• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
A velim, teško je sad reči kaj je.
Po mojem treba nakon ugradnje pumpe provjeriti trenutak ubrizgavanja, možda je neko nekad za zub fulal razvod.
Kad se bu paljenje štelalo puno stvari bude jasnije
Tko bi trebao štelati paljenje ? Po meni majstor , ali očito mu ne ide štelanje . Iako nije to neki mladi majstor , čovjek ima blizu 70 godina . Radio je za IMT do 1990 i onda se prebacio na zetore. Neznam, znam da je šogor lud
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Vidiš, sad si se dotaknul još jednog mogučeg problema.
Možda mu prsten nije sel kak treba na ovaj utor pa je na silu nagural pumpu gore....
Štelanje paljenja bu sve pokazalo, naravno, ako majstor to zna napraviti.

 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Muha jel znaš nekog u Zagrebu tko bi to znao naštelati? Hvala
To mu nije nikako išlo kad je stavljao gore
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Muha jel znaš nekog u Zagrebu tko bi to znao naštelati? Hvala
Znam, sebe 🤭
Neznam stvarno, ali vjerujem da mora postojati u tvojoj okolici čovjek koji to zna napraviti.
Raspitaj se malo oko susjeda, neko garant ima nekog dobrog meštra koji ti bu to napravil
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Meni nije jasno kak uspijete stegnut pumpu dokraja ako fulate ovaj "dupli zub"? Išel sam na jedan takav posel di su "majstori" pokušavali nagurat na silu, al kad je uho na pumpi napuklo tu je bil prekid...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Nije ni meni baš preveč jasno kak im to uspije, ali naletel sam na jednom Ursusu. Podbacili su deblji o-ring 🤭
Na jednom sam naletel da duplog zuba na spojci nije bilo
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
to je sve dosta sumnjivo. gle kupil si polovan traktor sa problemima.to tako ide. ja sam imal prošli tjedan posla sa 5011 83 godište(brenze) sa onom širokom limarijom (ravni pod ) bez kabine. taj motor sa pumpom na čok kada daš pola gasa i stisneš gumbić pali ko top. taj majstor koji je nosil pumpu na pregled kod bošiste a nije skinul i odnesal dize je potpuni promašaj. sada neznam dali taj traktor ima boš pumpu kao drugi zetori(ima onaj neki prsten kaj ide između osovine sa razvoda i boš pumpe zupčanik ) onda je to malo nekada teško staviti jer treba svi zubici i jedan veliki da sjednu i tu nemreš prekočiti zub. ako uspiješ tu nešto da smrdaš onda taj čovek nema pojma.
i da bježi od spreja.
kada motor radi dali baca mjehuriče na kiler?
dali motor kada upali radi dobro?(zaleče,trese,smrdi)
dali dimi i troši ulje?
dali duva?(bježi kompresija bijeli dim na odušak odšerafi mjerač ulja pa vidi )
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Dobar dio bošista ovaj dio pumpe ni ne pogleda........
 

Prilozi

  • 20191102_164621.jpg
    20191102_164621.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 21
  • 20191102_164626.jpg
    20191102_164626.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 21
  • 20191102_165537.jpg
    20191102_165537.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 21

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
I još malo......
 

Prilozi

  • 20191103_151037.jpg
    20191103_151037.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 16
  • 20191103_163546.jpg
    20191103_163546.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 16

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Ovaj regulator i nije bil tolko preloš kakve sam sve viđal
 

Prilozi

  • 20191102_165552.jpg
    20191102_165552.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 15
  • 20191103_182452.jpg
    20191103_182452.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 15
  • 20191102_165547.jpg
    20191102_165547.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 15

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,580
Uspio sam i ja krivo nagurati onu čahuru pa traktor nije htio paliti, a bio sam uvjeren da sam dobro ubacio.

Zna Muha, davio sam ga dugo :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Neznam da ima ikakve šanse da upali ako se fulaju ti zubi
Ima šanse, taman tolko se da na pumpi zakrenuti da upali, ali ne pali kak treba.
Ja sam imal slučaj na jednom Ursusu da je krivo bila zabilježena na pumpi za zub oznaka i palil je, teško ali je palil.
Kad sam stavil pumpu u fazu palil je ko metak.

