• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
9
Hvala na savetima, izvinjavam se sto sam pokrenuo polemiku.
Oprugu sam rastegao kako sam i rekao. Danas sam radio i sve je OK. Drzi dobro flax, nema slucajnog izletanja flaxa nenamernim dodirom o tlo.
Ne znam zasto mi prosli put kada sam nehotice dodirivao tlo grdan flax mi je potrosila.

Sto se glave tice sada ne mogu da je otvorim jer je radnom rezimu, kada ja budem prao slikacu ako je potrebno.

Inace, opruga sa jedne strane naleze na maticu metalnu sa produzetkom (ili je Al).a sa dru strane na Al-prsten sa zlebom unutarnjim. Nigde opruga ne naleze na plastiku.

---------
Sada imam drugi problem koji mi se danas desio i morao sam da prekinem kosenje.

Nakon potrosenih 3 rezervora i cetvrtine cetvrtog u toku samog rada, radio sam nepunih 15 min, odjednom je trimer poceo da se trese, kao da se nesto otkacilo u njemu.
Ugasio sam ga i upalio jo 3x isto se ponasao - treso se, trimi glava se okrece, mislim kardan prenosi rad.

Sta bi ovo moglo da bude?
Ne znam koliko iz ovih informacija koje iznosim moze da se zakljuci koji bi bio moguci problem.

Radi se o H535RXT stara 8 god.
Do sada je sve bilo besprekorno.
Taj trimer mazen i pazen nije raubovan. Godisnje kosi 3 dana po 10Ar i to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,671
Dali ima ko mozda fs 461 ili 361?
Taman danas isao da provjerim glavu od trimera za mast kad ono kljuc koji bi trebao odvidavat opce ne pase, morat cu do ducana pitat al me necudi da su i to uveli da se posebno kupuje.
@Ante2, rješenje je jednostavno:
Odep do najbližeg Lidka i za 5e riješiš problem:
20240414_124143.jpg

20240414_123714.jpg
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Kupio sam, isti paket kao tvoj samo sto nije park side i sto je kostalo 7e.
 

Prilozi

  • IMG_20240414_133934.jpg
    IMG_20240414_133934.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 29
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,671
Vidjeh nastavak od1/2" u Eurovrtu... 100kn (13e). :oops:

Moja garniturom je koštala 3,5e (30% popusta).
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,671
Ha, ha, baš...
Sličnu garnituru Bauhaus prodaje za, mislim, 200-tinjak kn.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,014
Ja zadovoljan s parksideom...

Trebam dupli punjač i još jedan set baterija... I savršen stroj za raditi nedjeljom...

IMG_20240414_191547.jpg IMG_20240414_191544.jpg IMG_20240414_154233.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,575
Ha, ha, baš...
Sličnu garnituru Bauhaus prodaje za, mislim, 200-tinjak kn.
Kako nema,ja kupio sebi u Karlovcu,u Lin trgovini 😉.
Evo imam ih ,voze se gepeku, u autu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,671
Ma ima, ali za koji iznos?
A taj ključ treba jednom godišnje na 5 sekundi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Davnih dana kad je takav ključ bil problem ja sam pin oglodal i napravil mjesto za obični torax i na taj način riješil problem. Naravno, ne na flakserici ali dođe na isto.
Danas ima toga i pojedinačno za kupiti.
 

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
9
Sto se T45X glave tice,
napravio sam gresku da sam oprugu istego vise nego sto treba. Desavalo mi se cesto da sama plava caura (plavi deo sa Al delom) ili se tesko namesti da stoji ili pak vrlo lako spadne pa ispade da su se pojeli plasticni zupci na osovini, a nisu. Stiso sam malo oprugu i sve je sada OK.

Sto se tice samog trimera,
sto mi se desilo da je trimer odjednom iz cista mira poceo da trese kao da se nesto otkacilo.
Desilo se da je opruga kvacila pukla.

Zamolio bih za jednu informaciju,
da li kod uvoznika postoji sama opruga kao rezervni deo, a ne komplet kvacila sa oprugom?
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
Kupio sam novi trimer FS250, prvi rezervoar sam ga pusti na leru da radi, s tim što sam pokosio nekih 10 metara jer nisam mogao čekati :) Drugi rezervoar sam uzeo kositi ali malu travu. Pošto sam prvi put uzeo trimer nisam primećivao da se nit smanjila pa sam je retko izvlačio i samim tim nije imao otpor pri radu. Inače držao sam gas na 80%, nisam držao pun gas.
Recite mi da li sam ga mogao oštetiti takvim načinom rada ? I šta se dešava ako se trimer pravilno ne razradi?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Ne triba nove strojeve uopće razradjivat na leru. 2T motoru triba protok zraka za hladjenje i mjesavina za podmazivanje. Nisi nista lose napravio. Samo pusti da se normalno zagrije na leru par minuta i to je to. Prvih par rezervara se preporuca gas do 3/4 i nakon toga moze gas do kraja.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
Znači nisam je oštetio po tebi. Hvala ti puno na odgovoru. Jedva sam čekao da kupim mašinu i sad se baš iznervirao zbog toga što nisam čekao.
Ovo da pustim da se zagrije na leru uvek kada počinjem da radim?
Reci mi koliko mogu radit sa ovom mašinom FS250, a da je ne odmaram?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Naravno uvik triba malo pustit da se zagrije 1-2 minute u leru i onda u kosnji lagano dodavat gas, ne bas odma zavidat do kraja. Nema nekog pisanog pravila koliko mozes radit, bitno je da je ne forsiras pa da se ne prigrije. Napravi pauzu svaki rezervar za sebe i za trimer.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
I to što kažeš. Mi svi pravimo pauzu zbog njih a o sebi ne vodimo računa.
Do sada sam potrošio 3-4 rezervoara. Da li to znači da nadalje mogu da se ponašam normalno, da kosim bilo đe i bilo koju travu. Tj, da li znači da mogu smatrat da je razrađen
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
177
Da to je vise manje razradjen trimer. Sad samo standardno odrzavanje, filter zraka, podmazat zglob... i ostalo kako pise u uputama.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
78
Znači po tebi nisam ništa loše uradio? Izvini ali da mi padne kamen sa srca pa te još jednom pitam. Jedva sam čekao da kupim i baš skupljao pare za malo bolju mašinu :)
A da li si radio sa onim nožem za malčarenje i i Durocut glavom , Kako ti se to čini. Vidim da nema nož za malčarenje kod Stihla za fs 120 i 250, da li može neki drugi proizvođač?
 

Najnoviji postovi

Na vrh