• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,067
2360 kg traktor i mokra bala i nije baš lijepo za voziti. Tako da ne vjerujem da će dvije uspjeti. Eventualno za prebaciti 100 metara
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ma ništa, tu je kolega nosio sa 9540 pa je išao na zadnje sa tegovima napred. Preteško je to i za taj hidrulik za neki duži transport.
 

Stari

Član
Tu od
20 Stu 2019
Poruka
30
I prosli puta je letva ostala zastekana, ali su elementi bili zasrani s tim ljepljivim sranjem, a prilikom opisa toga mi je rekao to da kada izvadi element i proba ga vratiti, nece upasti nego se zaljepi za stijenke kucista.

Danas je opet stala letva i ovaj puta je zaljepila i AC pumpa, sto pokazuje da je mazanje neispravno, barem tako on veli, jer kod slabog podmazivanja uvijek zalijepi AC pumpa.

A kada sam mu rekao da mi fali ulja u servu, odmah je rekao da je to to jer spoj ta dva ulja daje tu ljepljivost. Ubiti sam ja covjeka krivo skontao on je meni jos prekucer rekao za servo pumpu, a ja konjislav skontao pumpu hidraulike... Kaze da se vec susreo sa par slucajeva da na zetorima odlaze Bosch pumpe i da mu je jedan covjek kasnije javio da je rijesio problem time sto je izmjenio taj semering na servo pumpi.

E sad ga hebi, ako to uspije, ako ne saljem ga otamo gdje je dosao na generalnu i bog te veselio.

Ugl. Bit cete izvjestavani, kao sto to uvijek biva u mom slucaju, prvenstveno dijelim svoje probleme/rjesenja da ponognem danas sutra drugima :D

EDIT: Ne znam dali se sjecate prosle godine u ovo doba sam pumpu reparirao i onda su mi rekli da je u slucaju bilo nesto ljepljivo u gorivu... Dakle to vec traje... A jebes ga kad ovo ulje iz serva nema neki miris da mimo motornog osjetim da smrdi na nes drugo.
Poštovani "propali poljoprivrednik" da li si zamjenom semeringa pumpe volana riješio problem sa boš pumpom? Imam isti problem.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Pozdrav!
Kolege kako se na 6340 podesi hod ručice spore/brze? Prebacuje mi na samom kraju gore i samom kraju dolje, tj, ne mogu dalje povući ručicu i prebacim jedva, a neutral je jako dugačak...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nikak, možda samo ima lufta na štiftu između ručice i poluge.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
609
Kod mene napukla capica i malo se zaokrenuta i nisam mogao ušaltat jer mi je smetao pod 😂 o ovom sa slike se radi
 

Prilozi

  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    3 KB · Pregleda: 14

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Ako se zakrene ili napukne onda možeš ušaltati, naprimjer, spore a brze ne i obrnuto.
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Ja sam polucicu riješio sa novim štiftom. Sad se šalta bez problema.
Al imam novi problem pa molim za savjet. Počelo nešto grdo roštat u desnom zavoju u transportu kad je lijevi kotač opterečen. U lijevom i na ravnom ništa.
Otvorio sam reduktor i u njemu sve ok. Dalje nisam siguran što bi... Ima tko kontakt kakvog dobrog majstora da mi to dođe srediti jer treba u oranje..?
Hvala unaprijed!
 

Marko Lalić

Novi član
Tu od
29 Pro 2022
Poruka
11
Pozdrav, dakle jučer sam točio antifriz u kiler. Višak je iscurio na odušak van. Zatvorio sam kiler upalio sam traktor. Kada sam upalio traktor on je izbaco vodu i antifriz toliko da se vide i osjete pera u kileru. Znaci vrski pera nisu pod tekućinom. Hladan, ne kuha. Mjenjane karike,gumice,dihtunzi, stajao nakon toga 30rh na mjestu. Šta bi moglo biti? Možda čep od kilera?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moli boga bilo koje vrste da je bio negdje zračni čep koji je sad vani ili da je bilo previše tekucine pa kad se "rastegnula" od zagrijavanje višak je izašao van.

A cep..onak neka proba ti je..stiskaj crijeva kad je kiler otvoren..budu onak mekana ..pa probaj kad je kiler zatvoren i traktor zagrijan..kad sad stiskaš crijeva moraju biti tvrda..uglavnom moraš osjetiti razliku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nadolij mu koliko fali pa vidi onda kad voda procirkulira sistemom.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,369
tj. dok se otpre termostat ak ga nisi i ti izvadil🤔
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh