• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas 2

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
20% veća izlaznost od najveće zabilježene izlaznosti na mom biračkom mjestu...

Bit će brojanja glasova...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,908
Pripremam Tehnostroj prikolicu za TP!
Svijetla i kočnice su sređene.
Kupio prednja pozicijska, ali nemaju rupu za provući žicu, ah ti iz Nove Pazove! 😡
IMG_20240417_130332.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,667
Plavo ili crveno je isto, da ne velim jednako loše…
Zeleno su agrarni, a mi smo na agrarnom Forumu ;):ROFLMAO:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
20% veća izlaznost od najveće zabilježene izlaznosti na mom biračkom mjestu...

Bit će brojanja glasova...
Dok ti budeš do ponoći brojao ili čak i duže, uveliko će se slaviti pobjeda. Čak će informacije za stampu izlaziti sa nezvanični rezultatom koji su kasnije zvanični.
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Pa kad moje/od dipa mora biti savršeno točno. Popraćeno s 8 komada zapisnika u mom slučaju. I potpisom cijelog odbora + mene i mene još jednom u dip-u kad mi odobre zapisnike.


Ideššš, imaš privatno biračko mjesto :unsure:


Kad sam vječni predsjednik povjerenstva. Tu titulu dobiješ kad je već i dip zaboravio od kada si predsjednik i kad te prestanu zvat jer hoćeš biti nego te samo zovu da potpišeš ugovor 🤣
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,353
Pa kad moje/od dipa mora biti savršeno točno. Popraćeno s 8 komada zapisnika u mom slučaju. I potpisom cijelog odbora + mene i mene još jednom u dip-u kad mi odobre
Ma sve je uredno do tebe i tvojih članova komisije. Posmatrača ispred stranaka. Kod svih se slaže svaki listić po evidenciji. Način zbrajanja i pakovanje, potpisivanje praćenje i predaja glasačkih matrijala sve po ps. Samo kažem dok si ti bio na pola brojanja neki iz pobedničke stranke iznose podatak koji je u potpunosti tačan sa tvojim. Čak na nekim glasačkim mjestima, čim se završi glasanje znaju podatak iznijeti u javnost, koji je u 95% tačan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Plavo ili crveno je isto, da ne velim jednako loše…
Zeleno su agrarni, a mi smo na agrarnom Forumu ;):ROFLMAO:
Gledam ovog, vjerujem da si ti več pogledal odavno, pa samo komentiram.
Zaboravil sam i bijelu nadodati u paletu
;)

 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Ma sve je uredno do tebe i tvojih članova komisije. Posmatrača ispred stranaka. Kod svih se slaže svaki listić po evidenciji. Način zbrajanja i pakovanje, potpisivanje praćenje i predaja glasačkih matrijala sve po ps. Samo kažem dok si ti bio na pola brojanja neki iz pobedničke stranke iznose podatak koji je u potpunosti tačan sa tvojim. Čak na nekim glasačkim mjestima, čim se završi glasanje znaju podatak iznijeti u javnost, koji je u 95% tačan.

Pa je. Reći ću ti i kako.



U 19h ja zaključam u mom slučaju ulaz u osnovnu školu.



Ostaju unutra upisani promatrači i birački odbor.

Otvore se kutije. 10 ljudi na brzinu poreda listiće po strankama. Promatrač to gleda i na brzinu izbroji glasove 98% točno. Javi u stranku i kaže doviđenja odo na feštu.

500 listića to ide na brzinu..

A onda ja moram ručno pregledati još jednom sve listiće. U 2 ruke još prebrojati. 2 ruke pregledati nevažeće i svima obrazložiti jasno i glasno po zakonu zašto su nevažeći. ispuniti 8 zapisnika. Da. 4 različita po 2 primjerka.

Svi mi se moraju potpisati da je to točno i da se slažu sa zapisnikom.

Onda sve to moram staviti u auto. Pregledati prostorije da se ništa nije pokidalo.

Odvesti se u općinu u dip. Stati u red. Čekati da dođem na red. Da prođemo sve nevažeće još jednom.

Onda se svi podaci unose u sustav.. Svi brojevi iz zapisnika. I kad županijsko izborno povjerenstvo kaže da je sve u redu.

ONDA SU TEK PODACI SLUŽBENI I ISPRAVNI... A to je jednom bilo u 4 ujutro...


Inače bude oko ponoći...

Jel sad vidiš zašto je tolika razlika?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Pa kad moje/od dipa mora biti savršeno točno. Popraćeno s 8 komada zapisnika u mom slučaju. I potpisom cijelog odbora + mene i mene još jednom u dip-u kad mi odobre zapisnike.





Kad sam vječni predsjednik povjerenstva. Tu titulu dobiješ kad je već i dip zaboravio od kada si predsjednik i kad te prestanu zvat jer hoćeš biti nego te samo zovu da potpišeš ugovor 🤣
Kaj te briga, dok daju pare i udobnu stolicu.... bolje nego cvrti cvirke :hahah:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Pa iskreno i nisu baš neke pare. Naspram članova koji idu ispred stranaka... Ali ajde...

Kad si predsjednik onda možeš barem reći predsjedniku sela da nije u redu da su ljudi gladni i žedni pa ti ode po sokove i pizze naruči 🤣🤣

IMG_20240417_115841.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Jadno vam je to selo u kojem se na ovakav dan pica jede i sokovi iz tetrapaka..... Očito niste gledali šojiča i kak je on čaščaval svoje birače.
To se trebalo barem prase vrtjeti ako ne vol :ppozdrav:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Bolje išta nego ništa 🤣.... Ako ja ne stisnem selonačelnika nitko ništa ne donese 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,667
...
Onda se svi podaci unose u sustav.. Svi brojevi iz zapisnika. I kad županijsko izborno povjerenstvo kaže da je sve u redu...
Ovdje je mjesto gdje se vara, a ne kod vas koji brojite listiće ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Čitav dan pripovedaju na radiu o predizbornoj šutnji i kaj se sve nesme, pa tak i melju da se ne smije objavljivati slike sa birališta.
Ali bumo ti oprostili.
Bolje ta tvoja slika nego da je ZJ metnul sa svog birališta kad je obavljal jutarnju dužnost :hahah:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,106
Ti bogca..... čitam ove komentare, bil sem na glasovanju odmah na ranje i ve se nemrem nikak setiti koga sam ja to na kraju zaokružil. Žena je srdita kaj ris i stalno viče za kaj sem se pijan išel sramotit na to glasovanje. Nemrem ju nikak ubjediti da od včera narečer nisem okusil ni kapi. I kaj da ve delam, kaj.....? Moral bum prejti vu podrum, možda se tam prisetim kak se to odigralo i čiji sem ja za prav. :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh