• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bob

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ameri su došli do 6 - 7t/ha.
Kod nas je to još relativno novo pa kod nas ne znam.
Ali sa navodnjavanjem preko 6t/ha oko Slatine.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,535
Gdje sve ti Nutris imaju otkupne stanice? Vidim kod jednog proizvođača u mom kraju da je stavio bob.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
NutrisFarm direkt tvornica u Novom Senkovcu, navodno gdje ima više pregovaraju za otkupne centre, ali to ti još nipta ne znam, mld mene bi trebao biti cca 15km od mene.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bobislav raste...

IMG_20230525_191722.jpg

Za sada ima u prosjeku 15 etaža, ako bog da, bit će i više...

IMG-20230526-145447.jpg


I evo jedna šmekersko-pederski-manekenska slikica da se vidi kako mi je velik 😘😘😂 Ukoliko se želite učlaniti u našu "rodoslovnu" organizaciju "nabijaj za svoj tim" nazovite 098(naku*cutenosam)323 2323 iliti trti tu 😂😂

Sve aplikacije pregledava naš jeben tim, a na usmeni razgovor za posao dolazite osobno i bez pripreme.

Vidimo se! 🤣🤣🤣
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
636
Ovakva godina samo bob(o)u (smradu) odgovara. Vlage kao u priči a relativno hladno u odnosu na prijašnje godine.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ti se samo... 🤣🤣

Će vidimo do kraja, bob za sada dobar, ječam obećava, pšena imam malo, ali vrlo dobro. Suncokret dobro niknuo, repa buja kao luda, ako bog da, četvrtu godinu za redom će kukuruz biti za ku*ac i da ga onda izbacim iz plodoreda i amen diko.
 

gelema4

Član
Tu od
23 Sij 2020
Poruka
23
Ti se samo... 🤣🤣

Će vidimo do kraja, bob za sada dobar, ječam obećava, pšena imam malo, ali vrlo dobro. Suncokret dobro niknuo, repa buja kao luda, ako bog da, četvrtu godinu za redom će kukuruz biti za ku*ac i da ga onda izbacim iz plodoreda i amen diko.
Jesenski ili proljetni bob?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tko otkupljuje njega? Kakva cijena bude naspram soje?
"Kako pojašnjavaju, ovogodišnja otkupna cijena vezana je na burzovnu cijenu i definirana ugovorom koji se sklapa s kooperantima. Garantiraju minimalnu isplatu zaštitne cijene od 0,5 €/kg, a maksimalna cijena ovisi o stanju na burzama za vrijeme žetve.

Uz to definirane su i tri premije. Naime, dodatan iznos moguće je postići za vjernost, ekološku proizvodnju ili za udio proteina veći od 30 posto u urodu. "Sve navedene premije su kompatibilne, mogu biti ostvarene te se ne isključuju međusobno", istaknuli su iz NutriS Farm-a."


Cijeli članak:

Raste potreba za bobom - brojne su prednosti uzgoja​

Raste potreba za bobom - brojne su prednosti uzgoja
 

Najnoviji postovi

Na vrh