• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tacno tako kolega.Poklopac hid. dole.Odvrnu se tri vijka ,izvadi kuciste lezaja i vratilo ide van.
i05698-kopija.jpg
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
qNdP3I.jpg

Popravljeno je nemam slika ja radio stari sam popravljo pa sam usliko prije posla,potrosio se dio rucice koja gura cahuru tj.ukljucuje kardan navaren drugi vrh toga probano i radi.hvala.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
Pozdrav ljudi,cito sam na forumu vec o iskakanju iz brzina a danas popodne nemogu nac,naime jucer caca oro i kaze iskocio mu iz 4 sporohodne ja popodne iso po drva tero prva po gasu i meni jednom iskoci do sad je znao u tanjuranju nekad iskocit iz druge i trece al to pridrzim rukom dok ne primi skroz gas ali iz prve i cetvrte nije iskako do sad,sta mi je ciniti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo ti je ciniti to da skines poklopac mjenjaca.Zatim provjeris luft na vratilu ..Dio na kojem su poredani zupcanici.Posebno obrati paznji na prednji dio do spojnicke.Tu imas iglicasti lezaj.Taj spoj je oznacen na slici..
i01623-kopija.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U najboljem slucaju ces mijenjati ova dva lezaja.Iglicasti i ravno-valjkasti.Sve ostalo bi mogla biti malo skuplja zabava.
i04142-kopija.jpg
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
ko0M2H.jpg
dignuo sam jedan kotac i kad okrecem tj micem kotac napred nazad ovaj donji sklop ide oko 3-4mm napred nazad
NztcRI.jpg
ovdje mi ima cini mi se dosta lufta el to mora bit tako?
FjtXIu.jpg

Ovaj zupcanik je pojedjen ali toliko ga i hvata onaj zupcanik za direktne brzine eto to sam danas pogledo i jos sam ispustio ulje i skino dekli odozdol i pokuso donji sklop micat napred nazad i ide tih 4 mm odprilike a gornji sklop sam isto pokuso al on(osovina) stoji cvrsto.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Onda ga moras prepoloviti ovako.Ispod spojnicke imas limeni poklopac koji drze cetiri vijka kljuc 17.Ispod poklopca ima matica .Provjeri jel otpustila.Ako jes obavezno promjeni osiguravajucu podlosku.Usput provjeri u kakvom su stanju dva lezaja iza matice..Nemoras skidati poklopac hid.. ko u ovom slucaju sa slike..Znaci to bi trebalo biti to ako hoda donji snop napred-- nazad.
Taj tupcanik nije pojeden vec takav treba biti.Tu uklapa taj drugi zupcanik i to su ti brzohodne brzine(zec).
dsc00609-kopija.jpg

dsc00622.jpg
 
Posljednje uređivanje:

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
Rastavili smo ga popola i skinuli poklopac i matica ima lufta al vidi se da je vec stezana malo je ostecena od udaranja al kad micem osovinu napred nazad idu i lezajevi napred nazad e sad el bi mogo jos jedan put dotegnut el ce utjecat sta na zazor nazad na tanjurastom zupcaniku ako stegnem ocu pokidat zube nazad u radu?
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nisu dirane tvornicke postavke dotegni maticu tako da lezajevi nemaju lufta ,a istodobno se tesko ne vrte i to je to.Inace to se stela distancerima iza kucista lezajeva..Vjerovatno nisu dirani.Ako hoces da budes siguran skini poklopac hid.. pa vidi kako stoje zubi konusnog naspram tanjirastog zupcanika.Maticumoras dotegnuti da lezajevi nemaju lufta jer inace nisi nista uradio...
Vrlo je bitno da nemejsas distancere sa lijeve ili desne strane i da im nemjesas redoslijed..Nisu svi istih debljina.
i01667-kopija.jpg

Najbolje da skines kuciste sa lezajevima i provjeris zub između kosuljica u kucistu da nije polomljen sto cisto sumnjam al sve je moguce..Ako nije pregledaj lezaje ,ako je potrebno stavi nove.Obavezno stavi novu osiguravajucu podlosku iza matice.Dotegni da nema lufta i rjesio si problem.
dsc01006-kopija.jpg
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
Ok,daj mi samo kazite zasto se mora mjenjat ta osiguravajuca podloska kod mene je osigurano samo s jednim "listicem"na toj podloski?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Maticu još svakako zalijepi s Loctite 243.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa ako je osigurana kako se desilo da matica popusti.Nije problem taj limic svana.Uglavnom pukne limic sa unutarnje strane podloske.On ulazi u utor na vratilu i drzi da se komplet podloska sa maticom ne okrene.To se uvijek desi ako stezes ili odvrces maticu a prethodno nisi oslobodio vanjski limic iz utora na matici .Imasli kad skines maticu jos jednu malo deblju podlosku sa dva zuba na unutarnjoj strani
dsc01451-kopija.jpg
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
e sad kuzim skinuto je kuciste mora jedan novi lezaj i taj osigurac onaj zub na kucistu je ok nije puko.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
551
Popravljen traktor ipak smo promjenili oba lezaja sad ne klima hvala vam na pomoci.
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
Prvo ti je ciniti to da skines poklopac mjenjaca.Zatim provjeris luft na vratilu ..Dio na kojem su poredani zupcanici.Posebno obrati paznji na prednji dio do spojnicke.Tu imas iglicasti lezaj.Taj spoj je oznacen na slici..
i01623-kopija.jpg

jel ima veze aksijalni luft na osovini sa slike tu gdje je mjerni listić i koliki bi smio biti?
 

torpedo1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2015
Poruka
3
torpedo hidraulika

Pozdrav,
imam problem sa hidraulikom traktora. Torpeda TD 48. u radu mi hidraulika propada te stalno moram još podizati prikljućke. Kada ga ugasim prikljućak odmah poćinje polagano padati.
Falilo je ulja al sam ga dolio, Što bi mogo biti problem?
Hvala.
 
Na vrh