• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Ne znamo tko je radio generalku dok se gazda ne javi. Priča se o traktoru a ne o pločicama tak da se valjda razme šta tu znači silikon.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ne silikon je jedno a masa za brtvljene je nekaj drugo, i ogromna je razlika. Al opet ponavljam kakav majstor je to da nije provjerio dal je dobro složio? To meni nije jasno. Može biti x stvari.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Imam problem sa filterom ulja.Curi na spoju poklopca i kučišta, mjenjao već brtve, stavljao i dvije brtve ali svejedno curi. Molim pomoć
 

Ake21

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
8
Imam problem na zetor 7245 sinoc sam krenuo uz mali nagib rikvercom put je nasut i proslajdrali mi zadnji kotaci i nesta je prepuklo ko oko lamele ne znam sad tacno tako mi se culo tu oko toga i prestalo je stao ukljucim prednju vucu izadjem bez problema i bilo kakvog opterećenja isključio prednju vucu i kad sam krenuo opet mi se isto desilo i traktor je stao kao da je na leru ne pokrene se ni u jednoj brzini a kad mu ukljucim prednju vucu onda ide normalno a kad je isključena prednja isto kao da je na leru u koju god brzinu ubacim ne reaguje ako netko zna sta bi to moglo biti da mi odgovori u sto kracem roku jer mi je traktor ostao pored puta ne smijem ga voziti vise hvala unaprijed
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja ti slabo razumijem u taj traktor ali ako ima onako standardnu vuču kao imt (ukapča se diretno ipred diferencijala na onaj konusni ili tako nešto) možda ti je pukla poluosovina ili nešto posle diferencijala. jer ako ti jedan zadnji kotač proklizi oda drugi stoji na mestu. isto se desi ako pukne nešto to jest nema prijenosa snage na kotač. probaj dignuti zadnji kraj iskopčati prednju vuču i staviti u brzinu. onda vrti jedan zadnji kotač unapred onda bi se drugi trebao vrtiti unazad. ako se ne vrti onda je tu negde problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Lamela nije jer onda ni s prednjim vučom nebi isel nikam.
Nekaj se podrobilo oko diferencijala, reduktora ili nečeg slicnog.
Jel se nekaj drobi unutra kad pokušaš krenuti ili nema zvukova samo nejde nikam?
 

Zetor 7245

Novi član
Tu od
7 Pro 2019
Poruka
7
Postovanje!
Zetor 7245 91'godiste, uvezen iz norverske, sperovana prednja itd itd.
trebam da zamjenim servo cilindar, propisao mi je cilindar i poceli da plesu tockovi i da sve tezi na volanuMjenjao sam stabilizator pre 3mjeseca al isto sranje.
ukratko,kupio sam cilindar, kako se skida?
moze mi neko objasnit kako da onog skinem starog i namontiram?
ima li kasnije kakvo stelovanje?
inace poluservo je, ne cisti servo
Ako moze neko da mi pomogne jer bi treba to veceras zamjenut sutra bi mi trebala pocet silaza, lp svima i hvala Vam !!!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Ispod kabine imaju 4 šarafa m10 a kod kotača onda skineš sa krajnika. Prije toga odpojiš crijeva. Kad staviš novi gore i spojiš crijeva digni prednji kraj u zrak sa dizalicom, oba kotača moraju biti u zraku. Provjeri ulje. Ako se bude dalo zavrti ga do kraja u jednu i drugu stranu da ga odzračiš. Upali traktor i ako se volan sam od sebe zakreće u jednu stranu na klipu cilindra imaš jednu šelnu, nju odpustiš i onda klip zakrečeš lijevo ili desno ovisno kuda bude trebalo dok kotači ne budu u pravcu. Imaš još jednu sponu koja ide sa volana ispod kabine na cilindar ako se dobro sjećam.
 

Hobista

Novi član
Tu od
25 Lip 2022
Poruka
25
Prednji kotaci plesu radi se o zetoru 5245 duplak. Moze li mi ko rec sta trebam uradit. U tockovima nema lufta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Vidi onaj amortizer volana u kakvom je stanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Malo me zbunila tema,ti pitaš za 5245. Mislim da 5245 tog amortizera nema. On se inače nalazi na prednjem trapu sa desne strane....
Ako nema amortizera provjeri krajnike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Na ovaj amortizer sam mislil ako ti uopče toga imaš.

 
Na vrh