• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Obzirom da ih imam desetak sakupljano godinama ne bih tačno znao.
Obično skidam sa mašina koje rasturam ja ili neko drugi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Aaaaaa , ima na Vladimiru izlaz sa mjenjača za onu "šajbu" za pogon preko trake , vršalice i slično što je trebalo tjerati.
Mjenjač je i dalje u igri .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..obicno hid. motor ide na izvod prvog pogona.koliko si inovativan ne bi se čudio da si rezao i zavarivao za izvod

Ulje za hid. je iz mjenjača ili ima posebno spremnik ?..bude se grijalo..uh.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Obično i kod mene se obično ne poklapa :hahah:
Nema Vlatko izvod za prednju vuču.

Ima poseban tank za ulje , nebi se trebalo grijati jer radi na jako malom pritisku.
A iako se bude grijalo ubacićemo u igru i sistem za hlađenje.
 

ztrklja

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
4
Poštovani,
nov sam na forumu, a i u poljoprivredi.
Kupio sam Vladimirec T25 za obradu malinjaka.
Kad je pod teretom kulja crn dim i usijava auspuh.
Ima li neko savjet
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
Poštovani,
nov sam na forumu, a i u poljoprivredi.
Kupio sam Vladimirec T25 za obradu malinjaka.
Kad je pod teretom kulja crn dim i usijava auspuh.
Ima li neko savjet
a mi bi šteli vidit video...kak to izgleda...teško ovako ofrlje...
 

ztrklja

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
4
Hvala momci,
ići ćemo redom:
-otkačimo cijev sa grijača;
-dizne na pregled;
PS: ima li neko ideju kako napraviti ključ za odvrtanje dizni ili sličica kako izgleda originalan, da ne skidam kape sa ventila, a i ako ih skinem ne znam koliko prostora dobijemo.
POzzz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
Hvala momci,
ići ćemo redom:
-otkačimo cijev sa grijača;
-dizne na pregled;
PS: ima li neko ideju kako napraviti ključ za odvrtanje dizni ili sličica kako izgleda originalan, da ne skidam kape sa ventila, a i ako ih skinem ne znam koliko prostora dobijemo.
POzzz
skini kape, sve drugo je nauka...brtve su ti relativno jeftine, odma si uzmi 10 komada, tak da možeš svako malo zagledavat kaj ima ispod... 🤭
 

ztrklja

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
4
Evo da budem i ja malo od koristi,
ja sam projektant termotehničkih instalacija, pa ako nekom treba neki savjet neka slobodno pita
Srdačan pozdrav

Hvala najljepše na savjetima
 

ztrklja

Novi član
Tu od
12 Tra 2023
Poruka
4
Pozdrav, ovaj Vlatko nema nikakvu cijev za naftu na grijaču, niti na usisnoj grani.
Kakvi su drugi ne znam.
Neko je spustio pritisak na diznama na 125 bar, a treba 175 bar.
Sad radi kao zmaj. Eto, ako je nekome od koristi da podijelim info...
 

sarma t bosko

Novi član
Tu od
7 Kol 2023
Poruka
3
Re: Vladimirec

Ulje u hidrauličnom sistemu - koristite isključivo novo (ne rabljeno) motorno ulje, iako će vam trgovci možda htjeti ponuditi neko od ulja za hidrauliku tipa Hidraol ili Transhidraol. Ta ulja neće vam radti dobro, zato jer je sustav predviđen za korištenje običnog motornog ulja.

To ulje se u sistemu ne grije previše, nije jako prljavo i mutno kod zamjene. Ali ono tijekom više godina korištenja navuće u sebe vlagu, koja izaziva koroziju po cijevima i ostalim metalnim dielovima. Kad te čestice korozije dospiju do mehanizma hidraul. razvodnika, tamo počinju raditi probleme, najčešće se hidraulika više ne želi spustiti. Potrebna je zamjena ulja, i ispiranje sustava, prije utakanja novog ulja.

Postojeće ulje najbrže se ispušta tako da se na cilindru otpoji jedan (ili oba) lajtunga (crijeva koja ulaze u cilindar). Krajevi crijeva gurnu se u 10 litarni karnistar, i dok traktor radi oprezno se započne podizanje i spuštanje hidraulike. Mlazovi ulja će umjesto u cilindar teči u karnister. Kad ste ispustili večina ulja, pričekajte da se iz rezervoara iscjedi i preostala količina, pa ponovite postupak, tako da iscjedite što više starog ulja.

Nakon toga slijedi ispiranje hidrauličnog sistema. Natočite u rezervoar hidraulike kroz gornji čep (nalazi se na vrhu zadnje strane traktora) nekoliko litara nafte (prije toga ste crijeva opet zašarafili na cilindar). Upalite traktor na povišenim okretajima, tako da nafta jedno vrijeme cirkulira po cijelom sustavu. Više puta podignite i spustite zadnje poluge, pomoću komandi razvodnika.

Kad ste sigurni da je nafta dobro procilkulirala, možete je ispustiti, jednako kao i staro ulje. Još bolja opcija je da naftu ostavite jedan dan unutra, i sljedeći dan još malo cirkulirate naftu, prije nego je ispustite.

Kad je nafta ispuštena, skinite i očistite od taloga mrežasti filter ulja, koji se nalazi na ulazu (povratu) u spremnik ulja (sa zadnje strane, gore). Na kraju natočite svježe ulje, s time da vam sva količina neće stati odmah, jer mora se napuniti i cijeli sistem. Zato morate natočiti prvo par litara, i upaliti motor da pumpa proradi.
bosko iz zagreba,moze mi neko objasniti kako da promjenim ulje u hidraulici, 098 820072,bio bi jako zahvalan,imam vladimirca t25 jedno godinu i pol dana,uspio sam promjeniti ulje u motoru :) , hvala , i kupio novi hidralicni podizac i njega bi odma promjeenio sa uljem,jel mogu ulit motorno ulje 15-40 w u hidrauliku :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
pa ispustiš ulje iz hidraulika na najnižoj točci, i naliješ motorno ulje (nema veze jel 10 ili 15 w 40)...s desne strane imaš čep ispod zica di ga točiš, i mjerač da očitaš koliko si utočio...treba ti 8 litara. usput, promjeni ulje i u hidrauličnoj pumpi, a pripremi i 10 litara za getribu...vladimirci imaju odvojeno ulje za hidraulik i getribu, pa kad mijenjaš, promjeni sve...
 

Najnoviji postovi

Na vrh