• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto je jedna strana bale duža??

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dali ima kupiti šina i vodilica klipa kod mene su dosta istrošene
zavisi koja presa kod welgera kod starijih klip se krece po drvenim vodilicama i to imas kupit kod svakog se bavi prodajom dijelova a kod malo novijih vodilice su na ležajevima a ležajevi su poskupi al se mogu nac
a sad je mozda malo kasno mijenjati zato sto je sezona pocela a ima posla oko toga posebno kad je nesto osteceno
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Nepričamo o totalno isfaženoj presi.Bala može biti neravnomjerno popunjena ako samo dva zuba promašiš na lancu koji pogoni vile a balirka neće ništa polomiti.


Gle, prijatelju... Moja namjera je pomoći na ovom forumu. Za desetak godina ćeš shvatiti o čemu pričam. Od početka devedesetih servisiram stotinjak balirki godišnje, i na ovom forumu ne želim novac, već pomoći ljudima koji si sami žele pomoći.
Nema tu "totalno" i "netotalno" "isfažene" balirke. Kao i zupčasti remen na automobilu, ili je podešen ili ne...
O kojoj uopće pričaš balirki koja ima zasebni pogon vila (a ne stolova), možda samo "NEW HOLLAND) :?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Gle, prijatelju... Moja namjera je pomoći na ovom forumu. Za desetak godina ćeš shvatiti o čemu pričam. Od početka devedesetih servisiram stotinjak balirki godišnje, i na ovom forumu ne želim novac, već pomoći ljudima koji si sami žele pomoći.
Nema tu "totalno" i "netotalno" "isfažene" balirke. Kao i zupčasti remen na automobilu, ili je podešen ili ne...
O kojoj uopće pričaš balirki koja ima zasebni pogon vila (a ne stolova), možda samo "NEW HOLLAND) :?

Forum je izmišljen da ljudi razmjenjuju mišljenja.Ja u ovih godinu dana upoznao sam mnogo ljudi koji imaju drukčija ili ista mišljenja.NIkad nikom nisam pisao koliko radim i koliko znam,a vjerovao ili ne znam puno o većini poljo mašina.Upoznao sam mnogo prijatelja koje nisam nikad ni vidio.Hoću da kažem kolega da nijedna mašina nije vrijedna prepirke sa bilo kim sa foruma.
 
A

ajeto

Guest
Pozz

Imam balirku Welger AP 45 i dešava mi se da desnu stranu nož uopće ne odreže već tu špagu okrene oko sebe.Kad dođe vrijeme za ponovo vezanje onda ju uredno sveže i tako onda napravim 30 bala i opet ista stvar. Da li zna netko kako da to riješim. Inače radi super ali ovo već pomalo živcira.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam staru jd 224, tek sam je nabavio, ona uredno radi sada,aali nakon mog detaljnijeg pregleda uočio sam da su vodilice potrošene i ne odsjeca koko bih ja želio. a vidim ovdje jako iskusnih majstora pa da prikupim savjet
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
posto nema tema balirke a treba mi odgovor zato cu stavit ovdje
naime lamela na zamajcu mi se pocela pomicati naprijed nazad da li se ona mora pomicati kao na slikama kad hoce da proklize ili mora biti fiksna


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imam staru jd 224, tek sam je nabavio, ona uredno radi sada,aali nakon mog detaljnijeg pregleda uočio sam da su vodilice potrošene i ne odsjeca koko bih ja želio. a vidim ovdje jako iskusnih majstora pa da prikupim savjet

Moraš izvaditi bat van i prvo pregledati ležaje.Skinuti noževe i naoštriti.Ako su ležajevi ok vratiti bat nazad i podesiti zazor između noževa.Stojeći nož se može štelati.
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Imam balirku Welger AP 45 i dešava mi se da desnu stranu nož uopće ne odreže već tu špagu okrene oko sebe.Kad dođe vrijeme za ponovo vezanje onda ju uredno sveže i tako onda napravim 30 bala i opet ista stvar. Da li zna netko kako da to riješim. Inače radi super ali ovo već pomalo živcira.

Prvo provijeri nožić koji reže špagu, mora biti oštar kao žilet. Dakle primiš vezivo i ne vučeš gore-dolje po nožiću, nego samo napneš vezivo preko njega, i povučeš vezivo. Mora biti odrezano bez "brčića".
Znači kad odreže vezivo nesmije biti komadića veziva koje trga.
Da se ponovim iz nekoliko postova prije, nož koji siječe sijeno (na klipu), mora ići do statičnog noža (šasija) na milimetar lil manje... (Za to je potrebno dobro provijeriti "šine" i "rolkice", jer udarac noža u nož je veliko zlo.
Nepodešen klip je uzrok nevezanja desne strane, duže desne strane bale, ili pucanja glavnog osigurača.
Svi koji imaju problema s vezanjem, sigurno će reči da uvijek zeza desna strana :roll:
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
Forum je izmišljen da ljudi razmjenjuju mišljenja.Ja u ovih godinu dana upoznao sam mnogo ljudi koji imaju drukčija ili ista mišljenja.NIkad nikom nisam pisao koliko radim i koliko znam,a vjerovao ili ne znam puno o većini poljo mašina.Upoznao sam mnogo prijatelja koje nisam nikad ni vidio.Hoću da kažem kolega da nijedna mašina nije vrijedna prepirke sa bilo kim sa foruma.

Od posla malo kasnim s odgovorima, pa ti se iskreno želim ispričati, ako sam te uvrijedio... Malo sam pogledao retroaktivno tvoje postove, i oni su OK.
Ja stvarno znam ponešto o strojarstvu, ali balirke su mi služile novac podosta vremena, pa te molim da svaki moj post shvatiš kao POMOĆ, a ne kao KRITIKU :D
Iskrena isprika...
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
zavisi koja presa kod welgera kod starijih klip se krece po drvenim vodilicama i to imas kupit kod svakog se bavi prodajom dijelova a kod malo novijih vodilice su na ležajevima a ležajevi su poskupi al se mogu nac
a sad je mozda malo kasno mijenjati zato sto je sezona pocela a ima posla oko toga posebno kad je nesto osteceno

Ne isplati se kupovati drvene vodilice, pa valjda svatko ima u okolici "drvenog" majstora, radi se o kuhanoj bukvi (lošija varijanta), ili afričko drvo za parkete :)D)

To što kupiš će biti kvrgava jelovina...

JD ima specijalne (colove) ležajeve, ali to nikoga ne spriječava da stavi klasični (milimetarski) ležaj i napravi "pikse"?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Možda je bio neki "Segerov" osigurač?
Koja je preša da vidim katalog?
New Holland 940 radi ona samo to se odmice u radu i zvekece pa se brinem da se nece oni zubci polomit od lamele :scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Od posla malo kasnim s odgovorima, pa ti se iskreno želim ispričati, ako sam te uvrijedio... Malo sam pogledao retroaktivno tvoje postove, i oni su OK.
Ja stvarno znam ponešto o strojarstvu, ali balirke su mi služile novac podosta vremena, pa te molim da svaki moj post shvatiš kao POMOĆ, a ne kao KRITIKU :D
Iskrena isprika...

Hvala na razumjevanju.
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
New Holland 940 radi ona samo to se odmice u radu i zvekece pa se brinem da se nece oni zubci polomit od lamele :scratch

Sad sam stigao s terena, prvom prilikom ću pogledati :D
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Bok lisnik imam pitanje za tebe kako se ufazuju vile nadsprem bata kod welger 45 isto ovako kao što si opisao ili drugčije zbog toga što ima dva komada vila i kako kad naštimaš bat u pravi položaj vrtiš vile da dođu pod 90,unaprjed zahvaljujem
 
P

panonsib

Guest
nh-940.jpg

Uporedite da li imate sve delove kao u katalogu!
 
M

Milan

Guest
New Holland 940 radi ona samo to se odmice u radu i zvekece pa se brinem da se nece oni zubci polomit od lamele :scratch
očito je da ti je popustio onaj vijak na slici panonsiba broj 14 a vjerovatno su i loše klizne čaure pod brojem 5 pa dolazi do drhtanja kardana što uslovljava popuštanje vijka
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
očito je da ti je popustio onaj vijak na slici panonsiba broj 14 a vjerovatno su i loše klizne čaure pod brojem 5 pa dolazi do drhtanja kardana što uslovljava popuštanje vijka
cahure pod brojem 5 jedna je pola poderana a druga je cijela ali sam ja zamijenio i stavio neki lim smoto ga isto a vijak je stavljen i pritegnut al mi je puklo ovo gdje idu cahure u njeg al je to gusano pa jebeno zavarit u vinklo al probat cu zavarit il probat nac ovaj cijeli sklop od koje druge prese i jel moze clink od kataloga :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh