti je označena zelenim crtama. Lijepo se vidi do kud lager dosjeda, ne možeš pogriješiti ako bude milimetar ili dva dulja.
Unutarnji promjer izmjeriš, a vanjski za milimetar manji od promjera označenog crvenom strelicom.
A i sad kad imaš sve širom lako izmjeriš mjere ležajeva koje trebaš.



Hmmmm..... mislim da ti nakon ovoga broj postova za pomoć bude bitno smanjen.....puno bi više postigao sa riječju hvala ili sličnom. Oprosti na ovome, ali to sam morao napisati radi članova koji se trude svima pomoći i stvarno su po tome gospoda poput majstora Muhe.
Hvala na mišljenju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Ne treba ga kopirati.
Dovoljno je da malo nalegne na ovaj zadebljani dio po kojem vozi semering, a ima ga cca 5 mm ako ne i više.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Ovaj drugi je malo jednostavniji ali je drugi kataloški broj: 540.07.200 a ne 555.17.201 kao stari
 

Prilozi

  • 1wat_rukavac_kotaca_lijevi_imt-540-542-545-549_3.jpg
    1wat_rukavac_kotaca_lijevi_imt-540-542-545-549_3.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 8

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Jutros sam malo, radi ove pomalo neobične rasprave, pogledao cijene za cijeli novi rukavac, samo da ne budem neinformirani idiot. Ujedno sam vidio i činjenicu da je to par desetaka Eura, ali i ono što me veseli, da je univerzalan za nekoliko tipova traktora.
PS
Nedavno sam bio pozvan na gotovo identičan traktor, na reklamaciju, da su nakon manje od godinu dana otišli lageri na alternatoru i jako fučkaju. Ok, dojdem rekao sam, iako nisam sumnjao u nove lagere i svoj posao. Ali radili su generalku traktoru i tko zna kako su sve montirali. Da skratim, fučkao je nazubljeni klinasti remen, koji nije vozio po stranicama remenice nego po korijenu iste. Odmah su dali istokariti novu po uzorku novog remena i fučkanje nestade. Želim reči da me iskustvo naučilo svašta.

Ovdje ja više nemam niti što dodati niti oduzeti od rasprave, brojeve ležajeva i semeringa ste detektirali, postao je poznat i raspored elemenata za montažu, preostaje mi samo zaželjeti uspješan popravak i dugo i sretno korištenje. 🥂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Jutros sam malo, radi ove pomalo neobične rasprave, pogledao cijene za cijeli novi rukavac, samo da ne budem neinformirani idiot. Ujedno sam vidio i činjenicu da je to par desetaka Eura, ali i ono što me veseli, da je univerzalan za nekoliko tipova traktora.
Onog ko je te rukavce uvezel u RH treba krivično prijaviti...... bitno da za sve ostalo treba atest i homologacija.....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Mene više interesira pošto je na njemu drugačiji broj da se ne radi možda o rukavcima za onaj 549E koji je imal felge s 5 rupa kao i 560 i većinom je išal u izvoz?
Mislim da bi na tom traktoru trebal biti kompletan prednji trap ojačan...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Onog ko je te rukavce uvezel u RH treba krivično prijaviti...... bitno da za sve ostalo treba atest i homologacija.....
Pa je vidim da na sve strane non stop iskaču krivične prijave, za bolfl robu.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Mene više interesira pošto je na njemu drugačiji broj da se ne radi možda o rukavcima za onaj 549E koji je imal felge s 5 rupa kao i 560 i većinom je išal u izvoz?
Mislim da bi na tom traktoru trebal biti kompletan prednji trap ojačan...
Kad stavim taj rukavac kotač je zakošen 3 cm više od kotača sa original rukavcem ( gornji kraj prema van a dole prema unutra) i dere gumu samo vanjski dio.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Može neko znati koji ležaji idu na prednji točak IMT 549 i treba li odstojnik, još nisam sredio taj slučaj kako treba.
Da li je to, to?

FRONT HUB BEARINGSEAL SET IMT 542 / 549 / 558 (30304+32207+45X80X13)​

Code: FRP 050
Tractor Model: IMT 542 / 549 / 558

Ležajevi 30304 i 32207, te semering 45x80x13.
SET LEZAJEVA-500x500.jpeg
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Da to su oznake ali stari su 30304A i 32207A što god to značilo a ni ovdje nema odstojnika. Po starom kat. broju mi se čini da je rukavac od IMT 555, na novim piše IMT 540.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Slovo A bi bilo kao oznaka vođenja kaveza po vanjskom prstenu, dijelu ležaja, tako nekako... Ma nebitno po mojem mišljenju, za ovu potrebu.
Ma evo, stajem, odustajem da ne nerviram sve oko sebe...
Jesi složio to?
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
jesam, ali kao što sam prije naveo, kotač je dosta zakošen donji kraj prema unutra pa će derati nutarnju stranu gume, ali tako je kako je, dosta smo o tome razglabali, hvala svima na trudu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Zakošen je zato kaj su indijci fulali mjeru, malo im je šablona otišla u k.... Ili je neko drapil gemišt viška.... Trebal bi imat uzorak i vozit do par dućana,od 20 komada se ubode 1 koji je dobar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh