• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Ručicu kipera ili ručicu za podizanje poluga?
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Dvije su ručice, kad potegnem onu bliže blatobranu, tj vanjsku, baš nikaj se ne događa. Mislim da je ona od kipera.

A kad potegnem unutarnju iz neutrala prema gore ili dolje počne krčat. I onda meni u glavi počne krčat.

Ako bude nekome trebalo, imam onaj Workshop Manual za 2511, i upute za korištenje na engleskom.
Polomil sam prste na tipkovnici dok sam ih našel.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Kad povučeš vanjsku trebal bi osjetiti opterečenje na motoru. Znači ni to ne radi....

Ne mogu si dočarati taj zvuk krčanja. Jel to kao šistanje ili baš zvuk krčanja kao da zupčanici krče?
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Zvuk je kao da pokušavam ušaltat u brzinu ali bez kvačila, baš zvuk krčanja zupčanika.

S tim da kad imam pritisnuto kvačilo mogu raditi sa ručicama kaj hoću, niš se ne događa, ali onda nis ni ne krći.

Pumpu sam skinul jućer, bila je sva u talogu i mulju, ali zupčanici su svi čitavi i vrti se ok kolko ja kužim.

Očistil sam sve promjenil dihtung i vrnul nazad.

Imas ideju kaj bi moglo bit..?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Čudno, jel ti radi kardan? Možda je problem u lameli.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,719
Unutarnja odnosno ručica bliža sicu ti je kiper i to ti očito dela a vanjska je za poluge hidraulike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
:icon_hang: opet sam se zbunil s tim ručicama.... mogli su ih još pet nametati.... Mika dobro veli.

I dalje, sad još i više sumnjam na lamelu.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Hvala vam dečki, čarobni ste.

Kardan mi vrti stalno, i ona poluga kod ručne kočnice mi je spuštena na najniže.

Pričal mi čovjek da je poluga vanjskog kruga za kiper a unutarnjeg za hidrauliku, pa sam to uzel zdravo za gotovo. Mislim da on ima 4712. ali manje bitno.

Ok. Lakše mi je čim sam se nekom požalil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
A kad počne to krčanje, jel onda kardan posustaje?
Kardan i mora vrtjeti da bi pumpa hidraulike radila.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Budem vidil dal usporava kad dojdem doma pa napišem.

OK. Sad bar znam koja je ručica od čega. Ali prema tome zadnja hidralika mi ne reagira niti malo.

Da skinem poklopac hidraulike i probam vidit kaj ima unutra ?

Mozda je neko kakve novce skril pa su zapeli u cilindru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Da skinem poklopac hidraulike i probam vidit kaj ima unutra ?

Mozda je neko kakve novce skril pa su zapeli u cilindru.
Ako se ne sramiš zašto ne.

Nekakvi novci su garant skriti unutra, samo kaj peju iz tvog đepa, a ne u njega :(giggle):
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Ma joj, tak vele da novci kvare ljude...bar bum bez brige. :)

Uglavnom probal sam potegnut ručku od kipera, krčka i dalje i oduzima gas, tak da to valjda tak mora biti. Kardan se i dalje vrti, niš ga ne zaustavlja.

Onda sam se sjetil pametne stvari, pa sam stal iza na poteznicu i potezal ručku od hidralike jer možda osjetim na stopalima svojim krasnim kak se nekaj događa ili čujem nekaj pod poklopcem hidraulike.

Osjetil sam krafnu. Da nebudem prost, jer je ovo fin forum.

Budem vidil. Kad uhvatim vremena budem skinul poklopac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Krckanje nije normalno.
Skini poklopac pa bumo pametniji.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Ma ne dela ni tak. Odbija suradnju.

Tragom sumnje na lamelu, imam jedno pitanje i onda bum prestal zahebavat.

Sve mi se šalta prelako, jel normalno da se ručica za reguliranje hidralike i kardana, znaći ona dole kod ručne koćnice, da prebacivat bez stiskanja kumpluga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probaj skinuti lijevi utvrđivač pa onda miči ručicu da vidiš jel se miče letva.
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Već sam ih probal, dosta su mi labavo zašarafljeni. Budem ga skinul pa vidil.

Javim se kaj je bilo kad sve skinem, raskopam, pa vidim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je isto direktno i preko brzina onda nije lamela (ako ručica miće letvu vilice) jel preko brzina koristiš vučnu u tom slučaju moguče da otišel igličasti ležaj pogona pumpe ali ako si skidal pumpu to bi primjetil .
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Pumpa je bila u takvom mulju ko da sam ju izvadil iz šahte. Ali kad sam sve opral izgledala je i vrtila se ćist pristojno.

Garant je gore ispod poklopca hidraulike čušpajz, kupil sam set brtvi i kariku za cilindar, pa bum vidil kak to izgleda.

Moram se malo zmazati, ne kaj tipkam samo.
 

Vzuzic

Novi član
Tu od
16 Ožu 2019
Poruka
1
Imam jedno pitanje da li je tko na 2511 umjesto starog kućišta filtera ulja stavio novi tip sa filterom na navrtanje da se mjenja umjesto pranja? Unaprijed zahvaljujem.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh