• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Da bi pošteno opral blok treba izvaditi cilindre, kroz taj jedan čep na bloku se može isto ali to je tak. Ako su glave dole onda se može bolje.
Ja sam natočil unutra kantu dimera i ostavil ga da radi malo pa onda u radu ispiral.... nikad kraja ispiraju ali opralo se zadovoljavajuče.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Mislim da je tu neki problem sa materijalom bloka…
Veliki problem je onaj ništ koristi jeftini žuti antifriz kojeg svi nalevaju jer je najjeftiniji.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Pretpostavljam da je problem u kombinaciji antifriza i bloka. Al naljevaju taj antifriz i u druge traktore pa ne čujem za takve probleme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Moguče, nisam nikad o tome razmišljal mada sam videl Zetorove blokove sa žutim antifrizom bez takvog taloga hrđe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Zašvasati meni nije problem jer mogu to dati učitelju tog dobrog meštra ;)
Treba poslije te čvarke i obraditi..... a i kaj je najbitnije pikse upasati unutra, a trebalo bi ga i malu u hrpu metnuti, a i iza boš pumpe se razježil.
Nema tu matematike,. Po mojem je neisplativo u takav blok nove sklopove nalupati, a i nekakvu odgovornost za to preuzeti....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Ovakav 95, ne dobavljivo novo.
Ostali, ne isplativo novo.
Samo rabljeno, a i tu je bitno stanje ostalog koliko se isplati ulagati .
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
Dečki, vezano za antifriz:
Ja sam ( iskreno ) uvijek šusnul kakvi mi je pod ruku došel. U ferđi sam mijenjal svake 2-3lete i nikad tak hrđavo ko u ovom zetoru koji sam nedavno kupil. Istina, del sam žuti 🫣 jeftilen al brzo je pohrđavel. Razmišljam to napraviti kaj je Muha rekel. Dimera imam u firmi ( mi šoferi ga zovemo skidač naljepnica s kamiona😄)pa isperem bogca staroga iznutra. A antifriz? Koji ? G12 ili ima tko kakvu ideju?
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
EKipo, pitanje: ZVL ležajevi, valja to? Mislim, nije tema zetor, al bi ugradil na njega🙃. Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Navodno nasljednik Slovačkog ZKL-a.
Imam jedno loše iskustvo sa tim ZVL proizvođačem. Od 6 ležajeva 4 nisu valjala.
Ja ih više nebi ugrađival.
 

Frenki F3

Aktivni član
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
74
G.Muha, hvala na odgovoru. Puknul sam ga na nosač pakni, činil mi se OK, a cijena isto...kad bum ponovno reduktor vadil, onda ga valjda i ja nebum više koristil😆
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Za tam bu dobar bilo kakav. Ursula toga ni nema na tom mjestu pa se ništ ne događa.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
Zbog 5 eura antifriza možeš baciti cijeli traktor ????
ne bih rekao da je problem što u njemu nije bio antifriz, nego to što je bila voda...kod mene je u traktoru voda unazad 20 godina i nikad mi nije smrznuo, nikad hrđava tekućina, nikad se nije pregrijavao, ali zato od prvog mraza svaku veče vodu ispuštam van.
 

Najnoviji postovi

Na vrh