• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'22

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,241
Višeredni ječam više rodi, to što je sitniji nema veze kad svejedno ide u mlin.
Da ali za ist volumen dvoredni je puno teži,što bi trebalo nešto značiti,kod mene višeredni zovu slama
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Ja mislim da toga vraga nebum sijal vise nikad.
Meni je prinos bil 1.9 t/kj.
I placen je bil po 140 eur/t.
Znaci, teski minus.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Ima netko da je sijao jari tritikale, zanima me kako to funkcionira pošto je taj jari dosta nova sorta.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Njiva mi je poplavna i zna ležati voda na mjestima pa ne mogu sijati ječam, probal bi tritikal on nije toliko osjetljiv.
 

lui

Novi član
Tu od
13 Ruj 2023
Poruka
3
Ako planirate poboljšati kvalitetu tla na parceli koju tek planirate obrađivati, imate priliku implementirati neke dobre prakse od samog početka.:) Evo nekoliko korisnih savjeta i iskustava
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Kada je optimalna sjetva za tritikal
Kraj 9. mj. ne 10., eventualno do 15.10. da normalno dozrije.

Ako planirate poboljšati kvalitetu tla na parceli koju tek planirate obrađivati, imate priliku implementirati neke dobre prakse od samog početka.:) Evo nekoliko korisnih savjeta i iskustava
ne vidim savjete, negdje su se izgubili?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
636
Pitanje je koji prinos očekuješ i što je to OK.
Brojni su problemi s ranom sjetvom, nemoj me pitati kako znam.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
71
Da li je netko uzimao u zadnjih par dana sjeme u okolici Našica ili Osijeka? Prošao sam po Našicama sve, ali nema sjemena nigdje :confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh