• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktor YTO X 904

  • Temu pokrenuo Jovans
  • Datum prvog posta
S

seljaček

Guest
Kod mene susjed kupio eurovolfa 50 ks nije neki dizajn ali za te novce šta bi htjeli a kvaliteta ide po staroj kolko para tolko muzike daj 2,5 puta više i kupiš Đonija ili maseja
 
M

Mata imt 540

Guest
pa gle hyundai možda jesu dugotrajni .....i sve to ali pričao mi šogi kad se vozio sa svojim kumom s posla i sad malo je bila kiša i frajer ispred imo kombi neki ....a ovi s hyundaiem u sredini i neka baba iza s autom kočila ali pošto bila masna cesta auto je udaril u njihov i oni onda u kombi s prednjim krajem ....otišel prednji i zadnji kraj u *****.....a babi samo neke sitnice branik i neznam kaj još a ovom na kombiju baš ništa niti ogrebotine......pa sad kolku kvalitetu ima motor neba baš i šasija kolko mi se čini ....ili se varam.....neznam ....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Mata imt 540 kaže:
...pa sad kolku kvalitetu ima motor neba baš i šasija kolko mi se čini ....ili se varam.....neznam ....

Pa cuj. Isto tako je jedna renomirana njemacka firma napravila auto i dovela novinare na testni poligon da im pokazu kvalitete novog malca i na cik-cak voznji (oliti los testu) auto se okrenuo tako da su morali zaustaviti proizvodnju i mijenjati podvozje (odnsono potrositi novih x milijuna novaca). Ta ista firma je u jednoj drugoj prigodi, nedavno, priznala da ne mogu napraviti novi auto svake dvije godine, a nakon sto ih je americka javnost odrala.

Ne zelim braniti niti kineze niti koreance, ali cinjenica jest da su u mnogim djelatnostima jako napredovali, i napreduju. Isto je to bilo sa japancima sezdesetih godina. Svi su se ismijavali sa npr. Toyotom, a danas je Toyota najamerickiji proizvodjac automobila (objasnjenje: u svoje aute proizvedene u Americi ugradjuju najvise dijelova proizvedenih u Americi, vise od Forda, GM i inih "americkih" proizvodjaca)

Glede traktora, ajde vi meni recite koliko u Hrvatskoj kosta novi kinez i adekvatan/konkurentan drugi traktor (novi) Europske prozivodnje (ukljucivo i Poljska i Rusija )? Kakav se trakotr za 15.000 Eura sa PDVom (ili 20.000) moze novi kupiti?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Kakav se trakotr za 15.000 Eura sa PDVom (ili 20.000) moze novi kupiti?
Može CASE JX ili JXU serije!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupiš takav traktor i vidi, imaš novi traktor, a opet ako češ puno gledati na kvalitetu za te novce.....
Novi traktor je novi....akoga paziš bit će dobar bez obzira na kvalitetu...
 
M

matija

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Kupiš takav traktor i vidi, imaš novi traktor, a opet ako češ puno gledati na kvalitetu za te novce.....
Novi traktor je novi....akoga paziš bit će dobar bez obzira na kvalitetu...
e da je to samo tako :roll:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zvona kaže:
Kakav se trakotr za 15.000 Eura sa PDVom (ili 20.000) moze novi kupiti?
Može CASE JX ili JXU serije!

Da, ako kupis deset komada pa dobijes ogroman discount ili kupujes mrcinu od 220 ks pa ti takav mali dodje k'o poklon. Ispravi me ako grijesim. :twisted:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
da koliko dođe mali JX od 90ks kada izbiješ PDV i kapitalna ulaganja dobiješ ga za nekih 13-14.000eur
 
S

sava

Guest
Re: YTO

Pozdrav,iz Zmajeva sam kod Novog sada. Sto se tice YTO 120--90 mogu samo da se hvalim u svim operacijama je OK.
Potrosnja je FIJATOVA tj mala, po Ha oko 20 lit. Hidraulik mu je mocan 4500 kg samo je mali rezervoar 105 Lit.
Kabina je za divno cudo udobna,poznajem coveka koji ga koristi vec 5 god. i samo reci hvale ima.
U srbiju ga uvozi jos i AGROTASA tj. gazda je bivsi generalni direktor AGROVOJVODINE i uvozi malo drukacije traktore
nego AGROVOJVODINA.
 
K

KRESO

Guest
Re: YTO

a koja je cjena tog od 120 ks može i u srbiji a ako netko za koja je i kod nas cjena :?:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
zvona kaže:
da koliko dođe mali JX od 90ks kada izbiješ PDV i kapitalna ulaganja dobiješ ga za nekih 13-14.000eur

A koliko dodje YTO X 904 kad se izbije PDV i kapitalna?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ŠANANA IMT 565 kaže:
Puno jeftinije od JD-a
Mislis Case JX?

