• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zob 2024

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
95
Imam pitanje dali se smije špricati zob otopinom urea kao dodatna prihrana mišlim baciti 25kg na 4 kj odnosno 2.5ha?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,885
Kako da ne. Samo oprezno s tim. Ne po suncu.
Ovisi koliko trošiš vode po ha, ako ide sama moglo bi 10-15% otopina ureje.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
95
prskalica je 600 litara i taman sa njom mogu poprskati 4kj tako da po tablici ispadne 2% otopina sa jednom vrećom od 25kg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,885
😆 nema baš nitko vremena za više navrata.
Rijetko je koristim samu eventualno kad je bilo vremena u kukuruzu u 10 listu i to 5-6%.
Najviše u pšenici i to u rasponu od 4-9% sa fungicidom i insekticidom.
Ovisno od sorte i vremena znalo biti tragova od prženja vrha lista ali prolazno je to. Osim jedne godine sa Magnelo-om bila je katastrofa.
To su neka moja iskustva. Najekonomičnije rješenje za folijarnu prihranu, mada sam više za folijarce sa sporoodpuštajućem dušikom i mikroelementima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh