• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Velika toksičnost KUKURUZA 2015

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pozdrav,
Napravio sam ovu temu da bi razmijenili savjete vezane uz ovaj problem.
Pa ako netko zna kakav preparat koji se miješa u hranu za svinje bilo bi mu jako zahvalan.:icon_pray: :pig:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Imaš sličnu temu več na forumu . Ja prije tri dana nabavio mikosan od sana za sada bolje jedu a za ostalo je još rano .
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Baš sam i ja našao tu temu,hvala na savjetu budem probao to kupiti pa kako bude.
Dajemo im zeolit ali sve mi se čini da od kako smo im počeli davati da se od tada pojavljuju ovakve situacije,ali kukuruz je sigurno toksičan.
To nije normalo,ženskoj prasadi 18-19 kg stražnjice su veličine kao kada se krmača tjera (cvila).
Prasetu od 18-19 kg izlazi crijevo kroz analni otvor, isto tako i sa nazimicom (uz prisustvo krvarenja) cca. 100-110 kg ostale nazimice kad su osjetile krv skoro je pojele,maknuli smo je u invidualni boks.
Teška godina za stočare,a prošla za ratare,. :icon_hang: :mad:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Pa kako ti ta kukuruza izgleda i kako je brano i sušeno .Meni su slabije jeli i malim svinjama je stidnica povečana na večima nisam ništa primjetio .
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kukuruza,ima dosta loma(kukuruza iz silosa u gradu).
Moji prasci ovi manji su dosta dugo trebali vremena da bi počeli jesti,dodavao sam u smjesu mlijeko u prahu samo da bi poceli jesti...
Nazimica o kojoj sam pisao je čistokrvna plačena 4000 kn..na jesen mora u kobasice kaže veterinar :s:
A valjda budemo prežvakali ovu godinu sa ovakvom hranom.
Ali kad poberem na jesen ovu kukuruzu 1000000% je sušim i ostavljam SVOJU doma a ne da iz silosa vozim gdje svi voze svašta...
 
Na vrh