• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Tomos APN i automatik ne pitaju koja je mjesavina. Tog vjerojatno nemas puno, te stare pa mozes koristit za hrdave serafe i odmascivanje na primjer. Grijeh je bacit kad litra dode koliko dode.
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
Pošto baš nemam iskustva sa kineskim no name proizvodima... i mene je ovih dana jedan pronašao. Radi se o bušaču rupa. E sad, preporučljivo je, kako je kinez preporučio, 4% posto mješavina (Ina dvotaktol). Napravio sam za probu pola litre i pustio ga da radi no previše dimi i baca ulje na auspuh. Da li je to prejaka mješavina ili bi možda mogao preći na recimo 2% sa Husqvarninim Ls+, polusintetika?
ja od kineza imam sisac za zivicu i ono puhalo za lisce, od fuxteca ali to je 100% kinez. sipam unutra 2% mjesavinu koju koristim u trimeru i motorkama i nis im nije. a imaju vec 10 godina i dosta se narade
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
180
Ja se čak razmišljam da uzmen jednu kantu ili litru da ulijen u strojeve priko zime.Koliko ona kanta od 5l može stat kad se otvori?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Interesiral sam se koliko motorno ulje može stajati kad se pakiranje otvori. Ne preporučuju dulje od godine dana. Meni to paše kaj kupim 10 litrov i to mi je taman za dvije izmjene u traktoru. :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ti stoji godinu dana u kernistru i još godinu dana u traktoru,koliko je to?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,084
Ma ja mislim k, a ne godinu dana.. Dobro zatvoreno i nije izloženo suncu.. Sigurno nije godinu dana..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Ako se ulje kvari u kanistru (nakon otvaranja) pa preostali dio ulja u takvom kanistru postane kvaran nakon nekog vremena. Po tome , što je onda kad je ulje u motoru a kako znamo motor nije hermetički zatvoren. Sam po sebi se nameće zaključak da ulje nakon kratkog vremena od ulijevanja u motor postane kvarno. :rolleyes:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ti stoji godinu dana u kernistru i još godinu dana u traktoru,koliko je to?
Vrijeme u traktoru se podrazumijeva bilo da ga napuniš iz netom, ili godinu ranije otvorenog kanistera.
Navel sam informaciju dobivenu iz INA-e. S obzirom da sam ja rađe na strani sigurnosti nego rizika, 10 lit pakiranje mi je ok. Malo je jeftinije nego 5 litarsko, a i prazan kanister 10 lit. je prikladniji za korištenje.

Ako se kanister dobro zatvori u njemu ostane zraka. Kod višegodišnje upotrebe se taj zrak svake godine osvježi. Ako stručnjaci, kemijski inženjeri proizvođača nekaj preporučuju, tko sam ja da im proturiječim? Isplati li se riskirati za zanemarivu dobit? Tko je toliki Škot, nek riskira.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
180
Sad smo otišli s teme dvotaktnog, ali realno gledajuć većina traktora, freza i ostalog na ovim prostorima i što vidim da ljudi na ovom forumu koriste ima motore razvijene kad euro norme nisu postojale kao ni pusti aditivi u gorivima. Ima si par vrsta od ine i to je bilo to. Tako da za starije motore po meni nema straha za malo starije ulje ako stoji u kanti koju godinu. Ja jesam picajzla za održavanje al isto u moj lombardini livam ulje koje u kanti stoji par godina. S novijim motorima di imaju pusti senzori, dpf, katalizator sigurno nije poželjno livat ina super 3 koje stoji par godina u kanti i onda staro ulje odma u rezervar.

EDIT: Jasno da ulje vremenom gubi svojstva, ali oni moraju reć zbog legalnih razloga da ulje traje toliko, po tim uvjetima da bi zaštitili sebe jer prodavaju ulje s određenim svojstvima, rađena po određenom standardu, koja su najbolja u tom vremenskom roku.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Jos sam imao za 5 litri napravit, trebalo je kupit novo. :ppozdrav: Zum na cijenu jer neki proizvodaci prepakiravaju te prodaju za 10+ eura vise, a razlika u kvaliteti izmedu njihovog i zumiranog je nula.
 

Prilozi

  • IMG_20230904_171344.jpg
    IMG_20230904_171344.jpg
    24 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20230904_171350.jpg
    IMG_20230904_171350.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 37
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Aha sad buš videl kad se javi stručnjak da i zaprto ima rok trajnja🫣🤭
Već je pisal o tome. A ne potroši litru 20godina.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,961
Jos sam imao za 5 litri napravit, trebalo je kupit novo. :ppozdrav: Zum na cijenu jer neki proizvodaci prepakiravaju te prodaju za 10+ eura vise, a razlika u kvaliteti izmedu njihovog i zumiranog je nula.
Ja sam vozil yamahu DT125 na to ulje. Uzimao pakete po 12 litara. Čini mi se da me izašlo 88 ili 90 kn..
Pred nekih 6,7 godina
 
Na vrh