• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Kataloški br. original starog rukavca je 555.07.201, ali toga nema nigdje u prodaji, ovi Indija ili Turska su 540.07.200 ili 540.07.210
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ma bilo kaj od toga delati, samo napraviti čim prije i amen. Evo ja na mobitelu to nebum nikad pa niti onda popravil, jer tipkam, ne delam, čekam da se zrak zagrije vani 🙃🤓
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Zakon, od občne usrane pločice koja košta u izradi par eura mi smo došli do kompletnih rukavaca.
A da se uzme komplet novi trap sa koljevkom i samo zašarafi gore?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Hajdmo se vratiti na realne postavke. Demontirati, pregledati, izmjeriti "napraviti što je potrebno" sastaviti i uživati. Ja prvi, nemam pojma kako to forumašu "sada izgleda", a vidio sam poneki rukavac, pa i dosjed ležaja, semeringa itd., ali nemam vizualizaciju kako to sad tamo izgleda. Da je priloženo kojih 128 slika iz svih kutova pogleda, možda bi se i meni kliker vužgal...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Ovo je bilo početno pitanje.

Može neko znati koji ležaji idu na prednji točak IMT 549 i treba li odstojnik, još nisam sredio taj slučaj kako treba.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
OK @MUHA ja bi to "odradio na ovaj način". Upalio kompjutor našao PDF za održavanje i katalog, usporedio slike iz te nazovimo tvorničke dokumentacije s zatečenim i viđenim na svojem traktoru. Iza toga bi odmah poduzeo sve da traktor vratim u funkcionalno stanje, na kraju dana bi se pohvalio da sam imao sadržajan dan.
Ne morate se složiti samnom... 🥂
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kad kupljenac metne 128 slika u formatu zlatnog reza cijve ravno rezane 40x40 dužine 350 mm onda svi navalite na njega.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Moja greška: kat. br. je IMT 555.17.201, evo slike
 

Prilozi

  • oštećen navoj stari.jpg
    oštećen navoj stari.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 16
  • rukavac stari.jpg
    rukavac stari.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 18
  • stari - rukavac.jpg
    stari - rukavac.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 15
  • kat.br. original.jpg
    kat.br. original.jpg
    18 KB · Pregleda: 16

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
OK @MUHA ja bi to "odradio na ovaj način". Upalio kompjutor našao PDF za održavanje i katalog, usporedio slike iz te nazovimo tvorničke dokumentacije s zatečenim i viđenim na svojem traktoru. Iza toga bi odmah poduzeo sve da traktor vratim u funkcionalno stanje, na kraju dana bi se pohvalio da sam imao sadržajan dan.
Ne morate se složiti samnom... 🥂
A ako PDF-a nema, kaj onda?

Ja nikad tak radil nisam. Znam da je dulje trajalo ali ja sam razmišljal o problemu i na taj nalin problem odradil i učil za dalje.
Najlakše je riješenje na internetu pronači
Primjer onog razvodnika hidraulike od Zetora kojeg sam forumašu slagal. Ni jedan PDF problem nebi riješil.

Nema veze sa temom, ali ni ovo PDF ni katalog dijelova nebu riješil.
Kaj ovdje riješiti, koji dio zamjeniti da se ovo ne događa?

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@MUHA ja ne tražim nikada Internet rješenja nego u svojoj glavi, ali to je moja bedasta glava. Ja otvorim problem, osmislim rješenje ma kakvo bilo i riješim. Uz Internet je puno laganije drugome dati sliku, broj i slično.

Ne mrda ne otvara, ma pusti nisam ja tu bitan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Moja greška: kat. br. je IMT 555.17.201, evo slike
Debljina pločice ti je označena zelenim crtama. Lijepo se vidi do kud lager dosjeda, ne možeš pogriješiti ako bude milimetar ili dva dulja.
Unutarnji promjer izmjeriš, a vanjski za milimetar manji od promjera označenog crvenom strelicom.

A i sad kad imaš sve širom lako izmjeriš mjere ležajeva koje trebaš.

@MUHA ja ne tražim nikada Internet rješenja nego u svojoj glavi, ali to je moja bedasta glava. Ja otvorim problem, osmislim rješenje ma kakvo bilo i riješim. Uz Internet je puno laganije drugome dati sliku, broj i slično.
Slažem se, u konkretnom slučaju je problem kaj na netu knjiga o tome nema pa mora mozak u pogon.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
A i sad kad imaš sve širom lako izmjeriš mjere ležajeva koje trebaš.


Slažem se, u konkretnom slučaju je problem kaj na netu knjiga o tome nema pa mora mozak u pogon.
Drago mi je da si sad "u prenesenom smislu" napisal isto kaj i ja bez celofana. (evo me na malenom brijegu) zato sam naprsno ptekinul razgocor. 🙃 Moral sam odmah krenuti 🤓
Sad morem otprti i vidjeti tvoj filmek, ali nema snisla z goric to komentirati, kupica je bitna 😈🤣
 

Najnoviji postovi

Na vrh