• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stručno-turističko putovanje Beč-Greinbach (18.-19. veljače 2013)

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Dane proda se sve do zadnjeg teleta i to je pravilo.
Kad čovjek vidi kako sve to ljepo izgleda, duša te zaboli kad vidiš kako sve to kad nas funkcionira.Kod nas je bilo došlo da se ni jedno tele nemože na placi prodat i onda se zatvorila placa, i sada ljudi muku muče dok nešto prodaju i onda ti nakupci ,šverceri dolaze kući i ucjenjuju ljude.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Udružite se i ne dajte telad po 'švercerskoj' cijeni. Oni žive od toga da kupuju-prodaju, a i mesari moraju kupiti, pa neka oni kupuju po vašim cijenama. To je smisao ove zadruge u Austriji. Nema tamo ucjenjivanja. Koliko sam shvatio ni nema švercera, jer je aukcijska prodaja, pa je tele prodano uvijek po najvećoj mogućoj cijeni.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
tam nema šverca ali ni uvoza, a kod nas se uvozi i kad mi nemremo svoje prodati po niskoj cijeni
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Udružite se i ne dajte telad po 'švercerskoj' cijeni. Oni žive od toga da kupuju-prodaju, a i mesari moraju kupiti, pa neka oni kupuju po vašim cijenama. To je smisao ove zadruge u Austriji. Nema tamo ucjenjivanja. Koliko sam shvatio ni nema švercera, jer je aukcijska prodaja, pa je tele prodano uvijek po najvećoj mogućoj cijeni.
Je lako je reći udružite se al ajde ti to dokaži našim ljudima. Ja znam kad bi se udružili da bi se svašta toga dobrog dalo napraviti, ali evo jedan primjer godišnja skupština udruge holštajn goveda LS županije predsjednik udruge se stvarno potrudi i organizira to svake godine da je to milina tu bude i za jesti i za piti, ove godine čovjek ispeko odojka ,bilo kolača,domaćeg kruha piti koliko hoćeš i dođu samo 4 člana udruge i dvadesetak sponzora i što onda rećikako da se ljudi organiziraju kad neće doći ni jeti džabe a kamoli da se sastanu da bi nešto učinili bolje za sebe.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
samo da se najde 10 koji su razumni u krugu od 20 km, da svi zajedno preko udruge uzimaju repromaterijal i sve za sjetvu, sjeme za osjemenjivanje bilo bi barem 10% jeftinije radi količine, a kaomoli da se više ljudi udruži
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Uvozi se i kod njih, pa nisu oni Sjeverna Koreja, nemojte bit naivni. Samo oni imaju kvalitetan proizvod, imaju ujednačenu kvalitetu i kao proizvođači su zaštićeni svojim udrugama i zadrugama, svojom slogom, od koje svi imaju koristi.

Pa udružite se vas 10, kad ostali vide kako vam je tako bolje, sami će doći pitati da ih primite. Nema svrhe nekoga tjerat u udruge i zadruge, ta su vremena prošla.

I zadrugu vodi menadžer, i to je njegov stalan posao, ne može to raditi netko tko mora misliti na sjetvu, žetvu i sl.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
problem je nači 10 ljudi a da barem 3 od njih ne igra podmuklo i gledi kak bi samo više za sebe izvlekel, znam kak to vani funkcionira hvala bogu pa sem ima prilike x puta iči i vidjeti i svaki put sem si samo potvrdil da to nemrem napraviti kod kuće, kad kreneš od mentaliteta ljudi tu sve staje, mi imamo strojni prsten nas 5 i več tu među nas 5 koji smo si svi super i znamo se godinama 1 je koji vleče da bu kod njega kad on kaže i tu mam dolazi do prepirki a kamoli više
 
Na vrh