• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štore 402 super hladni start

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Ja nikad nisam uspel natjerati gorivo AC pumpom na dize (ustvari jesam na jednom Zetoru, ali na njemu se razletel ventilič ispod elementa pa zato).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Treba drukat dosta dok dobiješ malo goriva na dizne, samo pumpu odzračit kod mene nema efekta osim ak nemam dva dobra akumulatora koja mogu mijenjat jer verglanje ih iscrpi. A pošto mi ni alnaser nije baš u bajnom stanju više ni ne pokušavam verglat duže od 5-6sek. u komadu a to nije dosta da baci gorivo na dizne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja na malom Fiatu 3 cil. uvjek nadrukam gorivo s AC pumpom nakon izmjene filtera, skroz preko praznih filtera, pvp-a pa do diza i traktor nakon minutu-dve verglanja (s prekidima) uredno upali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Dobro Šanana, jel se buš odlučil kam spadaš: u IMT klan ili u talijanski (SDF-Fiat) klan.
Nemreš sedeti na dva stolca :)

Edit: da ti bar punica ima Zetora na ne Ursusa, pa da jemput sedneš na pošteni traktor :) :) :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ja na malom Fiatu 3 cil. uvjek nadrukam gorivo s AC pumpom nakon izmjene filtera, skroz preko praznih filtera, pvp-a pa do diza i traktor nakon minutu-dve verglanja (s prekidima) uredno upali.
daj ga slikaj od strane ac pumpe
hvala


vaš velečasni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Muče te cijevi? Ima dva filtera, koliko se sjećam, poput Universala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Evo kako je kod mene, prvi filter je premješten dolje i zašerafljen je na poklopac gdje se štela lamela, drugi je ostavljen na tvorničkom mjestu.
 

Prilozi

  • 20130418_111332.jpg
    20130418_111332.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 104

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ZJ, e to ti je vrlo teško pitanje, a odluka još teža...ja velim Srbin s Talijanskim srcem :D: odnosno valjda najbolji Srbin ikad napravljen!

@puki...budem potražio, možda imam koju sliku.

Evo puki...bolje nemam!
 
Posljednje uređivanje:

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Električaru malo usfalilo bužira, em je grdo za vidjet, em bi moglo planuti..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš na ove dvije žice od alnasera prema instrument tabli??

Neće to nikud, a bome ni planuti, motor je čist i suh, nema od čega :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
daj ga slikaj od strane ac pumpe
hvala
Ne zaboravi da on rezervar ima gore :icon_wink:

Znači i ti Šanana uspiješ nadrukati AC pumpom na dize gorivo?
Gde samo nabavljate te AC pumpe :icon_scratch:

Struja je :icon_eyes::icon_eyes:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa da, bez problema i to nikad ne stavljam gorivo u filtere kod montaže, sve postavim, nadrukam jedno 100 puta i gorivo je u filterima, odzračim pvp i traktor upali nakon par sekundi verglanja.
Ponekad se i sam sebi začudim kak dobro upali.

Nije tema, ali je anegdota!
Zadnja izmjena filtera goriva na 565, stari dole, novi gore, nadrukam oko 100 puta na ac pumpi, bez ikakvog ozračivanja i traktor kresne koda nikaj nisam ni delal po njemu :) E sad kam je taj zrak istisnul, ja predpostavljam preko povrata nazad u rezervar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Druga stvar je kad ostaneš bez goriva pa pocica sve filtre i samo pumpu a drugčije je kad mejnjaš filtre ..pvp ostane puna .


pogledajte na ovom fiatu , filter je najviša toka i od njega cijevi idu prema dolje , nema zračnog čepa .
A na štoru prvo od filtre idr prema gore a onda se spušta dolje prema pumpi ..bljak

vaš velečasni
 

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
De ima kakav dobar majstor za štore u okolici koprivnice??..trebal bi reparaturu mjenjača jer krči i da mi pogleda koćnice i po potrebi zamjeni kaj treba..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Daj malo bolje opiši problem.
Kak misliš krči?
Kaj ne valja s kočnicama?

Svaki mešter koji je rasklapal ikoji traktor bu znal i njega rasklopiti. Bar je to jednostavan stroj za popraviti.
 

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
Slagali su ga takvi "meštri" i prije pa nikak nisu složili...problem je,ali ne uvjek,kad kod kretanja stavim u prvu brzinu - brzohodnu, iz mjenjača se čuje krčanje, traktor ne kreće,i moram par puta pritisnuti spojku i izbaciti iz brzine i ubaciti ponovno da krene..a kočnice cvile,mislim da su kočione pločice istrošene..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Hočeš reči da ti ubaciš mjenjač u brzinu do kraja ali on kao da ne uzubi?

Kočnice mogu cviljeti i ako su pakne tvrde
 

Najnoviji postovi

Na vrh