• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
lisnik uz dužno poštovanje reko si isto što i ja ti šarafi su nebitni oni ne povezuju blok služe za glave stegnuti i samo za to,
morate uzet u obzir da je traktor 77g i od tad je radio do sad u prijevozu većinom pregrijan je strašno puno puta i nije se nikad smrzo.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
gle nevidim na ovoj tvojoj slici dobro moj je puko tak gore ali i ovo dolje isto ( gdje su gumice u dnu)
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
kolege trebam pomoć možete mi reč da li mogu koristit blok od 4712 koje su razlike i to...? jer ako je borung razlićit možda mogu stavit pikse od ovoga u taj od 4712 da li je to izvedivo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Mislim da nisu vanjski promjeri piksi isti, ali nikak da uskladim stavove, a nemam ni prilike da usporedim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Ako imaš doma piksu od 49, promjera 102 onda ju izmjeri i daj mi mjere vanjskog promjera i dužine, a ja imam doma piksu (nadam se da nije završila pri cigani, nije, služi kao nosač za flaše) od 47, promjera 100 pa budemo usporedili mjere.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Evo vam dimenzija pikse iz kolbenschmidt kataloga:4712 vanjski promjer pikse u donjem dijelu 115mm, gornji dio 123mm d, visina 225,5mm
4911 vanjski promjer donji dio 116mm, gornji dio 124mm, visina 225,7
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
zasto moj zverkan 4911 tesko pali? mislim onako,straasno lijeeeno.
Prvo mu treba 3 minute da onaj gumb za paljenje uhvati,nekad ni nece pa ga moram prvo šrafcigerom piknut direkt,a i kad uhvati,duugo vrti da upali. Vozim i kod strica 4712.pa njemu se nesmije pokazat kljuc,vec upali. Do ovaj moj,katastrofa,bio topal ili hladan sa čokom ili bez,uvijek isto. :icon_hang:
Motor nije,prije 2 godine je rađena polugeneralka i motor je u super stanju,filteri mjenjani,sito u čašici mjenjano,akumulator novi.
??? :(doh):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Možda pumpa i dize, ali to je samo jedan od dokaza da je karikaš nikakav posel, tj poluposel.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Možda pumpa i dize, ali to je samo jedan od dokaza da je karikaš nikakav posel, tj poluposel.
boldani dio ne razumijem :confused:
Upravo samo karike jesu mjenjane na motoru...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Htel sam reči da od zamjene karika nema baš puno koristi, ponekad je više štete nego koristi kak Željko veli.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mijenjanje karika ti veča šteta nego korist :icon_toilet:

Pa pukla mi je karika i bacao je ulje na odušak,promjenom karika je riješen problem.
znaci pumpa i dizne,hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
A kaj ta puknuta karika nije nikakav trag za sobom ostavila?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nije. Nista nije lupilo ni grebalo kada se to desilo,nit je motor krepao ili zacvikao,normalno u radu,samo je poceo pisat na odusak.
Jos sam ga tako odvezao majstoru (2km). Naravno ulja u motoru je bilo dovoljno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško da je problem riješen možda samo odgođen ja ti želim sreču u rješavanju , ipak provjeri i kompresiju da nisu potonuli ili nagoreli ventili .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Teško da je problem riješen možda samo odgođen ja ti želim sreču u rješavanju , ipak provjeri i kompresiju da nisu potonuli ili nagoreli ventili .

Zato mislis da je to privremeno rijesenje? Sto bi se jos moglo desit?
Meni traktor normalno radi vec 2 godine od kako smo promjenili samo karike...

Alnaser kazes,to bi mogao prvo napravit,to mi je najeftinije,heh
 

Najnoviji postovi

Na vrh