• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor poluge hidraulika

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav,jel zna ko šta bi bilo sa hidraulikom,zetor 7340 sve radi uredno jedino poluge ne idu dolje same kad spustim ručicu za dizanje spuštanje...moram izaći van i rukom ili nogom ih potisnuti da se spuste da zakopcam stroj
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Prošle godine mjenjan zupcanik odnosno potrosio se zupcanik na spojnici pumpe hidraulika(vanjska pumpa),pumpa je skidana dolje radi zamjene zupcanika i spojnice koja pokreće pumpu,a prije toga je zamijenjen filter ulja hidraulike i ulje hipenol
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Onda nije do onoga kaj sam mislil.
Ona ručica za brzo i sporo reagiranje je na brzo?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
@MUHA mislim da nije do položaja ručice, ne znam do čega bi moglo biti ali i kod mene se znalo dogoditi ponekad da ne žele past poluge, uglavnom se to znalo događati zimi pa dok se ulje malo ne zagrije, znalo me zezati po mjesec dana, čak i ljeti, i iako ništa ne diram nakon nekog vremena krene normalno raditi, onda opet iz čista mira neće...kod kolege na 7341 zetoru se događa ista stvar...nekad radi fino a nekad neće
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Zima, hladno ulje... to je klasika.
Pošto veliš da kod tebe radi kak mu dođe može biti da je osovina zajeđena, čahure poderane, poluge nedistancirane kak treba biti.
Ne vjerujem da je problem negde drugde.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
nešto jest , zapravo ne bi bilo čudno da je sve što si naveo dobilo po blintu budući hidraulik nikad nije otvaran na tom traktoru a 32 su mu godine
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Onda nije do onoga kaj sam mislil.
Ona ručica za brzo i sporo reagiranje je na brzo?
Da ručica je na brzo...jel ima kakav ventil ili nešto da treba ozračiti i slično!

@MUHA mislim da nije do položaja ručice, ne znam do čega bi moglo biti ali i kod mene se znalo dogoditi ponekad da ne žele past poluge, uglavnom se to znalo događati zimi pa dok se ulje malo ne zagrije, znalo me zezati po mjesec dana, čak i ljeti, i iako ništa ne diram nakon nekog vremena krene normalno raditi, onda opet iz čista mira neće...kod kolege na 7341 zetoru se događa ista stvar...nekad radi fino a nekad neće
Kod mene ni kad je hladan neće ni kad se ugrije nece,neznam šta bi moglo biti ni odakle početi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
a da se malo podmažu svi ti spojevi ?
Nema potrebe, to je zamišljeno da se samo podmazuje. Jedino kod ovih kaj se na leru voze je podmazivanje slabo ;)

Da ručica je na brzo...jel ima kakav ventil ili nešto da treba ozračiti i slično!
Nema nikakvog ventila ni nemaš gdje odzračiti.
Ja bi krenul od spominjanih čahura na osovini hidraulika, to se može napraviti izvana ali treba pripaziti da ne gurneš osovinu previše van pa da se unutra odzubi.... ako se odzubi ne gine ti skidanje poklopca hidraulike.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Imaš li možda kakvu sliku da mi označiš gdje se te cahure nalaze odnosno osovina,nisam baš majstor za neke veće zahvate oko mehanike neću to vjerojatno sam raditi ali čisto da znam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Sutra stavim, vjerujem da negde imam i rastavljeno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema potrebe, to je zamišljeno da se samo podmazuje. Jedino kod ovih kaj se na leru voze je podmazivanje slabo ;)
ima dijelova s vanjske strane koji se mogu podmazati a koji se ne podmazuju brzom vožnjom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Koji su to dijelovi vanjski koje treba podmazivati?
Jedino ako misliš na kugle na polugama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj oni ne stvaraju nikakvi otpor?

a i one čahure koje ti spominjaš , da se podmazuju ne bi se pojele ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Stvaraju otpor ali ne vjerujem da je do njih problem.
Pojede ih teret i rastuče skakanje po grabama bez obzira na podmazivanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Ako bumo mudrovali onda klimavi dio ima veče trenje od neklimavog, u ovom slučaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sigurno da ima , jer da nema ne bi se rasklimal
da nema trenja ili da se smanji podmazivanjem kugla se ne bi nikad pojela
 

Najnoviji postovi

Na vrh