Ali da ne filozofiram vise. Bit je u vrijednosti za novce. Ako nesto malo platis onda su i ocekivanja sukladna tomu i faktor srece ima vecu ulogu. Problem je da je konkurencija toliko jaka da su mjerila postala vrlo neegzaktna, a cesto proizvod prodaje dobar (ili bolji) marketing i zekalice koje nerijetko nemaju veze sa osnovnom funkcijom stroja (ili bilo kojeg uredjaja). Danas, nazaolost, glavnu rijec vode ljudi od marketinga. Primjer, netko zeli prednju hidrauliku ali ne moze nadoplatiti samo za to nego uz to mora platiti svu silu đinđa koje mu ni ne trebaju jer, eto, u paket opreme sa tom željenom funkcionalnosšću ide i, što ti ga ja znam, kvake u boji karoserije i radio, a ako vec imas radio, a zelis MP3 funkciju onda moras kupiti i paket u kojemu su drukcije gume i dodatna svjetla za rad po noći. Pa kad vec imas svjetla onda bi htio da su i halogena pa moras kupiti paket u kojemu je 30ks jaci motor i kožom obložena ručica mjenjača. Sad si lijepo opremio traktor pa bi bilo zgodno da imaš, kad je vec mjenjač u koži, da imaš isti takav volan, ali za to moraš kupiti i bolju stolicu u paketu sa grijanim retrovizorima i niklovanim estetckim dodacima na prednjoj maski. I to sve kosta uduplo od osnovne cijene. A kad kazes da bi sam ugradio radio koji kosta tri puta manje nego ovaj koji ti prodaju u paketu i svjetla koja kostaju duplo manje odgovor je da u tom slucaju gubis garanciju na cijeli stroj ;)

I kao sto rekoh, necu vise filozofirati :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina, ta dodatna oprema na traktoru je toliko neukusno napravljena da je to nevjerojatno.

Kad smo mi dopeljali Same-a doma pita mene djed a što su ti gumbići i šerafi na blatobranu. Rekuh mu uzmi knjigu i čitaj.

Nismi uopće znali što će biti od opreme u njemu iako smo tražili osnovni paket, tj. da bude što više mehanike, a ne elektronike.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Smiljan kaže:
Ali da ne filozofiram vise. ..........

I kao sto rekoh, necu vise filozofirati :)

Ja mislio da filozofiram, a sto li je tek ovaj thread Obrisan neispravan link. :twisted: ;)
 
M

Mister x

Guest
Re: YTO

sava kaže:
Pozdrav,iz Zmajeva sam kod Novog sada. Sto se tice YTO 120--90 mogu samo da se hvalim u svim operacijama je OK.
Potrosnja je FIJATOVA tj mala, po Ha oko 20 lit. Hidraulik mu je mocan 4500 kg samo je mali rezervoar 105 Lit.
Kabina je za divno cudo udobna,poznajem coveka koji ga koristi vec 5 god. i samo reci hvale ima.
U srbiju ga uvozi jos i AGROTASA tj. gazda je bivsi generalni direktor AGROVOJVODINE i uvozi malo drukacije traktore
nego AGROVOJVODINA.


Prijatelju možeš li nam više o traktoru reči naprimjer jeli imao kvarove i kakve te koje su mu mane ako ih ima. Kako se ponaša na brdovitim terenima.

Ja smatram da svakom traktoru treba dat priliku da se pokaže jeli dobar ili loš.

Ja sam isto skeptičan po pitanju MADE IN KINA ali i ini znaju izneneaditi ponekad.
 
C

case jx80

Guest
zvona kaže:
da koliko dođe mali JX od 90ks kada izbiješ PDV i kapitalna ulaganja dobiješ ga za nekih 13-14.000eur
jx 80 je ~ 90 000 kn
na cisto bez PDV-ai sa kapitalnim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
case jx80 kaže:
zvona kaže:
da koliko dođe mali JX od 90ks kada izbiješ PDV i kapitalna ulaganja dobiješ ga za nekih 13-14.000eur
jx 80 je ~ 90 000 kn
na cisto bez PDV-ai sa kapitalnim


Ne razumijem baš ovo zadnje!
Dakle 90.000 kn bez pdv-a + povrat kapitalnih na taj iznos ili su to več odbijena kapitalna ulaganja u toj cijeni???

Naime jako se interesiram za CASE JX 80 ili 95 + prednji utovarivač tak da me sve interesira u vezi njega i svaki podatak i iskustvo je dobrodošlo!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh