• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 6206

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Meni za omotač treba oko 5 lit ulja ima li torpedo toliko ?
Ako je 5 litara samo u igri onda nebu problema, treba ga malo pretočiti i igralo bu, a ako ne onda dodatni rezervarič.

Opet sam se krivo izrazio, gledam sliku i mislim levo, a pišem desno...kaj ćeš :D:

Znači za holonder bi mogel biti problem?
Kaj je plitak navoj unutra??

Pa da se valjda podmetati s bakrenim podloškama ili možda da se skrati holeder malo na stolu s fleksom?
Ne, stvar je u tome kaj priključak ima jako tanki dio gdje je prihvat za ključ i onda to sve skupa propadne unutra i nemaš za kaj primiti kad hočeš stegnuti i zato treba pšodlagati ili kupiti priključak drugačijeg izgleda ili ga dati složiti.
Barem sam ja takav problem imal


photo hosting
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Računaj da cjevi, pumpa i cilindar (volan ako ga ima) popapaju određenu količinu ulja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Povrat sa volana?
Misliš da bu taj filterčić stigel progutati tu količinu ulja? Još ako nema volana možda i bude, ali ako ima, neznam baš
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,472
To racunam da ostane puno pri izmjeni. Poslje dok procirkulira ostave se poluge u zraku pa se prekontrolira i nadospe ako treba.
Nego gdje se ispusta ulje iz hidraulike? Nedavno sam mjenjao i nisam nasao pa sam ispustio na holenderu usisa pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Na cjevi za usis (ona deblja) bi trebal biti čep
Ako ga nema onda na taj način koji si ti opisal, mada nikad sve ne izađe

 
I

idiot

Guest
Povrat sa volana?
Misliš da bu taj filterčić stigel progutati tu količinu ulja? Još ako nema volana možda i bude, ali ako ima, neznam baš

pa za to je napravljen
a u ćemu je razlika s volanom ili bez, ista je pumpa, osim ako je dupla kod 90ke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Pa bez volana je tu najvjerojatnije čep, a ovaj misli tu pustiti povrat od balirke (ili kaj ja znam čega) i bojim se da taj filter nebu to mogel progutati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Omotač treba dosta veliku litražu IMT pumpe su premale litraže tj radi sa punim gasom kao zetor u leru .
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
TD 45-55, dopušteno oduzimanje ulja za vanjske cilindre - do 6 L
TD 6806-7506, dopušteno oduzimanje ulja za vanjske cilindre - 14 L u min, a s dodatnim spremnikom 27 L u min

6206 bi trebal imati hid. pumpu kapaciteta 19 cm3
IMT 542/560/577 prema podacima Prve Petoletke imaju pumpu kapaciteta 10,66 cm3
Zetor prema podacima PP, dvije serije, 19 cm3 i 22,5 cm3
 
Posljednje uređivanje:
I

idiot

Guest
TD 45-55, dopušteno oduzimanje ulja za vanjske cilindre - do 6 L
TD 6806-7506, dopušteno oduzimanje ulja za vanjske cilindre - 14 L u min, a s dodatnim spremnikom 27 L u min

6206 bi trebal imati hid. pumpu kapaciteta 19 cm3
IMT 542/560/577 prema podacima Prve Petoletke imaju pumpu kapaciteta 10,66 cm3
Zetor prema podacima PP, dvije serije, 19 cm3 i 22,5 cm3
torpedo 45-90 imaju 12-15 litri ulja u hidraulici(bez dodatnih rezervara)
pumpe su im od 11, 16 i 19 ccm dakle protok im je max od cca 24 (11), 35(16) i 40 litri za 19ccm pri 2000okr

imti imaju klipne pumpe(osim ako imaju dodatnu zupčastu) i mislim da su im protoci po katalogu 16 i 18 litri, a pumpa im je mislim 23 i 25 ccm
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Muha...nerazmem ovo za holeder...
Hoćeš reći da je navoj urezan dublje unutar bloka, odnosno da nije navoj ravan s rubom bloka??

Jel imaš možda sliku tog čepa koji ide u tu rupu??
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
lijevo je vidljiv provrt s urezanim navojem o kojem raspravljate, desno - sigurnosni ventil.

2i0tzde.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E da mi ga je vidjeti s vanjske strane :)

No morat ću do kolege pa da probamo skinuti čep, onda bude sve jasnije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Kad skinete čep sve ti bude jasno.
Čep se steže imbusom, a priključak ima izvana 6 čošaka i nejde u kučište hidraulika,. Kontaš?
Ne zaboravite ispustiti dio ulja kad budete čep skidali
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kontam to da je čep na imbus i upušten je unutra...sve jasno.
A jel bude to funkcioniralo ako je taj dio uronjen stalno u ulju??

Da se možda najjednostavnije postavi povrat iza na mjesto gde se ulijeva ulje??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Nemaš brige, isprobano.
Čak je to možda i bolja opcija nego da se postavlja na mjerač ulja. Uostalom, taj dio je mjerač sa oduškom, a ne mjesto za povrat ulja.
Ono kak je kod metalka je dobro rješenje, ali zahtjeva malo veče zahvate.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
ovo na mom je tvornički stavljeno a ova debela cijev je za pomoćni spremnik
1yflgdhvm0xbif2ionho.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh