• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briggs & Stratton kosilica kvar,pomoc

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Stvarno ga znate pretjerivati i iči u krajnost.
Niti jednom ispravnom motoru i fergazeru ne treba nikakvih injekcija. Oni kojima treba za hladan start šptcnuti gorivo imaju pumpicu. Kojima ne treba - ne treba i nemaju, jer imaju čok.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
I to je točno, samo što uvijek ima dosta onih kojima je potrebna podrška u određenim okolnostima.

Šprica je slučajno na 5ml, mislim da ne treba toliko, nego prema osjećaju špricnuti tri puta kratko (imitirati pumpicu), rekao bi 3ml.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Na 450 E ista priča. Plastični karburator i nakon zimskog perioda nema šanse da upali.
Stavljen novi benzin, čak sam i novu svjećicu stavio ali da upali ni pod razno. Možeš pumpati na pumpicu do sutra, bez šprice očito ništa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Moj 625E, nema ni pumpicu, ni čok (ručni), ali će biti upaljen dva tri puta preko zime,(planiram).
Pa ćemo viditi dali će mu trebati injekcija na proljeće.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Poštovani, nisu naše kosilice krive što mi njih ne razumijemo, za njih ne marimo i zapravo nemamo pojma čime ih sve "hranimo". Prije par dana sam čistio ovaj fergazer od hrđe, da bi nastala hrđa u gorivu je moralo biti vode :unsure: :cry: 😖. Glavnu sam diznu jedva očistio jednom "žicom" od nove žičane četke, nisam mogao drugo ništa upotrijebiti, sve je bilo suviše debelo. Nije za ovo zaslužan niti kriv onaj tko je proizveo ovaj motor, nego onaj tko ga je doveo u ovakvo stanje. Pa sad dok takav fergazer prezimi, možemo mi na početku sezone "nacukavati špagu za paljenje" sve dotle dok ju se potrgamo, nebude taj motor kresnul. A možemo ga i fiksati s špricama benzina, sve u zalud bude takva nada...
plovak2.png
plovak.png
Da pitate gazdu kojeg je vraga natakao u tog mučenika valjda bi vas ugrizao i pojeo bez kruha, na mah, jer on je točio samo 100% friški i čisti benzin, a to njegovo sranje od kosilice njega sad iznenada zajebava...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Vidio sam svakakvih karburatora , ali onakav ipak nisam. Sad nedavno me zove čovjek da mu neće upaliti Tomosica , a lanjske mu godine ugradio reparirani motor. E si mislim (več mu riknuo) , a niš dovezi je da vidimo koji je problem. I prvo odvidam šalicu karburatora i ono pun a vode, ispraznim rezervar isto dvi trećine vode u njemu. To mu je netko nalio vodu , barem kako je ispričao. Tako da ima razno raznih varijanti pizdarija. :cool:

Jedna slična situacija sa kopačicom Tiny od Labinprogresa, to je on a najmanja sa Briggsom (sa već spominjanim) PVC karburatorom. Nisam se bavio njom nego onako usput komentirali situaciju d a neće upaliti? Nakon određenog vremena opet se susrećem sa tom istom Tiny od istog vlasnika koji mi se tuži da je kupio novi karburator i ni taj nije htio upaliti na nekoliko pumpanja. Skinuo filter i na sreću vlasnik je veterinar i imao je nekakvu špricu , čim mu špricnuli upalio i poslije radio normalno. Znači samo je do tog plastičnog. Nisam se puno bavio karburatorom zašto ne povuče gorivo pumpicom, nego sam onako zaključio da u svom tijelu ima sitne kanaliće za gorivo i u tim kanalićima su neki ventilići ili sitne kuglice koje bi trebale (kod pritiska ) na pumpicu zatvoriti - otvoriti prolaz za gorivo ali to ne čine. I moreš ga j...t.
I to vam je tako i nikako drugačije.:devilish:
 

sasab

Novi član
Tu od
23 Ožu 2024
Poruka
3
Pozdrav! Imam istu situaciju s kosilicom kao Iwanho. Motor B&S 125 ccm, plastični rezervoar i plastični vergazer s plovkom.
Kosilica je kupljena na ljeto prije dvije godine. Nakon prve zime na proljeće nije upalila. Simptomi isti kao što je opisao Iwanho. Znači napumpam gorivo i motor upali ali vrlo brzo se ugasi. Nakon toga ne pali tako dugo dok se ponovno ne napumpa gorivo. Zatim opet crkne nakon što se napumpano gorivo potroši. Ako pumpam gorivo nakon paljenja, motor radi nepravilno ali se ne gasi a kad se prestane pumpati opet crkne. Razlika je da kod mene ne počne normalno raditi koliko god pokušavao nego ju moram voziti u servis. Svako proljeće ista priča, do sada dva puta servisirana u jamstvenom roku (prošlog i pretprošlog proljeća) i sada opet ne radi.
Nisam pokušao onaj trik sa špricom jer pumpica radi kad ju se rukom pumpa pa mislim da se ne radi o tome da je gorivo isparilo ali kao da motor ne dobiva gorivo u radu. Molim savjete jer sam u napasti da ju zapalim kad ju već ne mogu upaliti:)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Ti PVC karburatori na Briggsovim motorima su čudo!:oops: Uvijek ih nešto jebe ili je slučaj kako je opisano da upali u hladnom startu (kad mu se nadruka) gorivo na pumpicu ali ne nastavi raditi kad nestane goriva od drukanja. Ili druga situacija neće upaliti kad se nadruka gorivo, ali ako ga se "našpunta" (lokalni naziv za injekciju) ustvari ne diretno tako . To bi značilo dati mu inekciju , špricnuti direktno gorivu u difuzor i onda upali i nastavi normalno raditi. Ovo je ipak bolja situacija!:LOL:

Imao sam situciju kod mini kopačice Labinprogresa Tiny. Na pumpanje nije bacio gorivo, čovijek kupio novi karburator i opet ista cituacija, situaciju je spasilo to da je čovijek vetrinario i ima špunte.....:ROFLMAO:
Naime ti karburatori u svom tijelu imaju malu kuglicu kojima je uloga ventila kod aktivacije pumpice ta kuglica treba zatvoriti kanal u karburatoru da bi se stvotrio vakum da baci gorivo u difuzor, ako ne ubaci neće upaliti.
Ali ovdje je sitacija obrnuta ili se šalica karburatora uopće ne puni gorivom ili je dizna blokirana.:(
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
Budu ti novi karburatori i B&S motori sami sebi iskopali jamu i pokopali se na tržištu, več su jako dobro napredovali u tome, čim ga ja skidam i ugrađujem Indijanca pred neki dan, a Indijanca odavno ne volim. Ima zagriženijih od mene, siguran sam. To nije stari dobri slavni B&S, ne ne i skoro pa je nepopravljiv. 😖😥🤕
 

sasab

Novi član
Tu od
23 Ožu 2024
Poruka
3
Hvala svima na komentarima!
Jucer sam skinuo i počistio fergazer jer sam mislio da je do lošeg goriva koje je predugo stajalo ili ishlapilo u fergazeru. Fergazer je savršeno čist.
Sve natrag montirano, motor upali ali sve po starom. Koji bi zapravo bio savjet?
Da probam rastaviti one bijele cjevčice u fergazeru? Ili prvo probam ovo sa špricom, iako kao što sam napisao nekako mi se ne čini da motor nema goriva inicijalno jer radi kad se "nadruka" nego ga ne dobiva u radu. Pretpostavljam da ne postoji nekakva pumpa goriva nego gorivo curi čisto gravitacijski a plovak služi za regulaciju količine. Je li onda možda problem u dovodu?
Ovo "zaštopana dizna" se odnosi na te bijele cjevčice u fergazeru?
 

sasab

Novi član
Tu od
23 Ožu 2024
Poruka
3
Evo razvoja događaja za one koji će se naći u sličnoj situaciji. Ponovno sam otvorio fergazer, rastavio onaj bijeli sklop cjevčica i šivaćom iglom počistio diznu. Dva videa koje je netko prije postavio na ovaj thread su pomogli, a meni je i ovaj super:
Kosilica sad radi ko nova:)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,797
@sasab ja sam ti odmah napisao da imaš na yubitu filmeke kak se ljudi s tim zahebavaju i muče. Ako si uspio osposobiti budi zadovoljan i nazdravi sam sebi, popij što ti bolje paše, gemišt, pivo, rakiju, šampanjac. Usprkos tome očekuj još drugih "nevolja". Ali, da ja tebe ne strašim, sad kosi i uživaj 🙂👋🥂
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh