• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Uredu hvala a dali valja taj poljski šta jer sam kod drugih pronašao po 5500 kuna, dal ga je komplicirano namontirat , na šta bi trebao obratiti pažnju.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Daj neki link? Inače kod nas ti je samo pumpa volana Hymlet poljska od 1000 do1300kn.U češkoj sam istu takvu platil 95eura prije 2 godine sad je skuplja desetak eura.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Evo firma se zove Rosi Teh, ima sjedište u Sloveniji, šalju poštom i poštarina je 140 kuna, plačanje prilikom preuzimanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Da li se ti prsteni drže za klipiće,ili su sami za sebe,i kako ih se podesi u slučaju da se mijenjaju samo pakne,tj kad bi ih trebalo vratit nazad
Muha, i ja bi volio vidjeti to iznutra.
Evo slika klipiča.
Prsteni služe samoštelanju, tj. da nebi opruge previše vratile klipiče pa bi se pedala napumpavala.

 

palac1

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
22
Poštovani,zanima me može li se podesiti kut paljenja na Zetoru 6211 i kako?
Lp
Palac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Može.
Otpustiš one tri matice M10 kaj drze bos pumpu i zakreceš ju ka ili od bloka motora.
Ovisi kam treba, ranije ili kasnije
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Pozdrav svima, imam problem, desni kotač mi lagano koči cijelo vrijeme pa se osjeti po dimu u kabini. Trebao bi malo popustiti desnu kočnicu budući mi pedala počinje biti tvrda na samom početku stiskanja. Pitanje gdje se popušta, na kojim vijcima i ako može slika.
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Naravno radi se o Zetoru 6211 i ima pakne na dobošima. Koju ulogu imaju oni šarafi kod pedala?

Ma blokira mi nožna na desnom točku. Ručna je na lijevom! Previsoka mi je. Valjda se negdje može visina naštelovat!
 
Posljednje uređivanje:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Može se pedala spustiti da bude niža, kod tih šarafa kod pedala se podešava visina pedale. Ima taj šaraf dugački ključ 13 a u njemu je šipkica za nju treba šarafciger i nju kada odvrćeš, pedala ide dolje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Može se pedala spustiti da bude niža, kod tih šarafa kod pedala se podešava visina pedale. Ima taj šaraf dugački ključ 13 a u njemu je šipkica za nju treba šarafciger i nju kada odvrćeš, pedala ide dolje.
Pogledaj prije diranja,da li je pumpica kočnica skroz vraćena u prednji položaj,ako je nemoj to dirati jer nećeš ništa postići
Postoji mogućnost da ti pumpica blokira povrat ulja pa ti zbog toga drži.a to ćeš najlakše odgonetnut tako da ,kad pedala nije stisnuta probaš odvrnuti vijak za odzračivanje,ako ulje naglo pod pritiskom iskoči znači da nemaš povrata ulja nego je stalno pod tlakom i zato koči,ako nije do toga budeš morao rastavit jer je problem vjerojatno unutra
 

Jurvin

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
8
Može se pedala spustiti da bude niža, kod tih šarafa kod pedala se podešava visina pedale. Ima taj šaraf dugački ključ 13 a u njemu je šipkica za nju treba šarafciger i nju kada odvrćeš, pedala ide dolje.
U pravu si, odvrnuo 2 kruga i pedala mi je pala malo niže i više mi se negrije desno rame do kotača. Hvala na savjetu! Pozdrav
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Zetiraši pozdrav, imam problem oko menjača, ne mogu ga ubaciti u nijednu brzinu.po mojoj procijeni celindar je ok a na onom donjem mi se šipkica pomjera pa su mi rekli da su nekakvi leptirići na zamašnjaku., otvorio sam poklopac sa strane ali ja ne vidim nikakve leptiriće ili tome slično ima možda neko sliku kako to izgleda ili savjet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Rekli su ti, najvjerojatnije, šeširiči.
Tri komada su, na sredini svake druge capice.
Provjeri dali su svi cjeli.
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Tako je Muha šeširići a ne leptirići, oćito sam krivo razumio. Šeširići su cijeli ali je ošla vućna lamela i jedan dio od korpe je pukao,tako da sam sad kupio kompletni korpu, ali mislim da imam veći problem, kad sam skidao zamašnjak primjetio sam da mi radilica šeta za oko jedan centimetar e sad dal su samo otišli aksialni lageri ili je dobila i radilica vidjet ćemo sutra kad skinem karter.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Jedan centimetar je strašno puno aksijalnog lufta
 

Nenadt

Član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
64
Skinuo sam poklopac kartera i nije ništa dobro. Dolje su bili aksijalni ležaji, prva strana gdje dolaze ležajevi je ok ali je zato kontra strana pojeđna moram vadit van radilicu što znači motor na proste faktore.i vidjeti što se spasiti da. Samo sad neznam dal se opšte blok može spasit jer je dosta pohabani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh