• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehničke upute poljoprivrednih strojeva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

muamerR kaže:
KAKO DA NAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJUA TRAKTORA FIAT STORE 402.AKO IKO ZNA MOLIM VAS DA JAVITE.HVALA.MOJ MAIL JE muamer_suljic@hotmail.com
Imam ja. Pošaljem ti je idućih dana. Samo, oko 50Mb je, pa pogledaj možeš li je skinuti.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

moze i za mene jedna knjizica :p :?:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

ZJ kaže:
muamerR kaže:
KAKO DA NAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJUA TRAKTORA FIAT STORE 402.AKO IKO ZNA MOLIM VAS DA JAVITE.HVALA.MOJ MAIL JE muamer_suljic@hotmail.com
Imam ja. Pošaljem ti je idućih dana. Samo, oko 50Mb je, pa pogledaj možeš li je skinuti.
nemreš tak veliko pošiljati na mail...jedino da uploadaš na rapidshare ili nekaj takvoga ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

Mike kaže:
ZJ kaže:
muamerR kaže:
KAKO DA NAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJUA TRAKTORA FIAT STORE 402.AKO IKO ZNA MOLIM VAS DA JAVITE.HVALA.MOJ MAIL JE muamer_suljic@hotmail.com
Imam ja. Pošaljem ti je idućih dana. Samo, oko 50Mb je, pa pogledaj možeš li je skinuti.
nemreš tak veliko pošiljati na mail...jedino da uploadaš na rapidshare ili nekaj takvoga ;)
Bez brige, mogu ;)
Si kad čul za JUMBO Mail?
 

BIBI

Novi član
Tu od
12 Lis 2009
Poruka
28
Dali netko ima ili gdje se može skinuti radionički priručnik za IMT 539 - katalog rezervnihj dijelova imam
Hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

ZJ kaže:
Bez brige, mogu ;)
Si kad čul za JUMBO Mail?

ja jesam :D
Kad već šalješ i dižeš daj i meni pošalji link na moju adresu ako nije problem.
Adresu znaš tako da ne moram da pišem ;)

Unaprijed hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,136
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

A moju pp njsi dobil?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

Evo linka , pa tko želi upute nek mi pošalje po kunu da se nisam mučil badava ;) :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,136
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

Hvala :prayer:
Imaš rundu u BENU :drinkers:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Re: KAKO DA PEONAĐEM KNJIGU O ODRZAVANJU TRAKTORA FIAT STORE 402

Fulal si, ne svraćam tam. No može DM; tam sam bil par puta.
Inače imam i katalog rezervnih dijelova za njih, no u papiru je (parsto strana).
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kupio zetora 5211 koi nema cijev kiperaza prikolicu dali netko ima upustvo ili sliku gdije se za cijev zasarafi.... katalog traktora sam pronasa na netu ali mi ne pomaze i još nesto primijeto sam da traktor ima na ručki za kipanje 1-0-2 kao i 4320 dali se mogu staviti dva izlaza hidraulike (1-2) i dodatni ulaz (0)?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Možeš staviti dva priključka, ali taj tip razvodnika ne radi dobro s dvoradnim cilindrima, jer ga ne drži u jednom položaju.
Povratni priključak možeš također staviti, ako ti treba.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kako nisam prije vidio ovu temu :scratch imam ja dosta toga pa ako neko šta treba nek javi :rolfer:
pa ovako : - Saxonij A 201
- IMT 540/542
- OLT Gama 14-18
- OLT SKPT 2 i 4
- JOHN DEERE 3650
- olt psk 2,4,6,8,12
- prikolica 3t zvijezda Našice uputstvo za rukovanje i održavanje
- berać EKO 3500
- INEX-lifram T -33R ( elivator)
- Dondi DMR 45
- vogel & not M-850,950,1020
- OLT ETA 32
ima još toga moram potražit ....
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ajde ljudi svi imate nešto, a nitko ništa ne uploada.
Daj uploadajte sve što imate u elektroničkom formatu jer dolazi zima pa da imam nešto za čitanje, da ne kupujem novine svakoga dana.
Posebno bi trebao radionički priručnik ili onaj priručnik za upotrebu i održavanje zetora 3511!!!!:prayer::vragek:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Pa bilo ti je za 4712/18, a to ti je skoro pa isto.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pa bilo ti je za 4712/18, a to ti je skoro pa isto.

Skinuo sam ja to, sprintao i stavit ću u uvez. Sve je isto jedino što 4712 i 18 imaju odvojene kočnice i ručicu za ono kratkotrajno isključivanje kardana.
Čitajući upute došao sam do podmazivanja pumpe za ubrizgavanje. Ja nisam nikad čuo da se u nju uopće toči ulje, da li se to radi i na 3511? Čitao sam i upute za ursusa C-335 i na njemu isto piše za ulje u pumpi za ubrizgavanje, a na nekim uputama (neznam za koji traktor) sam vidio da i u kompresor ide ulje.
Onaj veliki vijak koji se nalazi ispod glave kompresora da li je to za podmazivanje kompresora ili nešto drugo? Da li se uopće kompresor treba podmazivati i čime?
Rekao sam neka netko stavi neke upute za strojeve, bilo kakve jer mi je to zanimljivo čitati, učim neke nove stvari.
Imam još jedno pitanje ako netko zna, na zetoru 3511 se ispod instrumenata se nalazi neka ručica i sa druge strane je povezana sa sajlom koja ide na neku polugicu iza alternatora na motor. Tu ručicu uopće ne mogu potegnuti, valjda je sajla zablokirala, ali onu polugicu na motori mogu pomaknuti. Da li netko zna za što to služi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
Podmazuju se odvojeno VT pumpa, a odvojeno regulator.
Kompresor se ne podmazuje posebno, jer je centralno podmazivan.

Ručica za koju pitaš je dekompresor. Služi da kad imaš slab akumulator da ga anlaser može pokrenuti, a onda ga tijekom vrtnje motora, pustiš tak da zamašnjak pomogne anlaseru da postigne dovoljnolju brzinu i broj okretaja za paljenje motora.
 
Na vrh