Uspio sam i ja krivo nagurati onu čahuru pa traktor nije htio paliti, a bio sam uvjeren da sam dobro ubacio.

Zna Muha, davio sam ga dugo :D
Nisi baš dugo, odmah sam te pital jel ti pumpa sjela, to kaj je tebi trebalo dugo da me poslušaš i provjeriš .... ;)
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Priajtelj @Ivica80 de si blizu Zagreba doma?
Sesvetski kraljevec

Sutra isti majstor dolazi skidati pumpu i dize i nosi bošisti...on ili nezna ili se pravi da nezna da se paljenje mora poštelati i preko zamajca i na bošpumpi

Danas ujutro je izjavio da je akumulator preslab 90ah 700 a pa je šogor stavio od kamiona od susjeda 180ah i jedva je upalio nakon trećeg verglanja po 20 sekundi. Dimio je sivo bijeli dim i kad je počeo primati i upalio onda je bacio crni dim .
to je sve dosta sumnjivo. gle kupil si polovan traktor sa problemima.to tako ide. ja sam imal prošli tjedan posla sa 5011 83 godište(brenze) sa onom širokom limarijom (ravni pod ) bez kabine. taj motor sa pumpom na čok kada daš pola gasa i stisneš gumbić pali ko top. taj majstor koji je nosil pumpu na pregled kod bošiste a nije skinul i odnesal dize je potpuni promašaj. sada neznam dali taj traktor ima boš pumpu kao drugi zetori(ima onaj neki prsten kaj ide između osovine sa razvoda i boš pumpe zupčanik ) onda je to malo nekada teško staviti jer treba svi zubici i jedan veliki da sjednu i tu nemreš prekočiti zub. ako uspiješ tu nešto da smrdaš onda taj čovek nema pojma.
i da bježi od spreja.
kada motor radi dali baca mjehuriče na kiler?
dali motor kada upali radi dobro?(zaleče,trese,smrdi)
dali dimi i troši ulje?
dali duva?(bježi kompresija bijeli dim na odušak odšerafi mjerač ulja pa vidi )
Za dize je rekao da su dobre, ili rade ili ne rade, ali što je najgore to je rekao i bošista kad ga je šogor zvao , dize ili rade ili ne rade . Radi ok , ne zalijeće se , ali ono što smo primjetili da se traktoru jako teško" vraća" ručni gas,tj. Gas se fizički vrati , ali on još neko vrijeme drži turažu. Prekratko je kod njega da se vidi dal' troši ulje, na leru se vidi malo dim , ali u tiraži ne .

Dobar dio bošista ovaj dio pumpe ni ne pogleda........
Ako ovaj bošista i majstor ne uspiju to riješiti dobio sam preporuku za bošistu u Zelini ( Bogdan)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,091
Nisam neki majstor, ali nikad ne bih napravio to, da mi pumpu ispita maher, a da ja ne vidim ma traktoru kako rade dizne!
 

Ivica80

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
15
Znam, ne bi ni ja , ali nisam bio prisutan , a šogor nezna i dosta je lakovjeran , vjeruje svakom. Nebi se ni sad postavio da mu nisam rekao šta da kaže . Najgore je to što je majstor prijatelj od susjeda. Mom pokojnom ocu su isto poznanici slagali kočnice na IMT 560 i nisu ništa napravili , samo trošak i onda sam ja 2013 našao dečka iz Križevaca koji je rekao da će složiti kočnice bez novaca ( samo dijelovi) , a za ruke ću mu dati novce nakon mjesec dana kad se vidi dal' će kočiti ili će opet procuriti semerinzi . Hvala bogu da pokucam od drvo , super rade kočnice ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Ako ovaj bošista i majstor ne uspiju to riješiti dobio sam preporuku za bošistu u Zelini ( Bogdan)
Kad dizne idu van, izmjeriti kompresiju. A kak je to palilo prije skidanja pumpe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh